Luāras ielejas noslēpumi maija svētkos

Ceļojums piemērots visiem, kuriem patīk Francijas senās pilsētas - valsts bagātās vēstures liecinieces. Tas patiks arī tiem, kuri interesējas par franču kultūru, izsmalcinātiem ēdieniem un vīnu, Francijas laukiem un elegantiem kūrortiem, kā arī bagātas valsts rūpniecības flagmaņiem - pasaules lielāko pasažieru kuģu un lidmašīnu ražotnēm.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
04.05.2019 08.05.2019 5 Vairāk kā 6 339 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

04.05.2019: Rīga - Nante 05:00 - 07:15

08.05.2019: Nante - Rīga 22:00 - 00.00

Lidojums - 339 EUR

Lidojums + Ibis 3* viesnīca - 579 EUR

Lidojums + Mercure 4* viesnīca- 639 EUR

1. DIENA, SESTDIENA, 04.05., Nantes pilsētas ekskursija

09:00 no viesnīcas. Ekskursiju sāksim ar Nantes katedrāles un Bretaņas hercogu pils apskati. Tālāk dosimies pastaigā cauri 19. gs kvartālam un Karaliskajam laukumam, ar grezno strūklaku centrā. Iegriezīsimies arī Pomerejas pasāžā. Apskatīsim teātra ēku Gralina laukumā un Kambrona parku. Šeit kāpsim autobusā, lai brauktu uz Nantes salu un apskatītu interaktīvās skulptūras, kas radītas, iedvesmojoties no Žila Verna romāniem.

Ekskursijas ilgums ~4 stundas

Cena: 50 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un ieejas maksa Nantes salas interaktīvo skulptūru izstādē.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 05.05., Brissakas pils un Anžū apgabals

08:00 no viesnīcas. Ekskursijas pirmajā daļā dosimies apskatīt pašu augstāko pili Luāras ielejā, ko 11. gadsimtā uzbūvēja Anžujas grāfs. Pēc divam stundām, kas tiks pavadītas ceļā, nonāksim pie pils, kuru, tās septiņu stāvu un 203 istabu dēļ, sauc par Luāras ielejas Gigantu. Pēc pils apskates, sekos pusdienas vietējā restorānā. Pēc pusdienām dosimies vienas stundas braucienā pa Luāras upi, apskatot tās floru, faunu un brīnišķīgās ainavas, kas slīd garām. Ekskursijas noslēgumā viesosimies vīna darītavā, kur mums vispirms pastāstīs par vīna darīšanas procesu, bet pēc tam piedāvās nobaudīt lielisko Luāras ielejas baltvīnu.

Ekskursijas ilgums ~11 stundas.

Cena: 110 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Brissakas pilī, biļete braucienam ar kuģīti pa Luāras upi, samaksa par vīna darītavas apmeklējumu un Luāras ielejas vīna degustāciju, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts).

3. DIENA, PIRMDIENA, 06.05., Saint Nazaire

09:00 no viesnīcas. Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz kuģubūvētavu, kur divu stundu ekskursijas laikā, uzzināsim, kā tiek būvēti pasaulē lielākie kuģi. Pēc pusdienām restorānā, dienas otrajā pusē apmeklēsim Airbusu rūpnīcu, kur mums tiks parādīts, kā tiek ražotas un komplektētas vienas no pasaulē pazīstamākajām lidmašīnām.

Ekskursijas ilgums ~8 stundas.

Cena: 105 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, kuģubūvētavas un lidmašīnu Airbuss rūpnicas apmeklējums, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts).

4. DIENA, OTRDIENA, 07.05., Rē salas apmeklējums

08:00 no viesnīcas. Ekskursijas laikā apmeklēsim Rē salu, kas atrodas Atlantijas okeānā un ar sauszemi savienota ar gandrīz 3 km garu tiltu. Sala atrodas Larošelas pilsētas tiešā tuvumā un tā ir 30km gara un 5 km plata. Rē salu apdzīvo 17, 6 tūkstoši salinieku un tā ir populāra Francijas iedzīvotāju vasaras atpūtas vieta. Rē salā vispirms apmeklēsim austeru audzētavu (Huitriere de Re), kur nogaršosim austeres un citus vietējos produktus. Pēc pusdienām vietējā restorānā, apskatīsim salas dabas ainavas ar melnām un baltām klintīm, kas paceļas pāri salas sāls ieguves reģionam un plašam dabas rezervātam. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim vecāko Rē salas fortu La Pree – vienu no aizsardzības būvēm, ko projektējis salvenākais Francijas militārais arhitekts Vobēns. Tā ir vienīgā salas aizsardzības būve, kas saglabājusies pēc protestantu un katoļu cīņam 1628. gadā.

Ekskursijas ilgums ~11 stundas.

Cena: 105 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Trakoščanas pilī, Trakoščanas pils oficiālā, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi un pusdienas vietējā restorānā (ūdens un vīns iekļauts)

 5. DIENA, trešDIENA, 08.05., Guerande un La Baule

08:00 no viesnīcas. Ekskursija mūs vedīs uz Gerandes pussalu, kas jau no senseniem laikiem pazīstama ar sāls ieguvi. Mūsdienas absolūtais vairākums Mišelina zvaigžņoto restorānu šefpavāri Francijā, lieto tieši šeit iegūto sāli. Ekskursijas pirmās daļas laikā apskatīsim sāls ieguves laukus un mums parādīs sāls ieguves procesu. Vietējā informācijas centrā varēs apskatīt nelielu izstādi, kā arī noskatīties videofilmu. Pēc tam dosimies uz Gerandes pilsētu, kura ir viena no retajām Francijas pilsētām, kas lielā mērā saglabājusi savu viduslaikos veidoto izskatu. No 2004. gada Gerande kopā ar 120 citām pilsētām iekļauta Francijas nacionālajā tīklā „ Mākslas un vēstures pilsētas un reģioni”. Pilsētā tiks dots brīvs laiks. Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz piejūras kūrortu La Baule, kas 20. gadsimta sākumā Atlantijas okeāna piekrastē sāka ieskaut kilometriem garu, baltu smilšu klātu pludmali. Te apskatīsim Kazino un lielo viesnīcu rajonu kā arī greznās savrūpmājas un vasarnīcas.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas.

Cena: 100 EUR

Cenā iekļauts:transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, sāls lauku apmeklējums un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)

Papildus informācija

 PAR CEĻOJUMU:

Videjā gaisa temperatūra: ap 19 - 21C dienā, ap 9 - 10C naktī, lietus iespējamība ~ 30%

Jāņem līdz: vieglas virsdrēbes vakara pastaigām

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR

Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji

Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar A220-300 (CS300) tipa lidmašīnu.

Lidojuma ilgums:

Rīga - Nante: 3h 15 min

Nante - Rīga: 3h 00 min

Atļautais bagāžas apjoms: 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

4. maijs, plkst. 07:15 no lidostas uz viesnīcu
8. maijs, plkst. 19:30 no viesnīcas uz lidostu

PAR GALAMĒŖKI

Vēsturiskās Bretaņas hercogistes centrs Nante, atrodas Francijas ziemeļrietumos - pussalā, kas atgādina teiksmaina dzīvnieka galvu un ko apskalo Atlantijas okeāns. Mūsdienu Francijas administratīvais iedalījums iekļāvis Nanti Atlantijas Luāras departamentā, kā pēdējo svarīgāko Luāras ielejas pieturas punktu, pirms upe ietek okeānā. Tā formāli vairs neatrodas Bretaņas provinces sastāvā, tomēr desmit gadsimtus ilgušais kopējais liktenis, ceturto lielāko Francijas pilsētu nemainīgi saista ar bijušo vareno hercogisti.

Uz ziemeļiem no pilsētas plešas Luāras ielejai raksturīgie zemie pakalni, bet uz dienvidiem vietums purvaina zemiene. Senāk pilsētu dēvēja arī par Rietumu Venēciju, jo to caurauda Luāras pieteku, mazu upīšu un kanālu tīkls, kuras 20. gadsimtā tika aizbērtas, uzbūvējot virs tām plašas avēnijas.

Luāras upe vienmēr ir bijusi robežškirtne gan arhitektūrai, gan arī lauksaimniecībai. Tas īpaši labi redzams Nantē, ko Luāras upe sadala divās daļās. Uz dienvidiem no pilsētas atrodas ciemati, kas būvēti Vidusjūras stilā ar lēzeniem terakotas jumtiem un kur atrodas galvenais Muskadē vīna ražošanas reģions, bet uz ziemeļiem - Ziemeļfrancijai raksturīgās ēkas ar šauriem, stāviem šīfera jumtiem un plašām ganībām gaļas lopiem un rūpīgi kultivētām platībām- dārzeņu lielražotājiem.

Pilsētu ap 70. gadu pirms mūsu ēras dibināja senie ķelti, kuri apzinājās vietas stratēģiskās priekšrocības Luāras upes krastā – tikai 56 km attālumā no Atlantijas okeāna piekrastes. Slavenās pagātnes laikā pilsēta uzkrāja milzu bagātības, pateicoties kuģubūvei, vergu tirdzniecībai un koloniālajām ekspedīcijām.

Kaut arī 15. gadsimtā Nante bija Bretaņas hercogu mājvieta, pēc hercogistes pievienošanās Francijai 1532. gadā, par provinces galvaspilsētu kļuva Renne. Tomēr līdz pat Franču revolūcijai lielākā daļa Francijas vergu tirdzniecības noritēja tieši caur Nanti, kas kļuva par valsts lielāko ostu. Pusgadsimtu pēc Lielās franču revolūcijas, kas nesa sev līdzi ekonomikas lejupslīdi, Nante atkal sāka uzplaukt, pateicoties kuģubūvei, zvejniecībai un pārtikas ražošanai. Industralizācijas noriets pagājušā gadsimta beigās, deva vietu pakalpojumu sfērai, kurā pašlaik ir nodarbināta lielākā daļa pilsētnieku.

Nante ir vairākkārt saņēmusi apbalvojumus par dzīves kvalitāti, ko tā spēj nodrošināt saviem 30 000 iedzīvotājiem, kā arī 2013. gadā kļuvusi par Eiropas Zaļo galvaspilsētu – Eiropas komisija augstu novērtēja pilsētas pūles piesārņojuma un kaitīgo izmešu samazināšanā kā arī zaļās zonas paplašināšanā.

KO APSKATĪT:

13. gadsimtā būvētā Bretaņas hercogu pils, kas pilnībā restaurēta un atvērta apmeklētājiem. Tajā mājvietu radis Vēstures muzejs, kas atraktīvā veidā ved savus apmeklētājus cauri Nantes pilsētas vētrainajai dzīvei daudzu gadsimtu garumā

Nantes katedrāle – balta, gotiskās mežģīnēs tērpta celtne, kuras celtniecība aizņēma 400 gadus un kurā atroda marmorā tērpta Bretaņas pēdējā hercoga atdusas vieta

Ile de Nantes ( Nantes sala) - 350ha liela teritorija, kurā izvietotas dažādas futūristiska izskata izklaides vietas un objekti ( seni angāri, kas pārvērsti par modernās mākslas izstāžu zālēm, doki, kas kļuvuši par restorāniem, un galvenā izklaide – milzīga, 12 m augsta, mehāniska ziloņa skulptūra, kam var uzkāpt mugurā un pavizināties, apskatot tuvējo apkārtni)

Botāniskais dārzs, ar ļoti plašu krājumu visdažādāko eksotisko ziedu un augu, „aptiekas dārziņu” un ēnainām pastaigu taciņām. Tā septiņos hektāros atrodamas ap 10000 dažādu augu sugas, „Palmu māja” uzbūvēta 19. gadsimta stikla un metāla struktūru tradīcijās, divas siltumnīcas atvēlētas orhidejām, un reizi gadā ziedos atplaukst 220 gadus veca magnolija

Le Lieu unique (Unikālā vieta) – vecajā Biskvītu fabrikā 2000. gadā atvērtais nacionālais mūsdienīgās mākslas un mūzikas centrs, kas zem viena jumta apvieno izstādes, koncertus, cirkus izrādes, literāros lasījumus un filozofiskās debates. Tajā gandrīz ik dienu notiek kāds interesants pasākums, kura autori cenšas pieturēties pie centra dibinātāju mērķa – saplūdināt dažādas artistiskas formas, nojaukt robežas starp radošās izpausmes viediem kā arī skatuvi un publiku

Bretaņas slavenā dēla Žila Verna muzejs, kurā apskatāmi rokraksti un rakstniekam piederējušie priekšmeti

Passage Pommeraye- 1843. gadā uzbūvētā iepirkšanās arkāde, kurā ir ne tikai lieliski veikali ar pazīstamākajiem modes zīmoliem, bet kas ir arhitektūras šedevrs pati par sevi – ar neorenesanses skulptūrām, koka paneļiem un akmens apdari, dzelzs un stikla jumtu, kas piepilda galeriju ar gaismu

Un vēl – Nantes kulinārija ir patīkams pārsteigums visiem zivju un jūras velšu cienītājiem, jo tās šeit pasniedz tik svaigas cik vien var būt. Nante ir dzimtene slavenajām Francijas pankūkām, bet „dzīves svinētājiem” iesakām Bretaņas austeres un vietējo Muskadē.

Luāras ielejas noslēpumi maija svētkos (ar Flymeaway)

Priekšstatījums