Baikāls ziemas krāsās

5.0

Ceļotāju Vērtējums
3 atsauksmes

Maza Grupa

Kad iedomājamies Krieviju, katram rodas kādas asociācijas: Maskava, Pēterburga, Ermitāža, krievu māksla, Transsibīrijas dzelzceļš. Tostarp iederas arī Sibīrijas ziema. Te galvā sarosās kopš bērnības ierastās asociācijas: sals, bezgalīgi sniega lauki, krievu troika ar skanošiem zvaniņiem, ekstrēmi zemas temperatūras, ziemeļbrieži. Ziema Krievijā ir: kažokādas, braukšana ar kamanām, atdzesēts šnabis. Daļa no tā ir patiesa, daļa – nē. Tomēr noteikti varam apgalvot, ka to iepazīšana klātbūtnē varētu būt kāda sena sapņa piepildījums. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.03.2020 22.03.2020 9 Vietu nav 2490 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Māris Olte. Grupas sapulce 25.02. plkst. 18:15

Ceļojuma programma

Irkutska – Ļistjvjanka – Buguldeika Mazā jūra – Ogoy sala Oļhonas sala  Irkutska

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Šajā ceļojumā daudz fotogrāfēšanas momentu. Piemērots dabas un fotogrāfijas mīļotājiem;
 • Vidējā gaisa temperatūra ceļojuma laikā ~ - 5° - 15°C;
 • Nepieciešams ziemai un ērtām kustībām piemērots apģērbs;
 • 4 dienas brauciens amfībijā pa Baikāla ledu;
 • Brauciens ar autobusu Hužira – Irkutska ~ 7 st.

1. DIENA, SESTdiena, 14.03. rīga  MASKAVA  IRKUTSKA

18:00 tikšanās Rīgas lidostā, 20:05 lidojums Rīga – Maskava 22:40, vēlāk 01:00 lidojums Maskava – Irkutska.

2. DIENA, SVĒTdiena, 15.03. Irkutska

11:45 ierašanās Irkutskā. Atstāsim mantas viesnīcā un dosimies Irkutskas pilsētas apskatē. Tā ir Austrumsibīrijas lielākā pilsēta. Viena no vecākajām Sibīrijas pilsētām, veidojusies tirdzniecības ceļu krustpunktā. Tās vecpilsēta, dēvēta arī par Sibīrijas Parīzi, lepojas ar īpatnēju koka arhitektūru. Pilsēta devusi iespēju apmesties uz dzīvi dažādu tautību, reliģijas un kultūras cilvēkiem. Tā gādā par neaizmirstamiem iespaidiem un pārsteigumiem ne tikai vasarā, bet arī maigajā Sibīrijas ziemā. Nakts viesnīcā Irktuskā.

3. DIENA, PIRMdiena, 16.03.  IRKUTSKA – ĻISTVJANKA

Pa ceļam no Irkutskas uz Ļistvjanku atrodas Talci brīvdabas arhitektūras muzejs, kur iepazīsim Sibīrijas pamatiedzīvotāju vēsturi, kā arī nogaršosim  Baikāla ezera garšīgāko zivi – omuli. Baikāla ezera izpētes institūtā uzzināsiet par ezera bagātībām un to perspektīvēm. Baikāla ezeru dēvē par Svēto jūru. Tā ūdenstilpne ar 1637 m dziļumu veido lielāko saldūdens krātuvi pasaulē. Baikāls iekļauts UNESCO aizsargājamo pasaules dabas mantojumu sarakstā. Izvēlei: par papildus samaksu (5 km aptuveni 120 EUR personai) aizraujoša iespēja izbraukāties ar haskijiem vilktu pajūgu taigā pa sniegiem. Nakts viesnīcā Ļistvjankā.

4. DIENA, otrdiena, 17.03. Ļistvjanka – Buguldeika  

Šodien tradicionālā autobusa vietā, kas pārvietojas pa iekārtotiem ceļiem, ceļojumu turpināsim ar amfībiju uz gaisa spilvena. Šķērsosim Baikāla ezeru no Ļistvjankas līdz Buguldeika ciematam pa ezera rietumu piekrasti, piestājot vairākās gleznainās vietās, kur būs vienreizēja iespēja redzēt un fotogrāfēt neskaitāmas  un neatkārtojamas dabas veidotas skulptūras no dzidra, tīra ledus ar lielākām un mazākām kristāliskām lāstekām un smalkām ledus mežģīnēm; pārsteidzošas alas ar ledus stalaktītiem un stalagmītiem; balta sniega segā tērpto Bolshoe Goloustnoe ciematu; Smilšu līci, kas lepojas ar sniega un ledus pārklātām alām. Fotogrāfējam, fotogrāfējam. Pusdienas uz ledus: Baikāla bagātība – omulis un piedevas, tradicionāla, karsta sibīriešu tēja no spēcinošiem Baikāla ārstniecības augiem. Nakts gleznainā ielejā Baikāla ezera rietumu piekrastē, Buguldeika ciematā.

5. DIENA, Trešdiena, 18.03. Buguldeika – MAZĀ JŪRA

No  rīta, kad gaiss vēl dzidrs un gaisma piemērota labas bildes uzņemšanai, fotogrāfēsim ledus grotas un klintis, kas klātas ar pārsteidzoši smalkiem ledus un sniega veidojumiem. Aizsalušā Baikāla plašums - fotogrāfijās iemūžinātas bezgalības un pasaules skaituma sajūtas. Pēcpusdienā turpināsim mūsu aizraujošo ceļojumu uz Mazo jūru. Pa ceļam vēl vairākas ledus alas un pasakainas Sibīrijas ziemas ainavas papildinās katra ceļotāja fotogrāfiju klāstu. Nakts tūristu apmetnē Mazajā Jūrā.

6. DIENA, ceturtdiena, 19.03. Mazā jūra – Oļhonas sala

Uyga zemesrags ar milzīgu grotu un pārsteidzošiem ledus veidojumiem ir perfekta vieta saullēkta fotogrāfēšanai. Ir neiespējami atteikties bildēt milzīgās lāstekas, kas pielipušas piekrastes klintīm un laistās saulē kā pasaku pils. Piestāsim Ogoy salā, kurā paslēpta Apgaismības Stupa - budisma ticības simbols. Sala ar grotām un  neatkārtojamas formas klintīm vilina katru ceļotāju bildēt un bildēt. Vakarā saulrieta stari ieslīd Oļhonas salas ledus alās, veidojot pārsteidzošanas ainavas. Šamaņi, leģendas, svētvietas un svētais šamaņu centrs salā rada īpašu magnētisku un sirreālu atmosfēru. Nakts tūristu mītnē Hužirā.

7. DIENA, piektdiena, 20.03. Oļhonas sala – Hobojas zemesrags

Šodien meklēsim visskaitākās Baikāla ziemas ainavas Oļhonas salas ziemeļos: Mazajā salā, kas atrodas Mazajā jūrā; gleznainās Trīs Brāļu klintis un Hoboja zemesragu. Launags pie ugunskura. Foto medības turpinās. Dodamies tālāk apciemot Baikāla ledus karaļvalsti. Pastaigas pa ezera ledu, klinšu atspulgi kristāldzidrajā ledū, caurspīdīgā ledus krāvumi – meklējam, atrodam, bildējam. Nakts tūristu mītnē Hužirā.

8. DIENA, sestdiena, 21.03. Oļhonas sala – Irkutska

Saullēkts – visvairāk bildētais dabas process. Saullēkts virs vienas no svētākajām vietā pasaulē - Šamankas klints. Laiks atgriezties Irkutskā. Baikāla fotosesija tuvojas noslēgumam. Transfērs uz Irkutsku 6 - 7 stundas. Nakts viesnīcā Irkutskā.

9. DIENA, svētdiena, 22.03. Irkutska – Maskava – Rīga

Rīts un pēcpusdiena pilsētā, ap 17:00 brauciens uz Irkutskas lidostu. 19:45 lidojums Irkutska – Maskava. Turpinājumā 22:50 lidojums Maskava – Rīga, ap 23:50 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskava – Irkutska – Maskava – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes viesnīcās, kempingos un tūristu bāzēs;
 • 8 brokastis,  8 pusdienas, 8 vakariņas;  
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • krievu valodā runājošs vietējais gids;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • Krievijas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru – 236 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (04.01.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (01.02.) pirms ceļojuma.                      

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (24.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (25.01. – 07.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 07.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa;

Nepieciešamie dokumenti Krievijas vīzai: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās, 1 foto 35 mm x 45 mm uz balta fona.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
14.03.2020 Grupas vadītājs Māris Olte. Grupas sapulce 25.02. plkst. 18:15

Baikāls ziemas krāsās

Priekšstatījums