Sibīrijas zilā pērle

4.9

Ceļotāju Vērtējums
17 atsauksmes

Maza Grupa

Milzīgā, no akmens veidotā terīnē, pašā Āzijas vidū, savus ūdeņus sargā pasaulē lielākais saldūdens ezers. Kalni ieskauj ezeru kā dimantu vainags. Šis patiešām ir viens no titulu bagātākajiem ezeriem, jo, kā izrādās, tiek uzskatīts, ka Baikāls ir arī pasaulē vecākais ezers – uz zemes tas ir jau 25 miljonus gadu. Turklāt tā ūdens ir viens no skaidrākajiem pasaules ezeru vidū. Tā ir unikāla parādība uz mūsu planētas. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi un īpaša maģija mājo Baikāla apkārtnē.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.08.2019 25.08.2019 12 2 2560 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Maija Zebnicka. Grupas sapulce 08.08. plkst. 18:15

Ceļojuma programma

Rīga – Maskava – Irkutska – Aršana Sludjanka – Baikāla senais dzelzceļš – Ļistvjanka – Mazā jūra – Tažeranskas stepe – Oļhonas sala – Irkutska – Maskava – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Baikāla apkārtnē pēdējos gados strauji audzis tūristu skaits;
 • Ēdienreizes daļā gadījumu ir gatavotas pēc vietējo iedzīvotāju tradīcijām un ikdienā pierastā;
 • Daļa naktsmītņu ir viesnīcas, daļa tūristu bāzes, kurās valda sava kārtība;
 • Ceļojums balstās uz dabu, kas ap Baikālu ir ļoti savdabīga;
 • Aktīvs brauciens ar pastaigām.

1. DIENA, TREŠdiena, 14.08. rīga  MASKAVA – IRKUTSKA

Tikšanās Rīgās lidostā un plkst. 15:20 lidojums uz Maskavu. Turpinājumā plkst. 21:20 lidojums Maskava – Irkutska, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, CETURTdiena, 15.08. Irkutska

No rīta ap 08:05 ierašanās Irkutskā. Pēc formalitāšu nokārtošanas dosimies Irkutskas pilsētas apskatē. Tā ir Austrumsibīrijas lielākā pilsēta. Sākot ar 19. gadsimta otro pusi Irkutskā ieradušies revolucionāri, kas atstājuši iespaidu uz vietējo kultūru un attīstību. Savulaik pilsētā bijis viens trimdinieks uz katriem diviem vietējiem iedzīvotājiem. Nakts viesnīcā Irktuskā.

3. DIENA, piEKTdiena, 16.08.  Irkutska – Aršana

Šodien ceļosim Sajānu kalnu virzienā, kur to pakājē Tunka ielejā atrodas burjatu ciemats - Aršana. Pirms tam piestāsim Baikāla ezera pašā dienvidu galā, no kura paveras plašs skats uz apkārtni. Ierodoties Aršanā – pārgājiens uz ūdenskritumu, kas izvietojies kalnos netālu no ciemata. Nakts Aršanas ciematā.

4. DIENA, SESTdiena, 17.08. Aršana

Pēc brokastīm apmeklēsim budistu klosteri. Vietējais lama vairākas reizes nedēļā šajā klosterī vada procesijas.Šis ir viens no vistālāk uz ziemeļiem esošajiem budistu klosteriem pasaulē jeb kā vietējie to sauc – dacaniem. Tālāk dosimies uz tuvējo ciematu, kur būs iespēja izbaudīt minerālavotus. Baudīsim Burjatijas reģionu un tā dabu. Nakts Aršanas ciematā.

5. DIENA, SVĒTdiena, 18.08. Aršana – Sludjanka – ļistvjanka

Pārbrauciens no Aršanas uz Sludjanku. Iekārtosimies tūristu vilcienā, kas kursē pa veco Baikāla dzelzceļu, lai dotos aizraujošā braucienā gar Baikāla ezera piekrasti. Šis dzelzceļš ir vēstures piemineklis un iekļauts Piebaikāla ainavu nacionālajā parkā. Brauciens ir patiess baudījums dabas mīļotājiem! Daudzie tuneļi, arkas un tilti sniedz papildus vērtību šim ceļa posmam. Vēlā pēcpusdienā sēdīsimies prāmī, šķērsosim Angaras upi. Nakts viesu namā Ļistvjankā.

6. DIENA, PIRMdiena, 19.08. ĻISTVJANKA

Šodien plānota pastaiga pa gari gar ezera krastu izstiepušos Ļistvjanku. Kājām dosimies uz  Čerska klinti, no kura redzama Angāras upes izteka no Baikāla ezera. Pastaigu atsvaidzinās ne tikai svaigais ezera vējš, bet arī apskates vietas. Viena no tām – Baikāla muzejs, kura ekspozīcijas veltītas ezera izpētes vēsturei, tā dzīvnieku un augu valsts unikalitātei.  Muzeja odziņa – ņerpinārijs, šeit var redzēt ņerpas – Baikāla saldūdens roņus.  Pie ostas izstaigāsim zivju un suvenīru tirgu. Nakts viesu namā Ļistvjankā.

7. DIENA, OTRdiena, 20.08. ĻISTVJANKA – mazā jūra

Šodien pārbrauksim uz Baikāla piekrasti, kuru dēvē par Mazo jūru. Pa ceļam apmeklēsim iespaidīgo Talci brīvdabas muzeju. Pēc tam ceļosim ziemeļu virzienā un apstāsimies pie vietējā burjatu šamaņa, kurš sniedz atbildes uz dažādiem jautājumiem. Kā arī šeit būs apskatāmi burjatu mākslas darbi. Turpināsim ceļu jau cauri Tažeranskas stepei. Apstāsimies Sahuerta kalnā, lai meklētu neolīta laika klints zīmējumus, kas nav viegli pamanāmi. Vakars Mazajā jūrā ar iespēju nopeldēties +8 grādu vēsajā, bet atspirdzinošajā Baikāla ūdenī. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

8. DIENA, TREŠdiena, 21.08. TAŽERANSKAS STEPE

Tažeranskas stepe ir viena no maģiskākajām vietām Baikāla ezera krastos. Cilvēki to apdzīvoja jau 20000 gadu atpakaļ. Tās dabiskās robežas veido Angas upe dienvidos, Baikāla ezera piekraste ziemeļos un austrumos, kā arī Primorskas kalnu grēda rietumos. Ainava te ir vairāk  kā mistiska: augsti kalni ar klintīm un pāris lapegļu mežu pudurīši izkaisīti klinšainajās joslās. Neskatoties uz īpaši sauso klimatu, flora šeit ir daudzveidīga – bez stepei raksturīgajiem augiem, te sastopami arī alpīnās zonas pārstāvji. Interesants ir kopējās krievu-amerikāņu ekspedīcijas secinājums - Amerikas indiāņu senči nākuši no šī reģiona. Apmeklēsim seno Akmens spoku ieleju un Shebete kalnu. Šodienas kopējais kājām ejamais laiks ap 3 -4 stundām. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

9. DIENA, CETURTdiena, 22.08. MAZĀ JŪRA – OĻHONAS SALA

Pēc brokastīm sēdīsimies prāmī, kas mūs pārvedīs uz Oļhonas salu. Kājām dosimies pastaigā pa Oļhonas salu, vēlāk pārbrauksim uz Hužiru. Būs iespēja aizstaigāt uz svēto Šamankas līci, kur atrodas Baltā Klints – Baikāla vizītkarte. Šī klints ir viena no nozīmīgākajām Āzijas svētvietām. Runā, ka Šamankas līcī ir vissskaistākās smilšu pludmales. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā. 

10. DIENA, pIEKTdiena, 23.08. OĻHONAS SALA

Lai nokļūtu Oļhonas salas pašos ziemeļos Hobojas zemesragā, ceļā dosimies ar bezceļam piemērotiem braucamajiem. Pa ceļam skatīsim gleznainās Sagan – Hužin jeb Trīs Brāļu klintis un Smilšu līci, kur atradās GULAGA nometne, līdz nokļūsim Hobojas zemesragā. Ja uzdrošināsieties doties augšup pa nogāzi, pavērsies ainava ar viļņiem, kas sašķīst pret zemesraga stāvajām klintīm. Pusdienas zem klajas debess. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā.

11. DIENA, SESTdiena, 24.08. oļhonas sala – Irkutska

Garāks pārbrauciens no Oļhonas salas uz Irkutsku. Nakts viesnīcā Irkutskā.

 12. DIENA, SVĒTdiena, 25.08. Irkutska – maskava – Rīga

No rīta brauciens uz Irkutskas lidostu un 09:25 lidojums Irkutska – Maskava, vēlāk 12:50 Maskava – Rīga, ap 14:30 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ieteikumi šim ceļojumam:

 • mugursoma;
 • vidēja fiziskā sagatavotība;
 • labi ejamie apavi;
 • ūdenspudele;
 • pretapdeguma krēms;
 • saulesbrilles.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskava – Irkutska – Maskava – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes viesnīcās un tūristu bāzēs;
 • 10 brokastis, 9 pusdienas un 6 vakariņas;  
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • krievu valodā runājošu vietējo gidu pakalpojumi;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • Krievijas vīzas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru – 450 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 05.06.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.07.             

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (25.06.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (26.06. – 09.07.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 09.07.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

Nepieciešamie dokumenti Krievijas vīzai: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās,

1 foto 35 mm x 45 mm uz balta fona - jāiesniedz līdz 26.07.2019.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Iedvesmojies ceļojumam mūsu BLOGĀ

Izbraukšana Piezīmes
14.08.2019 Grupas vadītāja Maija Zebnicka. Grupas sapulce 08.08. plkst. 18:15

Sibīrijas pērle - Baikāla ezers un Burjatija

Priekšstatījums