Saulainā Valensija (ar Flymeaway)

Trešā lielākā Spānijas pilsēta pēc Madrides un Barselonas ir Valensija, kas izvietojusies Vidusjūras krastā un valdzina ceļotājus ar lieliskiem laika apstākļiem, brīnišķīgām pludmalēm, plašu Vecpilsētu, lielisku moderno arhitektūru, spožiem muzejiem, vienu no pasaulē lielākajiem okeanārijiem un bagātīgākajiem zooloģiskajiem dārziem kā arī kulinārijas virsotnēm. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
04.12.2019 08.12.2019 5 Vairāk kā 6 199 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

04.12.2019: Rīga - Valensija 07:45 - 11:00

08.12.2019: Valensija- Rīga 20:55 - 01:50

Lidojums - 199 EUR

Lidojums + 4* viesnīca Silken Puerta Valencia ar brokastīm - 449 EUR

1. DIENA, PIEKTDIENA, 04.12. Valensijas pilsētas ekskursija

12:30 no viesnīcas. Valensijas pilsētas ekskursiju sāksim ar Centrālā tirgus apmeklējumu. Tirgus aizsākums šajā vietā meklējams jau 1000 gadus atpakaļ, kad Valensijā valdīja arābi un cauri gadsimtiem līdz pat mūsdienām tas joprojām ir saglabājis pilsētas vitālā centra lomu. Šeit gan tūristus gan vietējos diendienā apbur lieliskas kvalitātes svaigo produktu krāsas un smaržas un aizrauj svarīgas komerciālās dzīves vērošana. Ekskursijas laikā iepazīsimies ar būtiskākajiem Valensijas pilsētas tūristu apskates objektiem. Ieiesim Valensijas katedrālē un UNESCO pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautajā gotiskajā Zīda biržā. No ārpuses apskatīsim avangardisko sklavenā spāņu arhitekta Santjago Kalatravas „Mākslas un Zinātnes pilsētas" kompleksu, kas Valensiju izvirzījis pasaules modernās arhitektūras līdera pozīcijās.

Ekskursijas ilgums ~4 stundas

Cena: 40 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Zīda biržā un Valensijas katedrālē.

2. DIENA, PIEKTDIENA, 09.12. Valensijas Mākslas un Zinātnes pilsētas apmeklējums

09:00 ar kājām no viesnīcas. Ekskursijā dosimies ar kājām jo apskatāmā Valensijas daļa - 21. gs. avangarda stilā būvētā Mākslas un Zinātnes pilsēta, ko projektējis pasaulslavenais, Valensijā dzimušais arhitekts Santjago Kalatrava- atrodas tikai 15 min. gājiena attālumā no viesnīcas. Mākslas un Zinātnes pilsētas kompleksu veido četras milzīgas ēkas: prinča Filipes Zinātnes muzejs, kinoteātris un planetārijs, karalienes Sofijas mākslas pils jeb Valensijas opera un tā saucamais Saulessargs: skatu punkts, no kura var pārredzēt Mākslas un Zinātnes pilsētas ēkas ar celiņiem un dārziem. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Okeanāriju - vienu no lielākajiem Okeanārijiem Eiropā, kura apmeklētāji tiek iepazīstināti ar mūsu planētas okeānu un jūru bagātībām.

Ekskursijas ilgums ~4 stundas.

Cena: 50 EUR

Cenā iekļauts: krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļete Okeanārijā.

Paeljas gatavošanas meistarklase

17:30 no viesnīcas. Piedāvājām autentiskas paeljas gatavošanas meistarklasi Valensijas vecpilsētas paeljas gatavošanas skolā. Meistarklases noslēgumā katrs dalībnieks saņems diplomu, kas apliecinās jauniegūtās prasmes kā arī nelielu dāvanu. Priekšauts un šefpavāra cepure tiks nodrošināta katram dalībniekam Ilgums: ~3.30 stundas

Cena: 85 EUR

Cenā iekļauts: transfērs, uzkodas un paelja ar salātiem,deserts un kafija/tēja. Baltvīna un sarkanvīna degustācija.

3. DIENA, SESTDIENA, 06.12. Segorbe un San Žozē alas

10:00 no viesnīcas. Ekskursijas sākumā dosimies uz dižciltīgo mazpilsētu Sergobe, kurai līdzās plešas tūkstošgadīgu olīvkoku audzes. Te viesosimies olīveļļas muzejā un mums tiks dota iespēja nogaršot šinī apvidū ražoto unikālo un veselīgo olīveļļu. Pēc tam apmeklēsim visslavenāko Valensijas reģiona un visas Spānijas pazemes upi, kas piemērota navigācijai. Tā rāmi plūst Svētā Žozefa jeb Žozē alās, kas atrodas netālu no Kastelonas. Te varēsim izbaudīt neparastu braucienu ar laivu un apskatīt interesantākos stalaktītus, kurus mums parādīs laivas apkalpe.

Ekskursijas ilgums ~8 stundas

Cena: 90 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas restorānā ( vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Olīveļļas muzejā un Sv. Žozefa alās, olīveļļas degustācija.

4. DIENA, SVĒTDIENA, 07.12. Šativas un Denias apskate

09:00 no viesnīcas. Valensijas ceļojuma ceturtajā dienā dosimies apskatīt vienu no vēsturiskajām šī reģiona pilsētām Šativu. Tā bija pazīstama jau romiešu laikos ar lieliskiem linu izstrādājumiem, bet arābu laikos – kā viens no agrīnākajiem Eiropas papīra ražošanas centriem. Šeit apskatīsim pilsētas centrālo daļu ar, lielākoties, Renesanses laikmeta celtnēm, kā arī milzīgo 10. gs būvēto pili, kurai ir četri nocietināti vārti un 30 torņi. Pilij piegulošās aizsargsienas savulaik iekļāva romiešu laika pilsētu. Ekskursijas otrajā daļā viesosimies Deniā – kūrortpilsētā Vidusjūras piekrastē, kas saucas Baltais krasts ( Costa Blanca). Lai arī pilsētu iemīļojuši pludmales atpūtas cienītāji, tai ir arī labi saglabāts vēsturiskais centrs kā arī 11. gadsimtā būvēta pils klints virsotnē, kas paver acīm plašu panorāmu uz pilsētu un jūru.

Ekskursijas ilgums ~9.5 stundas

Cena: 95 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Šativas un Denias pilīs, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)

5. DIENA, PIRMDIENA, 08.12. Vīna darītavas un Rekuenas apmeklējums

10:00 no viesnīcas. Ekskursijas laikā apmeklēsim vietējo vīna darītavu, kur mums pastāstīs par vīna darināšanas kultūru un tradīcijām. Varēsim degustēt izmeklētus vīnus, kā arī tos iegādāties. Rekuena tika dibināta seno ibēriešu laikā un šeit dzīvoja arī romieši, tomēr tieši arābi bija tie, kas deva pilsētai sākotnējo vārdu “Rakana” (tulkojumā- stiprs, pašpaļāvīgs). Pilsēta, kas vēlāk tika nosaukta par Rekuenu, kļuva par vienu no vīnogulāju plantāciju un vīna darināšanas centriem. Pilsētas apkārtnes vīniem piešķirts D.O. – “nosaukums pēc izcelsmes”, apzīmējums, kas garantē vīna izcelsmi un kvalitāti atbilstoši reģionam un ko piešķir vīnam, kas ražots noteiktos Spānijas reģionos pēc visstingrākajiem prestiža produkta kritērijiem. D.O. uzraksts uz etiķetes ir vīna kvalitātes garantija. Pēc tam būs iespēja pastaigāties pa nelielo Rekuenas kvartālu La Villa, kas iekļauts Spānijas Nacionālā mantojuma sarakstā, pateicoties tā vēsturisko ēku kolekcijai. Šis aizsargsienu ieskautais kvartāls, sākotnēji bija pazīstams kā musulmaņu apdzīvota vieta un tika dēvēts par Alkazabu, Medinu vai Arrabali. Zem kvartāla atrodas vecākās reģionā atrodamās alas, kuras izmantoja kā patvērumu, vīna pagrabu un graudu uzglabāšanas noliktavu. Pastaiga alās dos ieskatu Rekuenas bagātajā vēsturē un interesantajā attīstībā.

Ekskursijas ilgums ~ 6 stundas

Cena: 80 EUR

Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša gida pakalpojumi, Rekuenas alu apmeklējums, vīna darītavas apmeklējums un degustācija, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts). Ekskursija dāvanā pirmajiem 15 pircējiem. 

Papildus informācija

PAR CEĻOJUMU:

Ceļojums piemērots visiem, kam patīk senas, kosmopolītiskas un tajā pašā laikā avangardiskas pilsētas sniegtās brīvā laika pavadīšanas iespējas – muzeji, parki, Vecpilsētas šaurās ieliņas, krodziņi un iepirkšanās centri, kā arī tiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma un patīk gozēties Vidusjūras lieliskajās pludmalēs. Lieliskas izklaides iespējas bērniem “ Mākslas un zinātnes pilsētā”, it īpaši tās Okeanārijā, kas ir viens no lielākajiem pasaulē, Zooloģiskajā dārzā un Turijas upes parku zonā.

Gaisa temperatūra: ap 19 C dienā, ap 10-14 C naktī

Ūdens temperatūra: 15-16 C

Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 22%

Jāņem līdz: siltākas virsdrēbes vakara pastaigām

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR

Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

Lidojuma ilgums:

Rīga - Valensija: 4h 15 min

Valensija - Rīga: 3h 55 min

Atļautais bagāžas apjoms: 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

04. decembris plkst. 11:00 transfers no lidostas uz viesnīcu

08. decembris plkst. 18:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

VIESNĪCA

Modernā 4* viesnīca Silken Puerta Valensia atrodas līdzās Valensijas pilsētas stadionam Mestalla un 15 min. gājiena attālumā no Mākslas un Zinātnes pilsētas. Vecpilsēta atrodas 1 km attālumā. Tuvākā metro stacija atrodas apm. 400m attālumā un no tās meto 8 minūšu laikā aizvedīs viesus līdz Valensijas katedrālei. Attālums no viesnīcas līdz pludmalei ir apmēram 3km. Viesnīcas plašajos numuros ir gaisa koondicionētājs/apkure, bezmaksas bezvadu internets, satelītTV, fēns, seifs, minibārs. Brokastis, pusdienas un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, kas piedāvā gan spāņu tradicionālos gan Vidusjūras reģiona virtuves ēdienus. Dzērienus un tapas ( uzkodas) var nobaudīt viesnīcas bārā. Viesnīcā pieejama arī maksas autostāvvieta.

pAR GALEMĒRĶI

Uz Valensiju tūristi dodas apskatīt bagātīgo kultūras mantojumu, kas veidojies pilsētas 2000 gadu garās vēstures gaitā. Šajā teritorijā arhiologi ir atraduši bronzas laikmeta civilizācijas liecības, bet pašu pilsētu nodibināja senie romieši 138.gadā pirms m.ē, un nosauca to par Valentiju. Pilsēta strauji uzplauka pateicoties tam, ka atradās seno tirdzniecības ceļu krustpunktā.

Pēc romiešiem šīs teritorijas iekaroja vestgoti un uz dažiem gadsimtiem pilsētas attīstība apstājās. Kardināli Valensijas dzīve mainījās pēc tam, kad pilsētu, tāpat kā visu Ibērijas pussalu iekaroja arābi. Vairāki musulmaņu vadošo dinastiju administratīvie rīkojumi ļāva pilsētai kļūt vēl nozīmīgākai. Tā kļuva par zīda, papīra, ādas, keramikas un stikla tirdzniecības centru. Uzkrātās bagātības ļāva uzbūvēt greznas mošejas, pirtis, ēkas ar musulmaņu mākslai raksturīgajām iezīmēm, kā arī pilsētu apjozošu sienu, kuras paliekas ir saglabājušās līdz mūsdienām.

11. un 12. gadsimtu mijā uz neilgu laiku pilsētu pārvaldīja kastīliešu augstmanis Sids, bet pēc viņa nāves pilsētu atkal pārņēma arābi. Kad 1238. gadā Aragonas karalis Džeimss pēc pusgada ielenkuma beidzot pārņēma pilsētas atslēgas, lielākā daļa no arābu iedzīvotājiem bija spiesti Valenciju atstāt. Jaunizveidotajā Valensijas karalistē izmainījās ne tikai iedzīvotāju sastāvs, bet tika pārbūvēti arī musulmaņu arhitektūras un kultūras pieminekļi. Tālāk sekoja pāris gadsimtu, kuros pilsētu postīja mēris, dumpji un iedzīvotāju sacelšanās līdz 15. gadsimts iezīmēja Valensijas Zelta laiku, kas pilsētu padarīja par vienu no ietekmīgākajiem ekonomiskajiem, zinātnes un mākslas centriem visā Vidusjūras piekrastē. Tieši Valensijas banķieri, pateicoties saviem ienākumiem, varēja finansēt Kolumba ceļojumu, kura rezultātā tika atklāta Amerika. Tieši šajā periodā tika uzceltas skaistākās un iespaidīgākās pilsētas celtnes, kas saglabājušās līdz mūsdienām. 15./16 gs. mijā tika nodibināta Valensijas universitāte.

Pirmā grāmatu iespiedējmašīna atradās Valensijā un šeit tika publicēta pirmā drukātā bībele romāņu valodā.

15. gadsimtā aizsākās arī Svētās nedēļas ( Semana Santa) – nedēļas no Pūpolsvētdienas līdz Lieldienām- svinēšana, kas turpinās arī mūsdienās. To iezīmē plaši un krāšņi reliģiozi gājieni, kuru laikā pilsētas ielās no svētvietām uz galvenajām baznīcām dodas īpašas procesijas, kuru dalībnieki uz saviem pleciem nes platformas ar svēto figūrām un ainām no Kristus pēdējām dienām uz zemes. Citi procesiju dalībnieki seko šīm platformām tērpti apmetņos ar seju aizsedzošām kapucēm, kurām izgrieztas tikai spraugas, lai varētu redzēt notiekošo. Šo reliģisko gājienu apogejs ir Zaļā ceturtdiena un Klusā piektdiena, kad procesiju skaits pilsētas galvenajās ielās var pārsniegt desmit.

Valensieši ļoti mīl dažādus svētkus un to ir daudz – gan saistītus ar reliģiskām, gan laicīgajām tradīcijām. Tāpēc gan pilsētnieki, gan arī tūristi nepalaiž garām tādus nozīmīgus pasākumus kā Eiropas Formulas 1 Grand Prix, Moto Grand Prix, Valensijas tenisa čenpionātu Open de Tenis 500, Valensijas Modes nedēļu, Starptautisko Operas festuvālu.

Valensija ir slavena ar savu zaļo zonu, kas 9 km garumā šķērso visu pilsētu. Tā pēc pilsētnieku lēmuma tika izveidota Tūrijas upes bijušās gultnes vietā. Tūrija, pavasaros regulāri pārplūstot, nereti izpostīja tai piegulošās teritorijas. Kad pilsētnieku pacietības mērs pēc kārtējās postažās beidzot bija pilns, upi pārcēla uz pilsētas nomali, un Valensija tika pie parku un dārzu virknes, kas ir gan iedzīvotāju, gan tūristu iemīļota atpūtas vieta.

Šeit atrodas arī ievērojamā spāņu arhitekta Santjago Kalatravas projektētā „Zinātnes un Mākslas pilsēta”, kas padarījusi Valensiju par avangarda arhitektūras centru. „Zinātnes un Mākslas pilsēta” ietver Zinātnes muzeju, Planetāriju, Akvāriju jeb Okeanāriju, Karalienes Sofijas Mākslas pili jeb muzeju. Netālu atrodas arī lielisks Zooloģiskais dārzs.

Uz Valensiju jādodas ne tikai tiem, kas sajūsminās par lielas pilsētas straujo dzīves ritmu, kultūras daudzslāņainību, arhitektūras stilu bagātību un gastronomisko daudzveidību (Valensija skaitās paeljas dzimtene!), bet arī tiem, kas vēlas izbaudīt Vidusjūras piekrastes pilsētas siltās naktis un īpašo šarmu, baudot sauli uz terases ar vīna glāzi rokās vai ēnainā parkā uz soliņa raugoties kā pilsētnieki, tūristi un laiks lēni plūst garām.

ko apskatīt

Valensijas katedrāle un El Miguelete

Pašā Vecpilsētas centrā jāapskata Valensijas katedrāle, kas būvēta pēc arābu padzīšanas no šī reģiona 13. gadsimtā visigotu baznīcas vietā, kas vēlāk tika pārvērsta par mošeju. Katedrāles arhitektūra ieturēta t.s. valensiešu gotikas stilā ar renesanses, baroka, neoklasicisma un citu stilu elementiem. Tajā apskatāmi arī neskaitāmi 15. gadsimta gleznojumi, kā arī trauks, no kura pēc dažu baznīcas vēsturnieku domām Kristus dzēra vīnu savās pēdējās vakariņās. El Miguelete ir 14./15. gs. būvēts astoņstūrains zvanu tornis. Tā augstums ir tikpat liels kā perimetrs – vairāk nekā 50 metru. Zvanu torņa nosaukums nāk no tā lielākā zvana vārda. Zvanu torņa iekšienē atrodas spirālveida kāpnes, pa kuru 207 pakāpieniem var nokļūt uz torņa augšējās platformas un baudīt neaizmirstamu pilsētas panorāmu.

„Mākslas un zinātnes pilsēta”

Pasaulslavenā valensiešu arhitekta Santjago Kalatravas radīts futūristiskās arhitektūras komplekss, kura kolosāla izmēra celtnēs izvietojies planetārijs, okeanārijs, Prinča Filipes Zinātnes muzejs un Karalienes Sofijas mākslas pils. Te atrodas arī Agora – Valensijas tenisa čempionāta galvenais stadions un neparasta izskata tilts.

Valensijas Zīda birža

14./15 gadsimtu mijā vēlās gotikas stilā būvēta ēka, kas iekļauta UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Birža sastāv no trīs daļām un sienu ieskauta pagalma (Apelsīnu dārza). Pirmajos divos ēkas stāvos notika tirdzniecības darījumi un tika slēgti līgumi, bet trešais stāvs vairāk tika paredzēts atpūtai un tajā saglabājušās autentiskas mēbeles un tik grezns griestu gleznojums, ka pats karalis no galvaspilsētas braucis to apskatīt.

Turijas upes parki

Parku un dārzu zona, kas stiepjas deviņu km garumā, tika izveidota pilsētu šķērsojošās upes Turijas vecās gultnes vietā. Pēc neskaitāmiem pavasara plūdiem, no kuriem 1957. gada plūdi bija vispostošākie, Valensijas pilsētas dome, sekojot iedzīvotāju ierosinājumiem, upi pārvietoja uz pilsētas nomali, bet gultnes vietā ierīkoja brīnišķīgu dārzu, parku, sporta laukumu, atpūtas stūrīšus, rotaļu laukumu virkni, kurā, nudien, ir ko darīt katram.

Valensijā, tāpat kā daudzās senajās Spānijas pilsētās, kuras kultūra mērāma nevis simtos, bet tūkstošos gadu, ir neskaitāmas, tūristiem domātajos bukletos nenosauktas, šauras ieliņas ar nelieliem ēnainiem pagalmiņiem, negaidītiem senu ēku elementiem, ko gribās nosaukt par arhitektūras pērlēm, kā arī tas, kas citur varbūt trūkst – siltās Vidusjūras piekrastes tuvums, kas katrā ceļotājā rada to īsto brīvdienu sajūtu.

Saulainā Valensija (ar Flymeaway)

Priekšstatījums