Irāna aiz noslēpumu plīvura

4.5

Ceļotāju Vērtējums
2 atsauksmes

Maza Grupa

Senās Persijas atbalss joprojām jūtama un skatāma jaunās, mūsdienu Irānas sejā. Apmeklējot krāšņās mošejas, nelielos kalnu ciematus, daudzkrāsainos dārzus, gūstam dziļāku ieskatu šajā noslēgtajā zemē. Neaizmirstamas kļūst pastaigas pa seno tuksnešu pilsētu šaurajām ieliņām, vērojot antīkos zoroastriešu tempļus un pasakainos austrumu tirgus, tiekoties ar pasaulē draudzīgākajiem vietējiem cilvēkiem. Tās patiesā seja atklājas tikai tiekoties un vieglītēm pieskaroties, tad tā uzdzirkstīs un patiesi pārsteigs.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
08.10.2019 18.10.2019 11 Vietu nav 1995 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis. Grupas sapulce 9.09. pulksten 18:15.

Ceļojuma programma

Rīga – Teherāna – KashanAbuyanedIsfahanYazdPasagrad Persepolis – Širaza – Rīga 

Ir brīva 1 vieta sievietei Twin numuriņā!

Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Kultūrvēsturisks ceļojums pa vienu no drošākajām valstīm pasaulē.
 • Ceļojums ieteicams cilvēkiem, kuriem patīk iepazīt neparastas kultūras, cilvēkus un dabu.
 • Vienīgā valsts pasaulē, kur zoroastrisms saglabājies kā dzīva reliģija.
 • Persieši ir musulmaņi un nav arābi.
 • Nav iespējas izņemt no naudas automāta vietējo valūtu. Līdz jāņem skaidra nauda.
 • Viens garš pārbrauciens 7 – 8 stundas.
 • Sievietēm obligāti, esot publiskās vietās, jānēsā lakats vai kapuce, kas nosedz matus.

Ieteicamā literatūra: romāns - Anita Amirrezvani. Ziedu asinis.

1. diena, otrdiena,  08.10. Rīga – Stambula – Teherāna

10.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.15 – 15.15 lidojums Rīga - Stambula. 21:00 lidojums Stambula – Teherāna.

2. diena, trešdiena, 09.10. Teherāna  

00.40 ierašanās Teherānā. Transfērs uz viesnīcu atpūtai. Pēc brokastīm Teherānas apskates ekskursija. Teherāna pieskaitāma pie Irānas jaunajām pilsētām. Tās vecums nav vairāk kā 300 gadu. Vecākais vēsturiskais piemineklis – grandiozā, iespaidīgā un greznuma pārbagātā Golestana pils. No divām pillīm, kurās dzīvoja pēdējais ķēniņš un viņa tēvs Niavaran ir mazākā, Tā ir sava veida vasaras pils vai brīvdienu villa. Pils ir kā simbols šahu aristokrātiskajam dzīves stilam. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Teherānā.

 3. diena, ceturtdiena, 10.10. teherāna – KashanMaranjab tuksnesis

Šodien dodamies pa pustuksnesi dziļāk Irānas vidienē uz vienu no skaitākajiem Irānas tuksnešiiem – Maranjab.   Pa ceļam apmeklēsim ziedu un zaļumu pilsētu Kashan, kuras lepnums un bagātība ir rožu eļļas ražošana, sevišķi izceļas Fin - persiešu dārzs un krāšņās Borugerdi un Tabatabaeeha greznās privātmājas. Atlikusī dienas daļa – būšana dabā. Tepat gandrīz blakus ar pacietību un mīlestību koptajam dārzam, kā spilgts kontrasts izceļas tuksnešainās Maranjab tuksneša ainavas ar kāpām, kas sniedz baudu, mainot krāsu atkarībā no gaismas daudzuma. Kā brīnums starp kāpām iegūlis  savādas formas sāls ezers. Pastaigā pa tuksnesi, ieklausīsimies kā tas dzied mums brienot pa smalkajām smiltīm. No kāpu augšas skatīsim ikdienas brīnumu – saules rietu un gandrīz momentāno tumsas iestāšanos. Izvēlei: izjāde ar kamieļiem, brauciens ar džipiem pa kāpām. Brokastis un vakariņas. Nakts autentiskā bijušā Zīda ceļa naktsmītnē – caravansarai. Tajā saglabāts viss, kā tas senos laikos bijis – tostarp vannas istaba un tualete ārpus numura. Otra galvenā iezīme – unikāla kulinārā pieredze neatkārtojamu vietējo ēdienu gatavošanā. Brokastis un vakariņas. Nakts Caravansarai viesnīcā.

4. diena, piektdiena, 11.10. Abouzeidabad Caravansarai  Abuyanedisfahan

No rīta, caurbraucot uz Isfahanu, redzēsiet  seno ciematu – Red Abuyaned, kas ir kā dzīvs antropoloģijas un arhitektūras muzejs. Tās apbūvē raksturīga sarkanbrūnā krāsa, kas piešķir tai sevišķu izskatu. Savukārt Isfahana pārsteidz: ar pili Chehel Soton, kurai četrdesmit kolonnas; Khajou tiltu, par kuru saka – persiešu tiltu arhitektūras piemineklis un viens no interesantākajiem tiltiem, kas pastāv; ar neskaitāmām vēsturiskām norisēm un tūkstošiem dzīves stāstiem saistīts  Si-o-se Pol - Trīsdesmit trīs arku tilts.  Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Isfahanā. 

5. diena, sestdiena, 12.10. isfahan

Isfahana ir Irānas pērle, viena no skaistākajām pilsētām islama pasaulē. Interesanti apskates objekti Isfahanā ir: Karaliskais laukums ar Imam un šeiha Lotfullah  mošejām, kā arī AliQapu pils ar apkārtni; Gheisarieh tirgus vai Grand bazārs - viens no izcilākajiem, lielākajiem un vecākajiem Tuvo Austrumu tirgiem 17. gadsimtā veidotais Lielais Isfahānas bazārs; augstu velvju ieskauts, tas stiepjas divu kilometru garumā. Vanka katedrāle – ir lielākā un skaistākā armēņu baznīca Irānā. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Isfahanā.

6. diena, svētdiena, 13.10. Isfahan – Yazd

No rīta dosimies ceļā uz Yazd pilsētu. Pa ceļam ir vērts apstāties Naien pilsētā, kur apskatīsim tradicionālo Pirnia māju, kas ir lielisks arhitektūras un mākslas paraugs šī reģiona tuksneša ēkām. Dzīvojamo istabu rotā gleznas, pārsteidzošs Korānisko stāstu gleznojums un izsmalcināta kaligrāfija. Piektdienas mošeja netālu no Yazdas, ir vecākā mošeja Irānā.  Yazd irprovinces galvaspilsēta un zoroastrisma kultūras centrs. Tā atrodas oāzē - divu tuksnešu tikšanās vietā. Pilsēta slavena ar roku darbu darinājumiem, īpašiem zīda izstrādājumiem un izsmalcinātiem austrumu saldumiem. Yazd pilsētā atrodas viens no zoroastriešu Uguns tempļiem, kurā jau 1500 gadus nenodziestoši deg svētā uguns.  Otra pilsētas iezīme - Klusuma tornis ir  apbedījumu vieta, kas atrodas kalna virsotnē. To agrāk izmantoja zoroastri, lai apbedītu mirušos. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Yazd.

7. diena, pirmdiena, 14.10. yazd – pasagrad  Širaza

Pēc brokastīm garš pārbrauciens pa pustuksnesi uz Širazu. Pa ceļam piestājam Abarkouh - leģendārā pilsētā ar daudzām dubļu mājām un vismaz četrdesmit tūkstošu gadu senu vēsturi. Bijušās impērijas galvaspilsētā Pasagradā apmeklējam visnozīmīgāko pilsētas objektu - valdnieka Kīra kapa vietu – mauzoleju  un braucam uz  skaistāko pilsētu Irānā - Širazu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

8. diena, otrdiena, 15.10. Širaza – Persep0lis  Širaza

Persepolis un Naqhsh-e Rostam Nekropolis ir irāņu tautas dižākais arhitektūras piemineklis. Netālu no pilsētas, karalis Darius 500 gadus pirms Kristus dzimšanas uzsāka tās celtniecību, kas ilga aptuveni 150 gadus. Mūsdienās Persepolis ir iekļauta UNESCO pasaules aizsargājamo objektu sarakstā. Atgriežoties  Širazā, pa ceļam apskatām Quranvārtus, kas ieved Širazā. Tiek uzskatīts, ka ceļotāji, kas iziet cauri  vārtiem, saņem Svētās grāmatas – korāna svētību veiksmīgam ceļojumam. Īpaša lappuse persiešu dzīvē saistās ar persiešu izcilajiem dzejdariem Hafezu un Saadi. Persiešiem viņu dzeja kļuvusi par tautas folkloru, kuru izmanto kā avotu problēmu risinājumiem ar vēstījuma nozīmi. Izvēlei:  Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

9. diena, trešdiena, 16.10. Širaza – Behesht-e Gom Shodeh – Širaza

Dabas diena. Šodien dodamies ārpus Širazas – uz Zaudēto paradīzi (Behesht-e GomShodeh), kas atrodas 120 km no Širazas valsts aizsargātā teritorijā un uz Paradīzes ciemu (Behesht Makan), kas atrodas kalnos, un, ir sasniedzams tikai ejot ar kājām. Ciemā valda draudzīga atmosfēra, neskartas dabas ainavas un klusums. Dodoties turp, mūs pavadīs brīnumaini dabas skati.  Gājiens aptuveni 2 stundas vienā virzienā. Tas ir fiziski vidēji viegls. Vietām jākāpj pa stāvāku nogāzi. Takas ir labi iestaigātas. Vēlams kājās aut botas ar protektoru pazoli un pusdienām līdz paņemt uzkodas un dzeramo ūdeni. Ielieciet arī pāri sausu zeķu. Lai arī oktobris Irānā ir rudens mēnesis ar nelielu lietus daudzumu, tomēr lietus jaka var noderēt. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

10. diena, ceturtdiena, 17.10 Širaza

Brokastis. Širaza - romantikas, mīlestības, lakstīgalu, filozofu, rožu un orhideju, karaļu un poēzijas pilsēta. Eram dārzs slavens ar cipresēm un brīnišķīgu pili, kas rotāta ar atstarojošām virsmām. 18. gadsimta Rozā mošeja - Nasir-ol-Molk,kurā iespīdot saulei, mošeja iekrāsojas zelta krāsā un Narenjestan pils. Pēcpusdienā Karim Khan Zand komplekss ar mošeju, senām pirtīm un tirgu. Noslēgumā - apgaismotā šaha Cheragh svētnīca, kuras dēļ Irānā ierodas tūkstošiem svētceļotāju. Atvadu vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

11. diena, piektdiena, 18.10. Širaza  Stambula – rīga

Transfērs uz lidostu. 02.10 – 05.40 lidojums Širaza - Stambula. 08:20 – 11:20 Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Teherāna, Širaza – Stambula - Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • ēdienreizes pēc apraksta; aprakstā minētās ekskursijas; Irānas vīzu izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krieviski vai angliski runājoša vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru345 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (29.07.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (26.08.) pirms ceļojuma.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50  dienas pirms ceļojuma (18.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (19.08. - 01.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 01.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • 1 krāsainu pases fotogrāfijas izmēra foto uz balta fona jāiesniedz līdz 15.09.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
08.10.2019 Grupas vadītājs Uldis Alksnis. Grupas sapulce 9.09. pulksten 18:15.

Irāna aiz noslēpumu plīvura

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.