Madeira - sala, kur vasara nekad nebeidzas

4.4

Ceļotāju Vērtējums
5 atsauksmes

Maza Grupa

Madeiras sala ir vulkāniskas izcelsmes zaļa subtropiska paradīze Atlantijas okeāna vidū, vienos platuma grādos ar Sahāru. Tās augsne veidojusies no lavas un pelniem, kas nosaka īpašu augu valsti. Te visu gadu ir vienāda diennakts temperatūra – ap 20 grādiem, tādēļ sala ir pievilcīga vienmēr. “Atlantijas Pērle”, “Portugāles peldošais dārzs”, “Ziedu sala” – tikai trīs no apzīmējumiem. Šeit Eiropas aristokrātija jau kopš 19.gs. baudījusi lielisku atpūtu. Saule, jaukais okeāna ūdens, garšīgās maltītes, slavenie vīni.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.10.2020 24.10.2020 8 Vairāk kā 6 1795 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Lorija Lietaviete. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

Rīga – Funšala – Mačika – Ponta de Sao Lourenco – Cabo Girao – Monte – Levada do Norde – Enkumiada – Porto Muniz – Enkumiada – Santana – Cama De Lobos – Funšala – Rīga

Grupā paredzēti līdz 14 ceļotājiem

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Madeirā katru dienu var nākties saskarties ar visiem četriem gadalaikiem, tāpēc noderīgas būs gan kāda siltāka jaka, gan lietus jakas;
 • Brauciens piemērots dabas mīļotājiem;
 • Programmā paredzēti pārgājieni (9-13km).

1. DIENA.  SESTDIENA, 17.10. RIGA – FUNŠALA – SANTA CRUZ – MACHICO – PONTA DE SAO LOURENCO

Tikšanās Rīgas lidostā plkst. 04:30, lidojums Rīga - Frankfurte 6:35 – 07:50, Frankfurte - Funšala 10:10 – 13:20.  Ierodoties Funšalā tiksmies ar vietējo gidu un dosimies uz viesnīcu, pēc pavisam neilgas pauzes dosimies uz  Santa Krūzu un Madeiras pirmās galvaspilsētas Mačikas apskatē. Pilsētā, kur 1419. gadā nolaidās pirmie portugāļu kuģotāji. Tālāk dosimies uz salas austrumiem – Ponta de Sao Lourenco kur pāri Atlantijas okeānam paveras ainavas ar fantastiskiem skatiem, dažreiz no šejienes ir iespējams saskatīt Porto Santo salu. Atpakaļceļā piestāsim aplūkot Cristo Rei statuju. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

2. DIENA.  SVĒTDIENA, 18.10. CABO GIRAO – CURRAL DAS FREIRAS – LEVADA DO NORTE – QUINTA GARDE

Dienas pirmo pusi veltīsim neskartās Madeiras dabas iepazīšanai. Ar apvidus auto dosimies uz kalnu ieleju, pavisam nelielu un apslēptu ciematu Jardim da Serra, kur baudīsim dabu, burvīgus panorāmas skatus, kas paveras no Curral Da Frieras skatu punkta. Otro dienas daļu pavadīsim burvīgā pastaigā pa levadām. Levada do Norte – šī levada sākas pie zināmā Cabo Girao un tālāk jau aizved mūs līdz Boa Morte reģionam. Pārgājiena (~9km) laikā varēsim vērot zaļās dabas ainavas, apstrādātos laukus un ciematus, kā arī, pa ceļam iepazīsimies ar Madeiras bagātīgo floru un faunu. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

3. DIENA.  PIRMDIENA, 19.10, FUNŠALA – MONTE – PICO DOS BARCELOS – EIRA SERRDAO

Dienas sākumā dosimies Funšalas pilsētas ekskursijā, apmeklēsim Zemnieku tirgu – unikālu vietu, kur būs iespēja redzēt dažādus ziedus, zivis, eksotiskus augļus un izbaudīt šo krāsaino tirgus atmosfēru. Tālāk dosimies uz kalnu ciematu Monte – iecienītu apmeklētāju mērķi jau kopš 19.gs. – šeit paveras lielisks skats uz salu no Nossa Senhora da Monte baznīcas. Montes pils tropiskais dārzs ar 70 000 kvadrātmetru platību sevī ietver milzīgu, eksotisko augu kolekciju, kas nāk no visas pasaules. Dosimies lejā no kalna ar Montes kamaniņām, sēžot pītā grozā  – adrenalīns garantēts! Dienas otrā pusē apmeklēsim vienu no senākajām vīna darītavām, lai nodegustētu slaveno Madeiras vīnu. Pusdienas. Vēlāk dosimies uz Pico dos Barcelos, no kurienes paveras iespaidīgs skats pār Funšalu un apmeklēsim Eira Serrado (1094m) skata punktu pāri Curral das Freiras ielejai. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

4. DIENA.  OTRDIENA, 20.10.

Brīva diena atpūtai. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

5. DIENA.  TREŠDIENA, 21.10. RIBEIRA BRAVA – PORTO MUNIZ – ENKUMIADA

Šo dienu iesāksim ar pastaigām banānu koku plantācijās. Tālāk ceļš vedīs cauri Paula da Serra dabas parkam – līdzenumam, kas kontrastē pārējai Madeirai raksturīgajiem robainajiem kalniem. Ūdenim filtrējoties caur klintīm, rodas avoti, kas pēc tam baro levadas. Nonāksim Porto Muniz - gleznainā ciematā, kas pazīstams ar vulkānu radītajiem, dabiski veidotajiem baseiniem. Pusdienas. Tālāk gar ziemeļu krastu virzīsimies uz Seixal un San Vincente, cauri Laurissilva mežiem, kur nonāksim Enkumiada – augstākajā vietā Madeiras šaurākajā daļā, baudīsim aizraujošus skatus uz salas abām pusēm. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

6. DIENA.  CETURTDIENA, 22.10. LEVADA QUEIMADAS – CALDEIRAO VERDE – SANTANA

Šodiena mums būs kā īsta pasaka – zaļa paradīze. Dosimies pārgājienā (~13km) pa zaļo levadu – Levada Queimidas, līdz nonāksim pie majestātiska ūdenskrituma. Šeit paveras pasakaini skati pāri San Jorge ciemam un kalniem. Gaistošais ūdens, kas, eleganti krītot, traucas lejā kristāliskajā lagūnā, spēj apžilbināt pat vispieredzējušākos ceļotājus. Pikniks. Atpakaļceļš vedīs mūs caur Santanu – pilsētu, kur joprojām sastopamas salai agrāk raksturīgās trīsstūrveida mājas ar biezo jumta segumu. Vakarpusē atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

7. DIENA.  PIEKTDIENA, 23.10. KAMARA DE LOBOS – CABO GIORAO

Pēc brokastīm, dienas pirmajā pusē dosimies izbraukumā ar katamarānu. Camara de Lobos ciematā varēsim redzēt Madeirā būvēto slavenā jūras braucēja K. Kolumba kuģa repliku. Tālāk dosimies uz Cabo Girao klintīm, kur varēsim ļauties peldēm. Atgriešanās viesnīcā un brīvais laiks pusdienām. Vakarpusē dosimies uz tradicionālu Madeiras restorānu un baudīsim vietējo atmosfēru, ēdienus, dzērienus un folkloras priekšnesumu. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Funšalas apkārtnē.

8. DIENA.  SESTDIENA, 24.10. FUNŠALA

Brīvs rīts, došanās uz lidostu, ceļš mājup: Funšala – Frankfurte 14:15 – 19:15, Frankfurte – Rīga 20:50 – 23:55.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Frankfurte – Funšala – Frankfurte – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • visas naktis 4* viesnīcā divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis, 2 pusdienas, 1 pikniks, 1 vakariņas ar folkloras šovu;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 285 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (08.08.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (05.09.)

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (28.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (29.08. – 11.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (12.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, vai ID.

Izbraukšana Piezīmes
17.10.2020 Grupas vadītāja: Lorija Lietaviete. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Madeira - sala, kur vasara nebeidzas

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.