Mūžīgās dabas vienreizīgums Kuriļu salā Iturupā un Sahalīnā

Maza Grupa

Tālie Austrumi vēl nesen likās nesasniedzami. Nu varam apgalvot – Tālie Austrumi ar mums kļūst tuvāki. Jūsu vērtējumam un izvēlei nododam jaunu ceļojumu pa Sahalīnas un Kuriļu salas arhipelāga salām. Sahalīna lepojas ar daudzveidīgām dabas ainavām: Ohotskas jūras lagūnas, grotas, aizas un ūdenskritumi, vulkānu un vēja radītās dabas formas. Kuriļos – ģeotermiskie lauki ar dubļu vulkāniem, karstie avoti un ezeri, bambusu audzes un abās salās – Tālo Austrumu unikālā ēdienkarte ar ikriem un svaigu jūras zivju delikatesēm.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.09.2019 22.09.2019 12 Vietu nav 3970 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs: Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Rīga  Maskava – Južnosahaļinska – Iturupa sala, Kuriļska – Ohotskas jūras piekrastes dabas ainavas – Klusā okeāna piekrastes dabas ainavas  Južnosahaļinska – Maskava  Rīga

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu?  Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums dabas mīļotājiem: vulkāni, klintis, ģeotermiskie lauki ar dubļu vulkāniem, putni, Ohotskas jūras piekraste ar daudzveidīgiem ģeoloģiskiem veidojumiem, dzintars, vulkāna ezeri, termiskie avoti, Klusais okeāns;
 • Tālo Austrumu ēdienkarte ar ikriem un svaigu  zivju ēdieniem;
 • Aktīvs ceļojums: vairāki garāki pāris stundu pārgājieni;
 • Labi lidojumu savienojumi – Maskavā gaidīšanas laiks starp lidojumiem tikai 3 – 4 stundas;
 • Lidojums Južnosahaļinska – Iturupa sala un atpakaļ;
 • Vairāki pārbraucieni ar autobusu līdz 2 -3 stundas;
 • Visas naktis viesnīcās;
 • Laika apstākļi septembrī: dienā +15˚C + 20˚C, naktī +5˚C +7˚C. Iturupa salā raksturīigi, ka laiks bieži dūmakains un lietains. Ļoti ieteicams labs lietusmētelis un ērti apavi (botas).

1. DIENA, TREŠDIENA, 11.09. RĪGA – Maskava – Južnosahaļinska

13.10. pulcēšanās Rīgas lidostā. 15.20 – 17.00 lidojums Rīga – Maskava. 20.25 lidojums Maskava – Južnosahaļinska.

2. DIENA, CETURTDIENA, 12.09. Južnosahaļinska

12.35 ierašanās Sahalīnas ala administratīvais cenrā Južnosahaļinskā. Transfērs uz viesnīcu. Īsa atpūta pēc garā lidojuma. Ir nolidoti 10 671 kilometri. Pulkstenis rāda 9 stundas vairāk nekā Rīgā. Pēcpusdienā dosimies agrās vakariņās un baudīsim jūras veltes – tās ir pirmais, ar ko mums asociējas Tālie Austrumi. Vēlāk - ekskursija pa izgaismoto piejūras pilsētu. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Vakariņas.

3. DIENA, piektdiena, 13.09.  Južnosahaļinska – Kuriļska Iturupa salā

Šorīt lidosim uz Kuriļsku Iturupa salā. Tad iekārtosimies viesnīcā. Pēc pusdienu baudīšanas – ekskursija pa Kuriļsku – trešo lielāko pilsētu Sahalīnas un Kuriļu salu arhipelāgā. Kitovoje ciemā apmeklēsim termālo ūdeņu atveseļošanās kompleksu -Karstie ūdeņi. Nakts viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

4. DIENA, sestdiena, 14.09. Kuriļska – Ohotskas jūras piekraste   

Nav viegli iedomāties to dabas kopuma daudzveidību un bagātību, kāds sastopams Kuriļu salās.  Šodien iepazīsim tikai nelielu tās daļu - Iturupas salas ziemeļu daļas Ohotskas jūras piekrasti, kurā, kā krelles, viena aiz otras atrodas dabas veidoti pārsteigumi: Oļas līcis ar ūdenskritumiem; Melnie akmeņi, satriecošs dabas stihijas veidojums - Baltās klintis, ūdenskritumi Buru līcī, ņerpu un jūras lauvu atpūtas vieta (pie veiksmes redzēsim šos dzīvniekus). Tornaja līcis atvērs pāris vēstures lapas: ar būvēm, kas liecina par krievu un japāņu strīdu risināšanas veidiem; ar japāņu karavīru celtām piestātnes paliekām, daļēji saglabājušos kara vajadzībām būvēto šaursliežu dzelzceļu. Interesants ir Ohotskas jūras lagūnas ezers Sopočnoje, kurā mītot zivis-plēsoņas. Dienas beigās piedzīvojumi termālo ūdeņu dziednīcā Vanniņas (Vannočki). Atgriežamies viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, vakariņas.

5. DIENA, svētdiena, 15.09. Kasatkas līcis un vulkāns baranskovo – klusā okeāna piekrastē

Kuriļu salu bagātības ir neizsmeļamas. 1941. gada 26. novembrī no Kasatkas līča Klusā okeāna piekrastē sākās japāņu uzbrukums ASV kara bāzei Perlharborai. Īpaša nozīme un interesants apskates objekts ir Velna klints, kurā japāņi izkala tuneļus līdz okeāna krastam, tā saīsinot ceļu līdz okeānam. Tuneļi saglabājušies joprojām un, ja būs vēlēšanās, varēsim mērot ceļu cauri tunelim. Kuriļu salu arhipelāgs atrodas seismiski aktīvajā darbības un cunami bīstamajā zonā. Zemestrīces un cunami ir ikdienišķa parādība. Ne mazākas intereses vērts ir Baranskija aktīvas darbības vulkāns. Tā nogāzes izraibnātas ar dubļu vulkāniņiem, minerālavotiem un citiem ģeotermiskiem veidojumiem. Tomēr īstais pārsteigums ir Kūpošā upe ar avotiem Katls (Kotel) un Zilais ezers. Nakts viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

6. DIENA, pirmdiena, 16.09. Jankito plato – Sahalīnas sala

Šodien divi galvenie notikumi – dosimies uz Klusā okeāna piekrasti, kur to klāj dīvainās formās sastinguši lavas lauki.  Jankito līcis un Jankito plato atrodas netālu no Bogdana Hmeļnicka vulkāna, kura izvirduma rezultātā tie veidojušies. Vēlāk – lidojam uz Sahalīnas salu. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis.

7. DIENA, otrdiena, 17.09. Sahalīnas sala. Klusais līcis – paradīzes vieta

Šodien dodamies sastapties ar kaut ko tuvu un siltu latviešu garam - uz Dzintaru pludmali Ohotskas jūras piekrastē, kur atrodami lielāki un mazāki dzintara gabaliņi. Lai veiksme dzintaru atrašanā! Dodamies tālāk uz Vzmorje ciematu, kur skatīsim vienīgo, kas saglabājies no japāņu laikiem, sintojiešu tempļa vārtus sauktus par torijiem. Sahalīnas rīta tirgi absolūti atšķiras no ierastā priekšstata par tirgu. Neticami, bet īsts brīnums – Klusā okeāna un Ohotskas jūras krabju daudzveidība tirgū ir ierasta ikdienas parādība. Pie Ohotskas jūras apbrīnas vērts ir Klusais līcis. Ne velti ievērojamais krievu jūras braucējs un ceļotājs I.F.Krūzenšterns to nosaucis par paradīzes stūrīti uz zemes. Šīs vietas īpašā pievilcība ir atsevišķi stāvošā klinšainā saliņa, kas redzama jau no lielāka attāluma. Šī iemesla dēl saliņa ieguvusi nosaukumu Ievērojamā.  Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis un pusdienas.

8. DIENA, trešdiena, 18.09.  Zemes ragi veļikan un Ptčičij

Salas austrumu piekrastē spēcīgie vēji un stiprie jūras viļņi no milzīgiem akmens bluķiem radījuši veselu kompozīciju. Gājienā pa jūras krastu redzēsim brīnumaini skaistas akmens arkas, kolonnas, vēja un viļņu sadarbībā radušās akmens mežģīnes, līčus un putnu tirgus. Arkās un dīvainas formas akmens alās apmetušies neskaitāmas putnu kolonijas. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis un piknikveida pusdienas.

9. DIENA, ceturtdiena, 19.09. ZILIE EZERI UN Evstafijas rags

Sešdesmitajos gados ogļu sastāvā, kuras ieguva netālu no Novikova ciema, atklāja ķīmiskā elementa germānija klātbūtni, ko izmantoja kā pusvadītāju radiotehnikā un kopš tā laika ciems ieguva puspasaules atpazīstamību. Ogļu krājumus ātrā tempā iztukšoja. Pakāpeniski karjers aizpildījās ar ūdeni un izveidojās skaisti tirkīzzilas krāsas ezeri. Evstafijas rags veido neaprakstāma skaistuma dabas ainavu. Stāsta, ja vienreiz to tversi savā skatienā, tas saglabāsies sirdī uz visiem laikiem. Uzkāpjot kādā no raga virsotnēm, pavērsies īstā Sahalīnas salas piekrastes pievilcība. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis un piknikveida pusdienas.

10. DIENA, piektdiena, 20.09. Velna un Velnenes tilti

Neskaitāmus noslēpumus glabā daudznozīmju mistiskie Velna un Velnenes tilti – unikālu konstrukciju inženiertehniskas būves. Lielākā daļa daudzo ievērojamo apskates objektu Sahalīnas salā saistīti ar japāņu valdīšanas laika periodu. Ceļotāji ierodas pat no zemeslodes otras puses, lai tikai izjustu šīs vietas enerģētiku un  pieskartos vēsturiskajiem Sahalīnas salas noslēpumiem.  Brokastis. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

11. DIENA, sestdiena, 21.09.  Vardes atsegums Sahalīnas salā

Leģenda vēsta, ka vietā, kur šobrīd atrodas Vestočkas ciemats un Vardes atsegums, agrāk atradās seno vietējo iedzīvotāju – ainu Gudrības templis. Šurp viņi ieradās, lai aprunātos ar debesu gariem un pabūtu vienatnē ar dabu. Līdz pat šodienai šo vietu apmeklē mūsdienu burvji un ufologi. Bez tam šeit notiek noslēpumainas un neizskaidrojamas parādības, kas dara uzmanīgus zinātniekus un ekstrasensus. Interesanti, ka klintis te stāv viena pret otru kā planētas Saules sistēmā. Tajā visā ir kāda  mistika, kas, iespējams, mums varētu sniegt iespēju, pāršķirt kāda noslēpuma lapu. Brīvais laiks. Izvēlei: par papildus maksu iespēja apmekilēt Novadpētniecības muzeju. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis.

12. DIENA, svētdiena, 22.09. Južnosahaļinska – MASKAVA – RĪGA

Pēc brokastīm iespēja doties uz zivju tirgu iegādāties Tālo Austrumu delikateses mājās vešanai. Transfērs uz lidostu. 15.10 –15.50 lidojums Južnosahaļnska – Maskava. 18.15 – 19.55 lidojums Maskava – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļetes Rīga – Južnosahaļinska – Rīga, Južnosahaļinska – Kuriļska – Južnosahaļinska lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, kuģis);
 • Krievijas vīza;
 • naktsmītnes: 3* viesnīcās divvietīgā numurā ar labierīcībām numurā;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājošs grupas vadītājs un krieviski runājošs vietējais gids;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 450 EUR

Nepieciešamie dokumenti Krievijas vīzai:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • 1 foto 35mm x 45mm uz balta fona - jāiesniedz līdz 09.08.2019.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 800 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma - līdz 03.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 31.07.                        

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dinas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (23.07.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (24.07. – 06.08. ), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (06.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

 

Izbraukšana Piezīmes
11.09.2019 Grupas vadītājs: Uldis Alksnis

Mūžīgās dabas vienreizīgums Kuriļu salā Iturupā un Sahalīnā

Priekšstatījums