Kuba no rietumiem līdz austrumiem

Pārskats Galerija

Kuba no rietumiem līdz austrumiem

5.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Katram no mums ir savs priekštats par Kubu, vienam tā asociējas ar Fidelu Kastro un sociālismu, citam ar Hemingveju, kādam ar daikiri un mohito. Vēl kādam - ar karstasinīgo salsu, un ne velti, jo tik izjustu salsas deju var redzēt tikai Kubā. Nu jau kubieši drīkst pirkt mājas un auto, atvērt viesnīcas un restorānus, iepirkties valūtas veikalos par konvertējamo peso. Taču pagaidām vēl ir dzīva tā Kuba, kuru visi grib redzēt – sirsnīgi un smaidīgi cilvēki, kuros vēl rit viņu “mañana” - visu izdarīšu. . . rīt. . . varbūt . . . Un ir arī jaunā Kuba, kura pati vēl nezina, kāda tā būs. Ir laiks kravāt koferus, doties uz Kubu, izbaudīt rumu, salsu, cigārus. Ļauties visam, ko Kuba mums spēj dot un parādīt!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.02.2020 15.03.2020 17 Vietu nav 3078 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Ceļojuma programma

Havana – Pinar Del Rio  Vinales – Sienfuegosa – Trinidada – Kamagveja – Bajamo – Santjago de Kuba – Kajo Koko Havana

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Ne vienmēr viss notiek kā ieplānots, jārēķinās ar viņu “mañana” - visu izdarīšu rīt;
 • Līdzi jāņem skaidra nauda, jo ne visur var norēķināties ar kartēm un ne visur iespējams izņemt naudu;
 • Visur skan viņu mūzika, karību ritmi, džezs, blūzs, arī tad, ja nemaz nevēlies to klausīties;
 • Vairāki gari pārbraucieni.

1. DIENA, PIEKTDIENA 28.02. RĪGA – HAVANA

11:30 tikšanās Rīgas lidostā. 13:35 – 14:50 lidojums Rīga – Helsinki, 16:40 – 21:30  lidojums Helsinki – Havana.Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Havanā.

2. DIENA, SESTDIENA, 29.02. HAVANA

Pēc brokastīm apskatīsim koloniālo Havanu - Kapitoliju, Katedrāles un Ieroču laukumus. Mūsu skatus priecēs saudzīgi saglabātie 40-60-to gadu retro auto. Mums būs iespēja aplūkot 30-to gadu elegantāko un antīkās spozmes piesātināto viesnīcu Hotel Nacional de Cuba. Iegriezīsimies Museo Capitanes Generals  - pārvaldes ēku, arhitektūras pieminekli, kurā savā laikā atradās 65 kapteiņi, kuri pārvaldīja Kubu. Kokteilis bārā “Floridita”. Vakariņas restorānā. Nakts viesnīcā Havanā.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 01.03. HAVANA – VINJALES – HAVANA

Šodienu veltīsim Kubas rietumu provincei Pinar del Rio. Šis reģions iekļauts UNESCO sarakstā, dēļ savām ainavām, alu sistēmām, senajiem artefaktiem un ar savām vislabākās tabakas plantācijām. Kopīgas pusdienas. Dosimies uz skatu laukumu no kura var vislabāk izbaudīt dabas ainavas. Apskatīsim arī slavenās melnās tabakas plantācijas. Gleznotāja Fustera galerija. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā Havanā.

Izvēlei: pasaulslavenais brīvdabas šovs-kabarē Tropicana, kur vairāk kā 200 krāšņi tērptu mākslinieku un aizrautīgi muzicējošais orķestris ieraus Jūs bolero, mambas, ča-ča-ča un salsas maģiskajos dejas ritmos. Ja reiz esi Havanā -  ļaujies melodiju un ritmu kaislei šajā Paradīzē zem zvaigznēm (cena no 85 EUR, ieskaitot ¼ ruma pudeles un kola, 1 glāze cava, 1 našķis vai deserts).

4. DIENA, PIRMDIENA, 02.03. HAVANA – SIENFUEGOSA – TRINIDADA (~300 KM)

No Havanas dosimies uz „simts uguņu pilsētu” (City of a Hundred Fires) – Cienfuegos. Pastaigāsimie pa vēsturisko pilsētu ar José Martí centrālo laukumu, no ārpuses apskatīsim Terry teātri, kuru reiz pieskandināja Enriko Karūzo balss (ja teātris būs atvērts, apskatīsim to arī no iekšpuses). Kopīgas pusdienas. Pārbrauciens uz Trinidadu. Ar Trinidadu saistās 2 ievērojami vēsturiski fakti – no šejienes 1518.g. savos Meksikas iekarojumos devās spāņu konkistadors Kortes, bet 18.g.s. Valle delos Ingenios reģions uzplauka, pateicoties cukurniedru plantāciju attīstībai. Dzīvosim pie vietējiem iedzīvotājiem viņu casa particular – apartamentos. Brīvs vakars, lai dotos izbaudīt vietējo kolorītu, Casa la Musica laukums, dzīvā mūzika.

5. DIENA, OTRDIENA, 03.03.  TRINIDADA

Diena būs veltīta aktivitātēm. Dosimies nelielā izbraukumā uz Guanayara parku, šeit mums būs iespēja izstaigāties, peldēties, kāpelēt pāri akmeņiem un nokritušiem baļķiem. (Ieteikums: kājās ērtus apavus, kas domāti garākām pastaigām). Pusdienas. Atgriežamies Trinidadā. Brīvs vakars izklaidēm pilsētā.

6. DIENA, TREŠDIENA, 04.03. TRINIDADA – KAMAGVEJA (~300 KM)

Pēc brokastīmbrauksim uz Camanguey – trešo lielāko un vienu no izsmalcinātākajām Kubas pilsētām. Kopīgas pusdienas. Pilsētas apskates ekskursija – San Juan laukums, pastaiga pa pilsētas bulvāri, La Soledad baznīca.  Vakariņas un nakts viesnīcā Kamagvejā.

7. DIENA, CETURTDIENA, 05.03. KAMAGVEJA – LAS TUNAS  SANTJAGO DE KUBA (~ 350 KM)

No salas vidienes dodamies uz salas dienvidu daļu Santjago De Kuba pilsētu. Lai brauciens būtu interesantāks, apstāsimies Las Tunas. Šeit paēdīsim arī pusdienas un brauksim uz Santjago de Kubu - Kubas kultūras galvaspilsēta. Satriecoša, kaislīga un skaļa – tā parasti stāsta par šo pilsētu. Tā kā Santjago de Kuba ir tuvāk Dominikānai un Haiti, tuvāk austrumiem, tad šeit ir neatkārtojama afrokarību gaisotne. Šeit dzied un dejo visi, vakaros pilsēta pārvēršas par lielu izklaides laukumu, kurā katrs var atrast sev ko piemērotu. Vakariņas un nakts viesnīcā.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 06.03. SANTJAGO DE KUBA

Pēc brokastīm sāksim pilsētas apskati – Castillo de San Pedro de la Roca Del Morro vai vienkārši Morro forts – to uzcēla, lai aizsargātu pilsētu no pirātu uzbrukumiem. Pēc pirātu uzbrukumu apsīkuma, cietoksni pārbūvēja par cietumu. Šobrīd cietoksnis ir iecienīta tūristu apskates vieta, no kuras paveras brīnišķīgi skati. Brīvs laiks pusdienām pēc pašu izvēles. Moncada Garrison – armijas kazarmas, kuras kļuva slavenas pēc tam, kad 1953. gada 26. aprīlī jaunieši ar Fidelu Kastro priekšgalā, tām uzbruka. Šobrīd kazarmas ir viens no labākajiem muzejiem Kubā, kurā ir saglabāti artefakti par šīm cīņām. Protams, apmeklēsim arī cigāru fabriku, uzvilksim kādu dūmu. Brīvs laiks pilsētā. Nakts viesnīcā.

9. DIENA, SESTDIENA, 07.03. SANTJAGO DE KUBA – BAJAMO – KAMAGVEJA (~350 km)

Šodien jau sāksim mājupcēļu uz Havanu. Lai brauciens būtu interesantāks, apstāsimies Bajamo – senajā un elegantajā pilsētā. Pilsēta kādu laiku bija pavisam aizmirsta, un tas palīdzēja saglabāt pilsētiņa burvīgi senatnīgo gaisotni. Pilsētu dēvē arī par “klip-klap” pilsētu, jo gandrīz puse pilsētas iedzīvotāju vēl šodien izmanto zirgus ikdienas vajadzībām. Pusdienas.  Pārbrauciens un Kamagveju. Laiks, lai pastaigātos naksnīgajā pilsētā, izbrauktu kādu līkumu ar velorikšām. Vakariņas un nakts viesnīcā.

10.DIENA, SVĒTDIENA, 08.03. KAMAGVEJA  KAJO KOKO (~ 220 KM)

Dažas stundas un būsima jau kūrorta viesnīcā, kas mūs priecēs ar brīnišķīgajām pludmalēm un sniegbaltajām smiltīm. Laiks atpūtai, saules un ūdens peldēm. Dzīvošana viesnīcā ar sistēmu “viss iekļauts”.

11. - 12. DIENA, PIRMDIENA – OTRDIENA, 09.03. – 10.03. KAJO KOKO

Brīvas dienas laiskai atpūtai. Aktīvās atpūtas cienītājiem, par paildus maksu ir iespēja doties dažādās ekskursijās:  Rokarenas kāpšanas centrs – 17 m augstumā, 90 dažādas atrakcijas. Putnu vērošana – pieredzējuša gida pavadībā būs iespēja izpētīt vietējo faunu. Nodarboties ar kaitošanu, niršanu, snorkelēšanu. Gar okeāna krastu varēs doties rīta skrējienā. Dzīvošana viesnīcā ar sistēmu “viss iekļauts”.

13. DIENA, TREŠDIENA, 11.03. KAJO KOKO – REMEDIAS – SANTA KLARA (~ 230 km)

No salas pārbraucam uz San Huana de los Remedios pilsētu – vienu no mazākajām Kubas pilsētām, dažreiz to dēvē arī  par “mazo Trinidadu”, jo tā pat kā Trinidada, ir celta koloniālajā stilā. Neliela pastaiga pilsētas centrā. Pusdienas.Nākošais apskates punkts mums būs Čegevaras Mauzolejs un muzejs. Vakariņas un nakts viesnīcā.

14. DIENA, CETURTDIENA, 12.03. SANTA KLARA – HAVANA (~300 KM)

Pārbrauciens uz Havanu, brīvs laiks, lai dotos apskatīt vietas, kas iepatikušās vis vairāk.  Atrastu kādu, vēl neiepazītu, kafejnīcu vai veikaliņu. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā.

15. DIENA, PIEKTDIENA,  13.03. HAVANA

Moderno Havanu apskatīsim, braucot ar retro automobiļiem. Ielūkosimies mākslinieku rajonā Callejon de Hammel – afrokubiešu kultūras centrs, apgleznotas sienas, mīlīgas kafejnīcas, brīvdomātāju tikšanās vieta.  Finca Vigia – E.Hemingveja māja – muzejs, šeit tapa daudzi viņa slavenie darbi. Šeit atrodas arī laiva “Pilar”, ar kuru Hemingvejs devās zvejot marlinus. Atgriežamies pilsētā. Kopīgas vakariņas pirms mājupceļa. Transfērs uz lidostu.

16. DIENA, SESTDIENA, 14.03. HAVANA – HELSINKI

Lidojums Havana – Helsinki 00:30 – 16.35. Transfērs uz viesnīcu Helsinkos.

17. DIENA, SESTDIENA, 15.03. HELSINKI - RĪGA

Lidojums Helsinki – Rīga 08:40 - 09:50.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļetes Rīga – Havana – Rīga, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • Kubas vīza;
 • Viesnīca Helsinkos;
 • naktsmītnes 3+* viesnīcās divvietīgā numurā, privātos apartamentos;
 • 16 brokastis, 7 pusdienas, 6 vakariņas. Kajo Koko viesnīcā „viss iekļauts” ;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krievu valodā runājošs vietējais gids.

 Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi: Izvēlei
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam ~ 50 EUR.

 Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 600 EUR.

 Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma - 20.12.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma – 17.01.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (09.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (10.01. – 23.01.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (24.01), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr.380.

Izbraukšana Piezīmes
28.02.2020 Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Kuba no rietumiem līdz austrumiem

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.