Jordānijas kanjonu pasaulē

4.8

Ceļotāju Vērtējums
4 atsauksmes

Maza Grupa

Unikāls, neparasts un aizraujošs ceļojums pa Jordānijas kanjoniem. Nāves jūras novietojums zem jūras līmeņa radījis labvēlīgus apstākļus neskaitāmu kanjonu rašanās iespējām Jordānijā. Ceļojums paredzēts ceļotājiem – aktīvas dzīves piekritējiem. Lielākā daļa no dienām plānoti pārgājieni pa kanjoniem un tuksnesi, kur nelīdzena virsma, pacēlumi, lielāki un mazāki akmeņu krāvumi un klintis, seklākas un dziļākas ūdens straumes. Izbaudīsim kanjonu skaistumu, kur katrs nākošais atšķiras no iepriekšējā, ar dīvainu formu smilšakmens klintīm, ar savādiem augiem un skaistiem ūdenskritumiem, kas radīs piedzīvojumu gūzmu visa ceļojuma garumā. Īstais ieguvums šajā ceļojumā - gandarījums par pieveikto, redzēto, piedzīvoto. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.09.2020 05.10.2020 10 Vietu nav 1970 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Ammāna – Mt. Nebo – Madaba –  Wadi Mukhires – Wadi Zarga Maen – Nāves jūra – Wadi Mukhires – Petra – Wadi RumAkaba – Sarkanā jūra – Rīga

Grupā paredzēti 14 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums plānots aktīvas dzīves piekritējiem ar labu fizisko sagatavotību, dabas un piedzīvojumu interesentiem;
 • 5 dienas pārgājieni pa šķēršļotu apvidu (upes gultne, lielāki un mazāki akmeņi, brišana pa ūdeni, kura dziļums no pusmetra līdz pusotram metram, klinšu pārvarēšana, tuksnesis);
 • Nakšņošana 3*un 4*  viesnīcā un kempingā Wadi Rum.

1. diena, sestdiena, 26.09. Rīga – Stambula – ammāna

17.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 19.15 – 22.15 lidojums Rīga – Stambula.  

2. diena, svētdiena, 27.09. Ammana – Mt. Nebo – madaba  

01.55 – 04.40 lidojums Stambula – Ammana. Transfērs uz viesnīcu Ammanā atpūtai. Brokastis. Jordānijas ceļojumu uzsāksim ar tās kultūras un vēstures nozīmīgāko vietu apmeklējumu. AmmanaJordānijas galvaspilsēta. Citadele – viena no pilsētas simboliem, atrodas pilsētas augstākajā vietā. Nedaudz zemāk novietojies Romiešu stila amfiteātris, celts imperatora Antonija valdīšanas laikā. Amfiteātris joprojām tiek izmantots kultūras pasākumiem un muzikālām performancēm. No Ammanas dosimies tālāk uz Nebo kalnu, kur varēsim ar skatienu pārlūkot Svēto zemi un Nāves jūru. Skaidrā dienā no kalna varot saskatīt pat Jeruzalemi. Dienas beigās apskatīsim nelielo Madabas pilsētu. Ceļotāji šeit ierodas, lai savām acīm redzētu no mozaīkām veidotu Svētās zemes karti, kuru savulaik atrada iestrādātu drupās Bizantijas baznīcas grīdā. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Madabā.

3.  diena, pirmdiena, 28.09. madaba – Wadi Mukhires hike

Pārbrauksim no viesnīcas uz pārgājiena sākuma vietu. Gājiens sāksies ar pārvietošanos pret straumi pa kanjonā plūstošo upi. Aptuveni pēc stundas skatam atveras pirmais ūdenskritums. Vēl tālāk mūs sagaidīs vesela ūdenskritumu kaskāde. Ūdens straumes krīt uz milzīgiem akmens krāvumiem, izveidojot dabisku ūdnskrāuvi, kurā var veldzēties. Te baudīsim līdpaņemto maizīti un pa to pašu ceļu, tikai lejup pa straumi, atgriezīsimies izejas punktā. Brokastis, vakariņas.  Nakts 3* viesnīcā Madabā.

4.  diena, Otrdiena, 29.09. Madaba – Wadi Zarga Maen vai Wadi Aihidan Nāves Jūra – Madaba

Pēc brokastīm dosimies uz Wadi Zarga kanjonu, kas bībelē minēts kā Dievu ieleja. Gājiens pa šo kanjonu ir vidēji grūts. Saņemsim instrukciju par drošību un dosimies starp klintīm, līdz baltā kaļķakmens aizai. Pēc pāris stundu gājiena apstāsimies ainaviskā vietā, kur pāri milzīgiem klints bluķiem krīt ūdens kaskādes. Atpūta, līdz instruktors uzliks drošības sistēmu, kuru izmantosim, lai apietu ūdenskritumu. Viens aiz otra pārvarēsim šķēršļus un vēlāk baudīsim pusdienas. Nākošais ūdenskritums ir ap 100 m lejup pa staumi. Vēl stundas gājiens un nonāksim pie karstajiem Hammamat Mai’n avotiem. Esam Nāves jūras piekrastē – pasaulē zemākajā vietā. Nāves jūra sniedz unikālas iespējas: peldēt pat peldēt nepratējam un guļot uz muguras jūrā, lasīt avīzi un negrimt. Sāļais jūras ūdens veicinājis īpašu jūras dubļu veidošanos, ko jau vairāk nekā 2000 gadu izmanto kā ārstniecības līdzekli. Klāsim to uz sava ķermeņa un baudīsim to dziedinošo iedarbību. Jāatceras no mājām līdz paņemt pludmales apavus, jo Nāves jūras piekrastē daudz oļu un smiltis mēdz sakarst. Pārgājiena ilgums ~ 6 - 9 stundas. Veicamais attālums ~ 6 km. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Madabā.

5.  diena, trešdiena, 30.09. madabaWadi Mukhires Full trail vai wadi ALmujeb – Petra  

Agri no rīta dosimies ceļā. Šodien jātiek līdz skaistākajam un interesantākajam kanjonam – Petrai. Pa ceļam – pāris ūdenskritumu un dabisko baseinu, katrs ar savu vēsturisko un reliģisko stāstu. Tālāk ejot, redzēsim alu ar stalaktītu un stalagmītu veidojumiem. Te skatāmi reti augi, jo kanjonā izveidojies īpašs mikroklimats. Kanjona beigu daļā – 20 metrus augsts ūdenskritums, kurš liks katram sakopot spēkus, lai to apietu. Pusdienas. Sāvot zem ūdenskrituma straumēm dabiski veidotajā baseinā, varēs saņemt pilnu ķermeņa masāžu. No šejienes nolaidīsimies lejup pa ieleju un noguruši, bet laimīgi pārbrauksim uz Petru. Pārgājiena ilgums ~ 7 - 9 stundas. Veicamais attālums ~ 10 km. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Petrā.

6.  diena,ceturtdiena, 01.10.Petra

No paša rīta dosimies pārgājienā uz Petru, kur iepazīsim seno nabatiešu Rožu pilsētu. Petrā ieiesim pa šauru aizu. Pēc pāris kilometriem sasniegsim sārtā smilšakmenī kalto Petru ar baznīcām, amfiteātri, ielām, kuras iezīmē kollonas. Lai cik filmas un fotogrāfijas esam skatījuši, neviens un nekas nevar mūs sagatavot mirklim, kad kanjonam pagriežoties, skatienam parādās Tresuary (Bagātības) fasāde, izgrebta sārtā smilšakmens klintī ar izsmalcinātiem rakstiem. Jau vairāk nekā divi tūkstoši gadu Tresuary sagaida ceļotājus no visas pasaules. Spārnoto Lauvu templis (Winged Lions), Augstā Upurēšanas Vieta (High Place of Sacrifice), Romiešu teātris, Bizantijas baznīca – visi šie Petras  monumenti ir neatkārtojami mākslas darbi. Vairākas kāpnes ved uz Petras augšējiem stāviem. No augšas paveras lielisks skats uz Arābijas ieleju (Wadi Araba). Vakarā atgriezīsimies viesnīcā. Pārgājiena ilgums ~ 6 - 7 stundas. Veicamais attālums ~ 7 - 8 km. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Petrā.

7. diena, piektdiena, 02.10. petra – wadi rum

Rīta puse brīva, ikviens var vēlreiz doties uz Petru (ir divu dienu ieejas biļete). Agrā pēcpusdienā brauksim uz Wadi Rumvienu no skaistākajiem Jordānijas tuksnešiem. Beduīnu gids sagaidīs mūs Rum ciemā, sasēdinās džipos un dosimies piedzīvojumā pa iespaidīgo tuksnesi. Šo pēcpusdienu aizņems brauciens pa Wadi Rum kalniem un uzkāpšana kādā no skaistajām kāpām. Piestāsim pie tūkstošiem gadu seniem klinšu zīmējumiem un uzrakstiem. Vēlā pēcpusdienā ieradīsimies savā kempinga apmetnē, kur atliks laiks aptūtai, vērojot  maģisko saulrietu. Autentiskas vakariņas,kas gatavotas pēc beduīnu senajām tradīcijām – karstos akmeņos un smiltīs. īpašs piedzīvojums - pārnakšņot tuksneša vidū kempingā ērtā beduīnu teltī, apvienotu ar mūsdienīgām ērtībām. Tā sadalīta divās daļās: vienā atrodas labierīcības, otrā – guļamtelpa. Brokastis un vakariņas. Nakts Wadi Rum kempingā.

8. diena, sestdiena, 03.10. Wadi Rum – Akaba pie sarkanās jūras

Šodien pārmaiņus iesim īsās pastaigās un brauksim ar džipiem. Nepilnas stundas brauciens pa tuksneša bezceļiem ar jautru un meistarīgu beduīnu šoferi pie stūres! Nonāksim pie Jebel Umn Fruth arkas. Pēc tam dosimies pastaigā pa Abu Khashaba kanjonu, lai redzētu vēja erozijas skartas krāsainas klintis. Ar džipiem izbrauksim riņķi ap Jebel Burdas kalnu masīvu, kur virsotnē redzama klinšu veidota arka. Tad paēnā baudīsim piknika maltīti un uz ugunskura vārītu beduīnu tēju. Ceļā uz sarkanajām kāpām skatīsim senus, uz klintīm iegrebtus, mākslas darbus. Apavus atstāsim pie džipiem, un pa siltām un zīdainām smiltīm brienot, pateiksimies par iespēju būt šajā pasakainajā zemē. Braucam uz Akabu. Brokastis, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā pie Sarkanās jūras Akabā.  

9. diena, svētdiena, 04.10.  akaba   

Brīva diena pie jūras atpūtai. Izvēlei: par papildus maksu ekskursija uz Izraēlu, uz Sarkano kanjonu. Modīsimies agri no rīta, lai ierastos tuksnesī pirms iestājas dienas karstums. Ja Jordānijā iepazinām Nāves jūras veidotus kanjonus ar skrejošām upēm un ūdenskritumiem, tad Izraēlas Sarkanais kanjons, netālu no Eilatas, atrodas Negevas tuksnesī un izceļas ar krāsu toņu un pārsteidzošu klinšu veidojumu daudzveidību. Vēlāk atgriezīsimies Akabā. Brokastis, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Akabā.

10.  diena, pirmdiena, 05.10. akaba  Stambula

Pēc pusnakts transfērs uz Akabas lidostu. Lidojums  01:40 – 04:15 Akaba – Stambula. 08.20 – 11.20  lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Ammāna,  Akaba – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  kempinga apmetnē tuksnesī, 3* un 4* viesnīcā divvietīgā numurā;
 • brokastis, vakariņas pēc apraksta;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, angliski vai krieviski runājošu vietējo gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu  numuru:  565 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (18.07.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (15.08.) pirms ceļojuma;

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienām pirms ceļojuma (07.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (08.08 – 21.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 21.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās, ar 2 brīvām vīzu lapām. 

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas,
 • lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380

Jordānijas kanjonu pasaulē

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.