Altaja kalnu zelta loks

Pārskats Galerija

Altaja kalnu zelta loks

5.0

Ceļotāju Vērtējums
6 atsauksmes

Maza Grupa

Altajs ir kalnu sistēma Centrālāzijā - Krievijas, Kazahstānas, Mongolijas un Ķīnas teritorijā. Šajā ceļojumā ceļosim pa Altaja kalniem Sibīrijas teritorijā. Šis ir viens no Sibīrijas lielākajiem tūrisma resursiem ar virkni dažādu dabas objektu, ko ļoti strauji sāk apgūt ceļotāji no visas pasaules. Kalni, kanjoni, geizeru ezers, vietējā Altajiešu kultūra, šis viss apbur ceļotājus. Mūsu braucienā veiksim apli aptuveni 1300 km garumā, kas sāksies un noslēgsies Barnaulas pilsētā. Daļa maršruta ies gar Čujskas traktu, kas tiek saukts par skaistāko visas Krievijas kalnu ceļu un pazīstamākām Altaja vietām. Turpinājumā virzīsimies pa maziepazīto ziemeļu ceļu caur civilizācijas mazskartām vietām pāri kalnu pārejām līdz sasniegsim Teļecas ezeru. Šis ceļa posms ir viens no Altaja kalnu nepieradinātākajiem. Ceļojuma noslēgumā šķērsosim ezeru ar kuteri aptuveni 80 km garumā un baudīsim 25. pasaules dziļākā ezera skatus.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
24.07.2021 03.08.2021 11 Vairāk kā 6 2298 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Maija Zebņicka

Ceļojuma programma

Rīga – Barnaula – Čemala – Karakola ieleja – Inegen – Kuray – Chulyshman ieleja – Akmens sēnes – Teļecas ezers – Barnaula – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz Sibīriju, kur valda sava kārtība;
 • Iekļautas ēdienreizes pēc vietējiem paradumiem;
 • Kopumā ceļš ir labs, bet aptuveni 150 km posms pa zemes ceļu;
 • Ceļojums dabas mīļotājiem ar nelielām pastaigām;
 • Viens grūts pārgājiens uz ūdenskritumu, ko var aizvietot ar pārgājienu uz citu vieglāk sasniedzamu ūdenskritumu;
 • Naktsmītnes tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās.

1. DIENA, SESTDIENA, 24.07. RĪGA – MASKAVA – BARNAULA

Pulcēšanās Rīgas lidostā 19:00, lidojums 20:55 Rīga – Maskava 22:35, pēc tā 01:15 lidojums Maskava – Barnaula, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 25.07. BARNAULA – KATUNA

No rīta ap 09:25 ielidosim Barnaulā. Pēc formalitāšu nokārtošanas, satiksim mūsu gidu un iegūsim pirmo iespaidu par Barnaulu, apskatot pilsētai cauri plūstošo Obas upi. Turpinājumā ceļosim caur Altaja reģiona vecākajai pilsētai – Bijskai uz mūsu pusdienu vietu, pa ceļam būs iespēja iegādāties slaveno Altaja medu. Vasīlija Šukšina muzeja apmeklējums. Šovakar nonāksim jau tuvāk kalniem. Nakts labiekārtotā tūristu bāzē.

3. DIENA, PIRMDIENA, 26.07. KATUNA – ČEMALA – PATMOS SALA – KATUNA

No rīta pēc brokastīm dosimies uz savdabīgu vietu – “Garu ieleju”, kas izvietojusies pie kalna, pastaigāsim kājām pa taku un apskatīsim Katunas upi no skatu laukuma. Pusdienas, pēc tam apmeklēsim Čemala ciematu un Patmos salu. Šeit pa speciālu iekārto tiltu nonāksim uz salas Katunas upē, kur uzbūvēts klosteris. Pastaigāsim gar upi un redzēsim vietu, kur savulaik tika filmēts fragments no filmas “Baltais Ilknis”. Vakariņas un nakts labiekārtotā tūristu bāzē.

4. DIENA, OTRDIENA, 27.07. KATUNA – KARAKOLA IELEJA – INEGEN

Pēc brokastīm turpināsim ceļu uz Uch-Enmek dabas parku, kura apskates laikā meklēsim senus akmens petroglifus un apskatīsim Karakola ieleju, kas tiek saukta par “Altaja sirdi” un tai piedēvētas dažādas īpašības, tajā skaitā šeit piekopti šamaniski rituāli. Iepazīstot vietējo kultūru, mums būs iespēja noklausīties savdabīgu vietējo tradīciju – rīkles dziedāšanu. Šķērsosim kalnu pāreju un nakšnosim labiekārtotā tūristu bāzē kalnu ielokā pie Katuņas upes.

5. DIENA, TREŠDIENA, 28.07. INEGEN

Pēc brokastīm izjāde ar zirgiem (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama). Baudīsim apkārtējās ainavas un dosimies uz divu upju satekas vietu, pastaiga, pusdienas baudīsim piknika veidā pie upes. Atgriešanās tūristu bāzē un iespēja apmeklēt pirti. Vakariņas un nakts labiekārtotā tūristu bāzē kalnu ielokā pie Katuņas upes.
Izvēlei: Iespēja izlidot ar helikopteru gar Altaja kalnu augstāko virsotni – Beluhas kalnu. Cena no 796 EUR personai.

6. DIENA, CETURTDIENA, 29.07. INEGEN - KURAY

Šodien dienas pirmā daļā pārgājiens uz tuvējo ūdenskritumu, pēc tā apskatīsim Geizeru ezeru, kas ir ļoti savdabīgs 2 metrus dziļš ezers, kas ziemā neaizsalst un ir īpatnējas krāsas, tā vidus patstāvīgi maina formu.  Pārbrauksim uz Ziemeļ-Čujas grēdu, kas izvietojusies aptuveni 120 km no Mongolijas robežas. Šeit netālu atrodas arī Kurayskaya stepe. No mūsu naktsmītnes paveras skats uz visu Ziemeļ–Čujas grēdu, kurā redzams Aktru ledājs. Vakarā iespēja apmeklēt krievu pirti. Nakts tūristu bāzē.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 30.07. KURAY – CHULYSHMANA IELEJA

Turpināsim mūsu ceļojumu un nobrauksim no Čujskas trakta ceļu uz zemes ceļu kas ved uz Teļecas ezeru. Šis ir diezgan neskarts reģions ar vērtīgiem dabas pārsteigumiem, kas šī ceļa dēļ vēl nav pilnībā ceļotāju piepildīts. Šķērsosim Ulagan pāreju, vienu no augstākajām pārejām Altaju kalnos, tās augstums sniedzas pie 2000 m vjl. Turpināsim ceļu līdz pat Katu-Yaryk pārejai. Šis ir viens no stāvākajiem braucieniem Altaja kalnos. No pārejas dosimies aptuveni 5 km garā pārgājienā lejup, tiem, kuri vēlās, šo pārēju var izbraukt autobusā. Baudīsim  Chulyshman ielejas iespaidīgās ainavas. Nakts tūristu bāzē.

8. DIENA, SESTDIENA, 31.07. CHULYSHMANA IELEJA - ŪDENSKRITUMI

Šodien ceļosim tālāk pa Chulysmana ieleju līdz pat Chulysman upes krastam kur mums būs iespēja doties uz vienu no diviem ūdenskritumiem. Viens pārgājiens ir aptuveni 20 km garumā un aizņem aptuveni 7 stundas, otrs pārgājiens ir aptuveni 5 km garumā un aizņem aptuveni 3 stundas. Tiem, kuri nedodas pārgājienā, iespēja baudīt kalnu ainavas tūristu bāzē. Pēc pārgājiena iespējams apmeklēt krievu pirti. Nakts tūristu bāzē.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 01.08. AKMENS SĒNES – TEĻECAS EZERS

Pēc brokastīm dosimies pārgājienā uz Akmens sēnēm, šie savdabīgie akmens jeb klinšu veidojumi tiek tā saukti to formas dēļ. Tie veidojušies no akmens stabiem un akmeņa to augšdaļā, tie pakāpeniski sarūk. Pēc pārgājiena pārbrauksim uz Teļecas ezeru, kas ir aptuveni 80 km garš un tā apkārtnē izvietojušies kalni. Ezera ūdens ir dzirds un šis tiek dēvēts par 25.dziļāko ezeru pasaulē, ūdens temperatūra patstāvīgi ir zema. Sēdīsimies uz kuģa un nobrauksim aptuveni 80 km pa ezeru līdz mūsu viesnīcai, kur iespējams izbaudīt dažādas ārstnieciskās procedūras un masāžas. Nakts viesnīcā pie Teļecas ezera.

10. DIENA, PIRMDIENA, 02.08. TEĻECAS EZERS - BARNAULA

Pēc brokastīm apmeklēsim saimniecību, kur iepazīsim vietējā medus ieguvi. Pēcpusdienā iespēja baudīt ezeru un dabu ap to. Iespējams apmeklēt pilsētas suvenīru veikalus vai arī kādu no ārstnieciskajām procedūrām. Pie viesnīcas atrodas peldbaseins. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Barnaulu, nakts viesnīcā Barnaulā.

11. DIENA, OTRDIENA, 03.08. BARNAULA – MASKAVA - RĪGA

No rīta brauciens uz lidostu, 10:25 lidojums Barnaula – Maskava, vēlāk 18:15 Maskava – Rīga, ap 20:05 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Lidojums Rīga – Maskava – Barnaula – Maskava - Rīga;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 8 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • nakšņošana tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās;
 • Krievijas vīza;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi;

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 285 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 15.05.2021.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 12.06.2021.        

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (04.06.2021.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (05.06.2021. – 18.06.2021.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 18.06.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

Apdrošināšana

Informējam, ka dalībai ceļojumā ir nepieciešama obligāta apdrošināšana, lai segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380;
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību;
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
24.07.2021 Grupas vadītāja Maija Zebņicka

Altaja kalnu zelta loks

Priekšstatījums