Marokas sajūtu virpulī

4.4

Ceļotāju Vērtējums
8 atsauksmes

Maza Grupa

Maroka ir Fesa un Rabata, Kasablanka un Meknes ar visām to skaistajām vēsturiskajām vietām, tirgiem un laukumiem, bet vēl smeldzīgāka, izjustāka un īstāka Maroka ir tās iekšienē, kur saimnieko zemnieks un berbers, kur tuksneša smiltis grauž acis, kur ūdens upēs izžūst un atklājas patiesās vērtības. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
30.03.2019 08.04.2019 10 Vietu nav 1650 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Ineta Pētersone

Ceļojuma programma

Rīga – Marakeša – Ait Ben Haddou  Ouarzazate – Atlasa kalni – Agdez – Zagora – Sahāras tuksnesis – MhamidEl Lihouid TaliouneTaroudant – Agadira – Atlantijas okeāns – Essauouira – Kasablanka – Rīga

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Šajā ceļojumā būs vairāki gari pārbraucieni – līdz 8 stundām vienā dienā;
 • Ceļojums notiks kalnos un tuksnesī, braukšana ar džipiem un autobusu - arī pa neceļiem;
 • Viena nakts berberu teltīs tuksnesī ar labierīcībām ārpus telts;
 • Īpašs dresscods, apmeklējot svētvietas (tērps ar piedurknēm un apģērbs pāri celim);
 • Naktsmītne Taroudant – neatrodas centrā, bet atbilst 4* riadai; 
 • Viesnīca Agadirā – atšķirībā no pārējām naktsmītnēm šī ir liela kūrorta viesnīca, kam pietrūkst privātās attieksmes.

Ieteicamā lasāmviela: Tahirs Šahs. Kalifa nams.

1. DIENA, sestdiena, 30.03.  RĪGA – marakeša

05.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.35 – 08.00 lidojums Rīga – Frankfurte. 12.00 – 14.40 lidojums Frankfurte – Marakeša. Transfērs uz viesnīcu. Ļoti īsa atpūta un dosimies uz pilsētu. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgākie iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Marakešas galvenajā Djemma El Fna laukumā iejuksim skaļajā vietējo straumē un lēnām izbaudīsim pirmo saskarsmi ar Maroku. Vakariņosim restorānā, vērojot rosību Djemma El Fna laukumā. Vakariņas. Nakts viesnīcā Marakešā.

2. DIENA, svētdiena, 31.03. marakeša

Pēc brokastīm dosimies Marakešas ielās. Apskatīsim Koutoubia mošeju un minaretu, kas redzams gandrīz no katras vietas pilsētā. Izstaigāsim krāsainos tirgus, kur acis priecē dažādie roku darbi; pie ielu māksliniekiem ļausimies kādam hennas tetovējumam un sajutīsimies kā noslēpumaini austrumnieki. Majorelle dārzs ir visskaistākais dārzs Marakešā. To četrdesmit gadu laikā radīja franču gleznotājs Jacques Majorelle (1886-1962). Eksotiski augi, baseini ar ūdens lilijām un lotosa ziediem, intensīvi zilā krāsa, kas bagātīgi izšļakstīta viscaur dārzā, piedod vieglas romantikas sajūtu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Marakešā.

3. DIENA, pirmdiena, 01.04. marakeša – Ait ben haddou – Quarzazate  Agdez

Pēc brokastīm dosimies pāri sarežģītam Atlasu kalnu rajonam, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Quarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Quarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou, kas savulaik kalpojusi kā pieturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem. Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Tālāk dosimies uz Agdez, kas atrodas skaistās un Marokas garākās Draa upes ielejā. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agdez.

4. DIENA, otrdiena, 02.04.  Agdezzagora – Mhamid – EL LIHOUDI

Šodienas ceļš būs neceļš – griezīsimies nost no senā karavānu ceļa un turpināsim virzīties starp upi un kalniem. Vairāki ciemati, kam garām brauksim līdz pat Zagorai, ļaus ieskatīties vietējo ļaužu ikdienas dzīvē. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm un māla cietokšņiem un piemīlīgiem berberu ciematiem. Tamgroute apmeklēsim Korāna bibliotēku un keramimas izstādājumu darbnīcu. Mhamid ir pēdējā oāze Draa upes ielejā pirms tuksneša. Te savu autobusu nomainīsim uz džipiem un pa pilnīgu bezceļu sasniegsim Sahāras tuksneša skaistuli -  Erg Lihoudi kāpu rajonu. Tālu prom no civilizācijas, nekurienes vidū rodas ārpusreālā sajūtas. Te ir maz ceļotāju un var izbaudīt tuksneša klusumu un burvību. Dienas ritējumā, kāpu krāsa mijas viena pēc otras. Saulriets virs tuksneša kāpām. Tuksnesī pavadīsim nakti berberu teltīs - fantastiska iespēja gulēt zem zvaigžņotām Āfrikas debesīm. Labierīcības ārpus telts. Brokastis un vakariņas.

5. DIENA, trešdiena, 03.04.  Erg Lihoudi – Taznakhet  taliouine  Taroudant

Šodien turpināsim baudīt tuksneša burvību. Brauksim ar džipiem līdz Zagorai. Bezgalīgs plašums ar kāpām un smiltīm. Ir kur ieskrieties domām. Zagorā mūs sagaidīs autobuss. Tuksnesis paliks aiz muguras. Dosimies ceļā uz berberu paklāju galvaspilsētu Taznakhet, kur skatīsim berberu paklājus kādā no viņu darbnīcām. Taliouine - safrāna audzēšanas reģiona galvenā pilsēta. Brokastis un vakariņas. Nakts Taroudant.

6. DIENA, ceturtdiena, 04.04. taliouine – Taroudant  agadira

Mūsu šodienas galamērķis – nokļūt pie Atlantijas okeāna Agadirā. Pa ceļam apmeklēsim Mazo Marekešu – Taroudante, kas skaitās viena no vecākajām Marokas pilsētām ar bagātīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agadirā.  

7. DIENA, piektdiena, 05.04. agadira  essaouira

Agadira ir populārākā Marokas kūrortpilsēta. No tās šodien pārbrauksim uz Essaouira, arī kūrortu Atlantijas okeāna piekrastē. Brauciens vīsies pa gleznainu ceļu Souss upes ielejā, kur bagātīgi aug argāna audzes. Argāna eļļu, sauktu par šķidro Marokas zeltu, iegūst no argāna koka augļiem. Essaouira ir maza, bet ļoti pievilcīga okeāna piekrastes pilsētiņa ar medinu, kurā atrodas neskaitāmi veikaliņi un kafejnīcas, kur baudīt kafiju un jūras veltes. Pēcpusdienā varēsiet doties baudīt  hammam – turku pirti. Tas gan par papildus maksu (~10 EUR). Nakšņosim riadā Essaouirā. Riads ir marokāņu tradicionālā māja ar iekšpagalmu, uz kuru vērsti arī visi logi. Iekšpagalmā var augt apelsīnu koki, dateļpalmas, vai arī ir iebūvēts baseins. Pati māja kalpojusi kā dzīvojamā māja. Daudzas no tām mūsdienās pārveidotas par dažāda komforta viesnīcām. Riadā arī mēs izbaudīsim marokāņu viesmīlību un gūsim iespaidu par vietējo dzīvesveidu. Iejutīsimies, mierīgi ļausimies un pieņemsim to, ko sniedz šis piedzīvojums. Brokastis un vakariņas.

8. DIENA, sestdiena, 06.04. essaouira

Esam pelnījuši atpūtu. Brīva diena Atlantijas okeāna piekrastē. Essaouira slavena ar mūzikas festivāliem un to, ka šī pilsēta piesaista visus izcilākos dzejniekus, filozofus, māksliniekus un mūziķus ne tikai no Āfrikas kontinenta. Bohēma un kultūras elpa jūtama ikvienā krodziņā. Pilsētas pludmalē atrodas slavenākā kaitborda skola. Pēcpusdienā iesakām piedalīties kulinārajā meistarklasē un apgūt iemaņas marokāņu ēdienu gatavošanā (par papildus maksu ~40 EUR). Brokastis un vakariņas. Nakšņosim riadā Essaouira.

9. DIENA, svētdiena, 07.04. essaouira – Kasablanka

Transfērs uz Kasablankas lidostu. Pa ceļam piestāsim kādā argana eļļas ražotnē. Redzēsim, kā apstrādā argana koka augļus un iegūst kosmētikā pielietojamu eļļu. Vēlu vakarā ieradīsimies Kasablankas lidostā. Brokastis.

10. DIENA, pirmdiena, 08.04. Kasablanka Frankfurte Rīga

01.30 – 05.50 lidojums Kasablanka – Frankfurte. 10.05 – 13.05 lidojums Frankfurte - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Marakeša: Kasablanka – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi) ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes:  4* viesnīcās (riadās) divvietīgā numurā un 1 nakts kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
 • brokastis, vakariņas (pēc apraksta);
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 270 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2.iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma – līdz 19.01.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma - līdz 16.02.                         

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (08.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (09.02. – 22.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (22.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā 11.novembra krastmalā 29. Rīgā.      

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
30.03.2019 Grupas vadītāja: Ineta Pētersone

Marokas sajūtu virpulī

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.