Altaja kalnu zelta loks

5.0

Ceļotāju Vērtējums
6 atsauksmes

Maza Grupa

Altajs ir kalnu sistēma Centrālāzijā - Krievijas, Kazahstānas, Mongolijas un Ķīnas teritorijā. Šajā ceļojumā ceļosim pa Altaja kalniem Sibīrijas teritorijā. Šis ir viens no Sibīrijas lielākajiem tūrisma resursiem ar virkni dažādu dabas objektu, ko ļoti strauji sāk apgūt ceļotāji no visas pasaules. Kalni, kanjoni, geizeru ezers, vietējā Altajiešu kultūra, šis viss apbur ceļotājus. Mūsu braucienā veiksim apli aptuveni 1300 km garumā, kas sāksies un noslēgsies Barnaulas pilsētā. Daļa maršruta ies gar Čujskas traktu, kas tiek saukts par skaistāko visas Krievijas kalnu ceļu un pazīstamākām Altaja vietām. Turpinājumā virzīsimies pa maziepazīto ziemeļu ceļu caur civilizācijas mazskartām vietām pāri kalnu pārejām līdz sasniegsim Teļecas ezeru. Šis ceļa posms ir viens no Altaja kalnu nepieradinātākajiem. Ceļojuma noslēgumā šķērsosim ezeru ar kuteri aptuveni 80 km garumā un baudīsim 25. pasaules dziļākā ezera skatus.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
05.08.2020 16.08.2020 12 Vietu nav 2298 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Maija Zebņicka

Ceļojuma programma

Rīga  Barnaula  Čemala – Karakola ieleja– Inegen  KurayChulyshman ieleja – Akmens sēnes – Teļecas ezers – Barnaula  Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz Sibīriju, kur valda sava kārtība;
 • Iekļautas ēdienreizes pēc vietējiem paradumiem;
 • Kopumā ceļš ir labs, bet aptuveni 150 km posms pa zemes ceļu;
 • Ceļojums dabas mīļotājiem ar nelielām pastaigām;
 • Viens grūts pārgājiens uz ūdenskritumu, ko var aizvietot ar pārgājienu uz citu vieglāk sasniedzamu ūdenskritumu;
 • Naktsmītnes tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās.

1. DIENA, TREŠDIENA, 05.08. RĪGA – MASKAVA  BARNAULA

Pulcēšanās Rīgas lidostā 12:30, lidojums 14:25 Rīga – Maskava 16:10, pēc tā 21:40 lidojums Maskava – Barnaula.

2. DIENA, CETURTDIENA, 06.08. BARNAULA KATUNA

Agri no rīta ielidosim Barnaulā. Pēc formalitāšu nokārtošanas, satiksim mūsu gidu un iegūsim pirmo iespaidu par Barnaulu, apskatot pilsētai cauri plūstošo Obas upi. Turpinājumā ceļosim caur Altaja reģiona vecākajai pilsētai – Bijskai uz mūsu pusdienu vietu, pa ceļam būs iespēja iegādāties slaveno Altaja medu. Vasīlija Šukšina muzeja apmeklējums. Šovakar nonāksim jau tuvāk kalniem. Nakts labiekārtotā tūristu bāzē.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 07.08. KATUNA  ČEMALA – PATMOS SALA  KATUNA

No rīta pēc brokastīm dosimies uz savdabīgu vietu – “Garu ieleju”, kas izvietojusies pie kalna, pastaigāsim kājām pa taku un apskatīsim Katunas upi no skatu laukuma. Pusdienas. Pēc tām apmeklēsim Čemala ciematu un Patmos salu. Šeit pa speciālu iekārto tiltu nonāksim uz salas Katunas upē, kur uzbūvēts klosteris. Pastaigāsim gar upi un redzēsim vietu, kur savulaik tika filmēts fragments no filmas “Baltais Ilknis”. Vakariņas un nakts labiekārtotā tūristu bāzē.

4. DIENA, SESTDIENA, 08.08. KATUNA – KARAKOLA IELEJA  INEGEN

Pēc brokastīm turpināsim ceļu uz Uch-Enmek dabas parku, kura apskates laikā meklēsim senus akmens petroglifus un apskatīsim Karakola ieleju, kas tiek saukta par “Altaja sirdi” un tai piedēvētas dažādas īpašības, tajā skaitā šeit piekopti šamaniski rituāli. Iepazīstot vietējo kultūru, mums būs iespēja noklausīties savdabīgu vietējo tradīciju – rīkles dziedāšanu. Šķērsosim kalnu pāreju un nakšņosim labiekārtotā tūristu bāzē kalnu ielokā pie Katuņas upes.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 09.08. INEGEN

Pēc brokastīm - izjāde ar zirgiem (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama). Baudīsim apkārtējās ainavas un dosimies uz divu upju satekas vietu, pastaiga. Pusdienas baudīsim piknika veidā pie upes. Atgriešanās tūristu bāzē un iespēja apmeklēt pirti. Vakariņas un nakts labiekārtotā tūristu bāzē kalnu ielokā pie Katuņas upes.

Izvēlei: Iespēja izlidot ar helikopteru gar Altaja kalnu augstāko virsotni – Beluhas kalnu. Cena no 796 EUR personai.

6. DIENA, PIRMDIENA, 10.08. INEGEN  KURAY

Šodien dienas pirmā daļā pārgājiens uz tuvējo ūdenskritumu, pēc tā apskatīsim Geizeru ezeru, kas ir ļoti savdabīgs 2 metrus dziļš ezers, kas ziemā neaizsalst un ir īpatnējas krāsas, tā vidus patstāvīgi maina formu. Pārbrauksim uz Ziemeļ-Čujas grēdu, kas izvietojusies aptuveni 120 km no Mongolijas robežas. Šeit netālu atrodas arī Kurayskaya stepe. No mūsu naktsmītnes paveras skats uz visu Ziemeļ–Čujas grēdu, kurā redzams Aktru ledājs. Vakarā iespēja apmeklēt krievu pirti. Nakts tūristu bāzē.

7. DIENA, OTRDIENA, 11.08. KURAY CHULYSHMANA IELEJA

Turpināsim mūsu ceļojumu un nobrauksim no Čujskas trakta ceļa uz zemes ceļu, kas ved uz Teļecas ezeru. Šis ir diezgan neskarts reģions ar vērtīgiem dabas pārsteigumiem, kas šī ceļa dēļ vēl nav pilnībā ceļotāju piepildīts. Šķērsosim Ulagan pāreju, vienu no augstākajām pārejām Altaju kalnos, tās augstums sniedzas pie 2000 m vjl. Turpināsim ceļu līdz pat Katu-Yaryk pārejai. Šis ir viens no stāvākajiem braucieniem Altaja kalnos. No pārejas dosimies aptuveni 5 km garā pārgājienā lejup, tiem, kuri vēlās, šo pārēju var izbraukt autobusā. Baudīsim  Chulyshman ielejas iespaidīgās ainavas. Nakts tūristu bāzē.

8. DIENA, TREŠDIENA, 12.08. CHULYSHMANA IELEJA ŪDENSKRITUMI

Šodien ceļosim tālāk pa Chulysmana ieleju līdz pat Chulysman upes krastam kur mums būs iespēja doties uz vienu no diviem ūdenskritumiem. Viens pārgājiens ir aptuveni 20 km garumā un aizņem aptuveni 7 stundas, otrs pārgājiens ir aptuveni 5 km garumā un aizņem aptuveni 3 stundas. Tiem kuri nedodas pārgājiena, iespēja baudīt kalnu ainavas tūristu bāzē. Pēc pārgājiena iespējams apmeklēt krievu pirti. Nakts tūristu bāzē.

9. DIENA, CETURTDIENA, 13.08. AKMENS SĒNES – TEĻECAS EZERS

Pēc brokastīm dosimies pārgājienā uz Akmens sēnēm, šie savdabīgie akmens jeb klinšu veidojumi tiek tā saukti to formas dēļ. Tie veidojušies no akmens stabiem un akmeņa to augšdaļā, tie pakāpeniski sarūk. Pēc pārgājiena pārbrauksim uz Teļecas ezeru, kas ir aptuveni 80 km garš un tā apkārtnē izvietojušies kalni. Ezera ūdens ir dzirds un šis tiek dēvēts par 25.dziļāko ezeru pasaulē, ūdens temperatūra patstāvīgi ir zema. Sēdīsimies uz kuģa un nobrauksim aptuveni 80 km pa ezeru līdz mūsu viesnīcai, kur iespējams izbaudīt dažādas ārstnieciskās procedūras un masāžas. Nakts viesnīcā pie Teļecas ezera.

10. DIENA, PIEKTDIENA, 14.08. TEĻECAS EZERS

Pēc brokastīm apmeklēsim saimniecību, kur iepazīsim vietējā medus ieguvi. Pēcpusdienā iespēja baudīt ezeru un dabu ap to. Iespējams apmeklēt pilsētas suvenīru veikalus vai arī kādu no ārstnieciskajām procedūrām. Pie viesnīcas atrodas peldbaseins. Nakts viesnīcā pie Teļecas ezera.

11. DIENA, SESTDIENA, 15.08. TEĻECAS EZERS  BARNAULA

Pēc brokastīm sāksim mūsu ceļu uz ceļojuma sākumpunktu – Barnaulu. Pa ceļam būs pieturas vietas un pusdienas. Vēlā pēcpusdienā ierašanās Barnaulā, kopējās vakariņas un nakts viesnīcā Barnaulā.

12. DIENA, SVĒTDIENA, 16.08. BARNAULA – MASKAVA  RĪGA

Agri no rīta brauciens uz lidostu, 07:05 lidojums Barnaula – Maskava 07:35, vēlāk 09:15 Maskava – Rīga, ap 10:55 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • aviobiļete Rīga – Barnaula – Rīga;
 • 8 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • nakšņošana tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • Krievijas vīza;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi krievu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 285 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 27.05.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 24.06.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

•   atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (16.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;

•   atsakoties 49–36 dienas  (17.06. – 30.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;

•   atsakoties mazāk nekā 36 dienas (30.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
05.08.2020 Grupas vadītāja Maija Zebņicka

Altaja kalnu zelta loks

Priekšstatījums