Latgales garša

Latgale – tas ir kaut kas neatkārtojams! Kaut kas īsts un tādēļ tik vērtīgs. Latgalei ir savs smeķis, un tas arī ir tas, ko gribam iepazīt! Akmeņu un ziedu dārzi; maize, kas tik labi garšo, jo mīcīta savām rokām, un šmakovka, kas silda no iekšpuses. Ielūkosimies šīs zemes zilajās ezeru acīs un kāpsim tās kalnos, lai pār laukiem sauktu – mēs tevi mīlam, Latgale!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.05.2019 12.05.2019 2 Vairāk kā 6 125 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

RĪGA – BALVI – VIĻAKA – MALNAVA – RĒZEKNE – ANDRUPENE – AGLONA – RĪGA

1. DIENA RĪGA – BALVI – VIĻAKA – MALNAVA – RĒZEKNE

Plkst. 7:00 izbraukšana no Rīgas Strēlnieku laukuma. Ap 9:30 esam Balvos, pilsētas apskate Balvu muižas apbūve, parks un Lāča dārzs, Balvu dižozols, piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem. Tālāk dodamies uz Tepenīcu apskatīt senlietu un retro motociklu kolekcija "Cīrulīši". No Tepenīcas dosimies uz Viļaku, kur būs iespēja paēst pusdienas. Pēc tam apskatīsim akmeņu un liliju dārzu “Ezerlīčos”. Tad ceļš vedīs uz Malnavu pie “Dzīļu” maiznīcas saimnieces Ainas, kur ieturēsim gardas vakariņas un varēsim paši izcept kādu gardu suvenīru. Dienu noslēgsim ar Malnavas muižas parka apskati, leģendu par Ādolfu Hitleru un Latgolys šmakovkas muzeja apmeklējumu un šmakovkas degustāciju. Brauciens uz Rēzekni, nakts viesnīcā.

2. DIENA RĒZEKNE – ANDRUPENE  AGLONA

Rītu sāksim 8:00 ar Rēzeknes apskati, kur redzēsim pieminekli “Latgales Māru”, triju konfesiju baznīcas, Rēzeknes pilskalnu. Tad gar Rāznas ezeru dosimies uz Mākoņkalnu, no kura paveras skats uz Latgales ainavu un Rāznas ezeru. No Mākoņkalna dosimies uz Kroma kalnu – vietu, kur īpašnieks piedāvā apskatīt 9. – 11. gs latgaļu cilšu koka pils rekonstrukciju, iepazīties ar senajiem latgaļu ieročiem un rotu elementiem. Pusdienas ieturēsim “Andrupenes lauku sētā”, kur varēs baudīt autentisku latgaļu virtuvi. Pēc pusdienām neliela pastaiga pa blakus esošo purva taku. No lauku sētas dosimies uz netālu esošo Evijas cepli, kur varēs iepazīties ar māla trauku bezripas veidošanas tehniku, kura bija raksturīga līdz 10. gadsimtam, kā arī iepazīt, pasmaržot un arī nogaršot dažādus Latgalē augošus ārstniecības augus. Pa ceļam apskatot Velnezeru jeb Čertoka ezeru, dosimies uz Aglonu, kur apskatīsim Aglonas baziliku un Kristus Karaļa kalnu. Rīgā atgriezīsimies ap plkst.23:00

Papildus informācija

Brauciena cenā ietilpst:

  • transporta pakalpojumi brauciena laikā;
  • naktsmītne 3* viesnīcā divvietīgā numurā;
  • 2 brokastis un 2 pusdienas;
  • aprakstā minētās ekskursijas;
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējais gids.

 Brauciena cenā neietilpst:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 22 EUR.

Latgales garša

Priekšstatījums