Dienvidamerikas mistika Peru, Bolīvijā un Čīlē

Maza Grupa

Daudzslāņainā un senā civilizācija padara Peru intriģējošu: koloniālās un senās inku pilsētas, mistiskās svētvietas, Maču Pikču un Naskas līniju mīkla. Peruāņu Andi ir vieni no grandiozākajiem visā kontinentā, kalni joprojām ir mājvieta indiāņu ciltīm, kuri runā senajā Quechua valodā un dzīvo pēc tradicionālā dzīvesveida. Teic, ka Bolīvija ir viena no fascinējošākām zemēm pasaulē. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
23.03.2019 07.04.2019 16 Vietu nav 5520 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Sandra Saulīte. Grupas sapulce 27.02. pl.18:15

Ceļojuma programma

Lima – Parakas – Ika – Kusko – Maču Pikču Puno – Titikakas ezers – Lapasa – UyuniColchani  Siloli tuksnesis – San Pedro Atacama – Santjago – Valparaiso  Santjago

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Daļa ceļojuma norisināsies augstumā virs 3000 m vjl.;
 • Vairākas dienas būs agra celšanās, lai veiksmīgi izbrauktu ceļojuma maršrutu;

1. DIENA, SESTDIENA, 23.03. RĪGA – AMSTERDAMA  LIMA

Pl. 5:30 tikšanās Rīgas lidostā. Pl.7:35 lidojums Rīga – Amsterdama, turpinājumā 12:35 lidojums Amsterdama - Lima, ierašanās Peru, transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Limā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 24.03. LIMA – PARAKAS – IKA – PARAKAS

Agri no rīta brauciens ar autobusu līdz Parakas līcim, kas ir jūras lauvu, Humbolta pingvīnu, pelikānu un dažādu putnu sugu paradīze, sēdīsimies laivā un dosimies uz Ballestas salām, kas atrodas aptuveni 30 km attālumā no krasta. Atgriezīsimies krastā un dosimies uz Iku, kas ir populāra peruāņu atpūtas vieta, šeit apmeklēsim savdabīgo Huacachina oāzi ar smilšu kāpu ieskautu ezeru. Nakts viesnīcā Parakas.

3. DIENA, PIRMDIENA, 25.03. PARAKAS – LIMA

No rīta pēc brokastīm brauksim uz Pisco lidostu un sēdīsimies lidmašīnā, lai no augšas vērotu mistiskos Naskas zīmējumus. Šie noslēpumainās izcelsmes gigantiskie zīmējumi tuksneša smiltīs aptuveni 500 kvadrātkilometru lielā platībā ataino cilvēka, pērtiķa, zirnekļa, suns, zivs un citas formas. Par to izcelsmi vēl joprojām tiek diskutēts. Pēc lidojuma atgriezīsimies galvaspilsētā Limā, kur dosimies pilsētas apskates braucienā, nakts viesnīcā Limā.

4. DIENA, OTRDIENA, 26.03. LIMA – KUSKO – SVĒTĀ IELEJA

No rīta dosimies uz Limas lidostu, lidojums Lima – Kusko. Pēc ierašanās Kusko lidostā, dosimies uz “Svēto ieleju” – auglīgu teritoriju Urubambas krastos. Inki šajā salīdzinoši auglīgajā apgabalā Andu kalnos ierīkoja ūdens kanālus, kas bija ļoti svarīgi viņu attīstībā un izdzīvošanā. Apmeklēsim arī sāls raktuves, kas tika izmantotas jau Inku laikos. Pēc tā ceļosim Ollantaytambo pilsētas virzienā, pēc ierašanās apmeklēsim Inku drupas, kas savulaik plaukuma gados bija apdzīvotas, bet tagad pati pilsēta tiek saukta par pēdējo inku citadeli. Nakts viesnīcā Svētajā ielejā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 27.03. SVĒTĀ IELEJA – MAČU PIKČU – KUSKO

No rīta dosimies uz Maču Pikču – pasaules slaveno inku citadeli, kas atrodas Andu kalnos 2430 m vjl. un ataino Inku impērijas plānošanu un pilsētvidi tās labākajā izpausmē. Pašu ceļu uz Maču Pikču veiksim ar vilcienu, vērojot apkārtējās kalnu ainavas. Pēc ierašanās Maču Pikču dzelzceļa stacijā, sēdīsimies autobusā un brauksim uz sākuma punktu mūsu pārgājienam. Apmeklēsim Saules templi un citas nozīmīgas šīs Inku pilsētas daļas. Būs arī brīvs brīdis individuālai pastaigai pa Maču Pikču, kas ir iekļauta 8 Pasaules brīnumu sarakstā. Pēc tam dosimies pusdienās uz Aguas Calientes, pēc pusdienām pastaigāsim pa šīs pilsētas krāsainajām ielām ar restorāniem, suvenīru veikaliem un bāriem. Turpināsim ceļu ar vilcienu un vēlāk autobusu līdz Kusko. Nakts viesnīcā Kusko.

6. DIENA, CETURTDIENA, 28.03. KUSKO – PUNO

Rītu veltīsim Kusko pilsētas galveno objektu apskatei – pilsētas katedrālei un galvenajam laukumam. Turpinājumā brauciens pa kalniem dienvidu virzienā uz Puno pilsētu pie Titikakas ezera, pa ceļam vērosim Andu kalnus un ezerus, kas izvietojušies gar tiem. Piestāsim uz neilgu brīdi Andahuaylillas pilsētā, kur apskatīsim vietējo baznīcu. Turpināsim ceļojumu pa Andu kalniem līdz Inku impērijas svētvietai Raqchi, kur kādreiz pacēlušās milzīgas pārtikas noliktavas, pēc pusdienām šķērsosim Raya pāreju, kas atrodas 4335 m vjl. augstumā. Turpināsim ceļojumu pa kalnu ceļiem līdz sasniegsim mūsu mērķi – Puno pilsētu. Šī ir viena no Peru un visa kontinenta savdabīgākajām vietām ar pasaules augstāko kuģojamo Titikakas ezeru tepat blakus. Nakts viesnīcā Puno.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 29.03. PUNO

Rītu sāksim Puno, kas atrodas 3800 m vjl. augstumā. Leģenda vēsta, ka mītiskie Inku impērijas dibinātāji nākuši no Titikakas ezera dzīlēm. Brauksim uz ezeru kur kāpsim laivā, braucienā pa Titikakas ezeru apmeklēsim Uros salas, kas ir cilvēku veidotas apdzīvotas niedru salas. Izkāpsim uz šīm salām un savām acīm apskatīsim kā šeit dzīvo vietējie iedzīvotāji. Plašāk uzzināsim par šo salu izveidošanu aizsardzības nolūkā, kā arī uzzināsim par grūtībām, ar kurām saskaras niedru salas iemītnieki. Pēc tā apmeklēsim Silustani arheoloģisko zonu, kas atrodas aptuveni 4000 m vjl. augstumā. Umayo ezers 3820 m vjl. augstumā ir vēl viena šejienes dabas bagātība. Nakts viesnīcā Puno.

 8. DIENA, SESTDIENA, 30.03. PUNO – LAPASA

No rīta dosimies uz Peru un Bolīvijas robežu, pēc tās šķērsošanas ceļosim Bolīvijas galvaspilsētas Lapasas virzienā. Pa ceļam apstāsimies Tiwanaku arheoloģiskajā kompleksā un apskatīsim pirms Inku pilsētu, kas 2000. gadā iekļauta UNESCO sarakstā. Pēc pusdienām apskatīsim vairākus nozīmīgus objektus - Akapana piramīdu un Kalasasaya templi. Turpināsim ceļu uz Lapasu - Bolīvijas galvaspilsētu, kas atrodas 3460 m vjl. augstumā. Kopš tās dibināšanas dienas, tā ir galvenā valsts pilsēta, kur koncentrētas finansiālās un pārvaldes institūcijas, kā arī kultūras un arhitektūras vērtības. Laukumus krāšņus dara bagātīgie amatnieku tirdziņi, kuros skan kečua un aimara valodas. Dosimies neilgā pilsētas apskates braucienā. Nakts viesnīcā Lapasā.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 31.03. LAPASA – UYUNI – COLCHANI

Agri no rīta dosimies uz Lapasas lidostu lidojumam uz Uyuni. Šeit sākas dabas ainavu bagātā reģiona un plašo sāls līdzenumu iepazīšana. Pēc ierašanās ceļosim uz pasaulē lielāko sāls tuksnesi, kas izpleties vairāk kā 12 000 km2 plašā teritorijā. Kolčani ciematā redzēsim rupjā un rafinētā sāls ieguvi. Turpināsim ceļu līdz Inca huasi salai sāls līdzenumā. Šeit uz salas savu vietu raduši vairāki kaktusi, kas ainavu padara vēl īpašāku. Baudīsim pusdienas un šo unikālo vietu. Nakts viesnīcā Colchani.

10. DIENA, PIRMDIENA, 01.04. COLCHANI – LAGŪNAS – SILOLI TUKSNESIS

Pēc brokastīm dosimies uz Akmeņu jeb Kondoru ieleju, šeit akmeņos un klintīs vēja erozijas ietekmē veidojušās savdabīgas akmens formas. No Ollague skatu punkta vērosim Ollague vulkānu. Pēc tā apskatīsim mazās, bet krāsainās lagūnas ar rozā flamingo putniem. Apskatīsim arī ikonisko “Akmens koku” – klints veidojumu koka formā vienā no pasaules sausākajām vietām – Siloli tuksnesī. Dienas noslēgumā tā sauktā Sarkanā lagūnu, kas reizēm mēdz palikt pavisam sarkana dēļ sarkanīgiem nogulumiem uz lagūnas un jūras zālēm lagūnas apakšā. Nakts viesnīcā Siloli tuksneša apkārtnē.

11. DIENA, OTRDIENA, 02.04. SILOLI TUKSNESIS – LAGŪNAS – SAN PEDRO ATACAMA

Šodien mūs pārsteigs geizeri, kuriem netālu izvietojušies karstie dubļu un tvaiku ezeri. Vēl viens šī reģiona brīnums. Pēc tā apmeklējuma Dali ieleja, kas nosaukta slavenā gleznotāja vārdā un atgādinot Dali zīmētās tuksneša ainavas. Turpinājumā ceļosim uz Zaļo lagūnu ar zaļu sāls ezeru un Licancabur vulkānu fonā. Bolīvijas – Čīles robežas šķērsošana un brauciens uz San Pedro de Atacama pilsētu. Nakts viesnīcā San Pedro.

12. DIENA, TREŠDIENA, 03.04. SAN PEDRO ATACAMA

Agri no rīta sāksim ceļu uz El Tatio ģeotermālo lauku, lai skatītu šīs ūdens masas, kas tiek izmestas gaisā Andu kalnu fonā. Izstaigāsim teritoriju apskatot dubļu krāterus un mazus geizerus. Dienas otrajā pusē, atgriežoties San Pedro Atacama, piestāsim 4000 m vjl. augstajā Machuca ciematā, lai apskatītu šo savdabīgo ciematu, kuru apdzīvo vietējie aitu gani. Pēcpusdienā ierašanās San Pedro. Brīva vēlā pēcpusdiena un vakars pēc agrās celšanās vai Izvēlei: Pēcpusdienas 5 stundu tūre uz Mēness un Nāves ielejām ( no 65 EUR). Nakts viesnīcā San Pedro.

13. DIENA, CETURTDIENA, 04.04. SAN PEDRO ATACAMA – SANTJAGO

No rīta pēc brokastīm sakrāmēsim mantas un dosimies ceļā uz San Pedro Atacama lidostu, lidojums uz Čīles vidieni, uz valsts galvaspilsētu Santjago. Pēc pusdienām dosimies pilsētas apskates tūrē, tās senā un modernā daļa veido iespaidu par mūsdienu Čīles galvaspilsētu. Kā pilsētai Dienvidamerikā, arī Santjago atrodas Plaza de Armas jeb Ieroču laukums. Modernais mijas ar senlaicīgo.Nakts viesnīcā Santjago.

14. DIENA, PIEKTDIENA, 05.04. SANTJAGO – VINA DEL MAR – VALPARAISO – SANTJAGO

Šodien dosimies ārpus Čīles galvaspilsētas Santjago uz Klusā okeāna piekrasti un divām no valsts lielākajām ostas pilsētām – Vina del Mar un Valparaiso. Vērosim sadzīvi šajās piekrastes pilsētās un apskatīsim Valparaiso pazīstamos kalnus un pacēlāju. Pēc dienas ekskursijas, atgriezīsimies Santjago. Nakts viesnīcā Santjago.

15. DIENA, SESTDIENA, 06.04. SANTJAGO – PARĪZE RĪGA

Brīvs rīts, ap pusdienas laiku brauciens uz Santjago lidostu. Pl. 15:55 lidojums Santjago - Parīze.

16. DIENA, SVĒTDIENA, 07.04. PARĪZE RĪGA

Pl. 10:50 ierašanās Parīzē, 18:30 lidojums Parīze - Rīga, ap 22:15 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Lima un Santjago – Rīga;
 • iekšējie lidojumi;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 12 brokastis, 11 pusdienas un 2 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 790 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 12.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 09.02.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (01.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (02.02. – 15.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (15.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
23.03.2019 Grupas vadītāja Sandra Saulīte. Grupas sapulce 27.02. pl.18:15

Dienvidamerikas mistika Peru, Bolīvijā un Čīlē

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.