Ekvadora un Galapagu salas

5.0

Ceļotāju Vērtējums
2 atsauksmes

Maza Grupa

Ekvadora un Galapagu salas ir ceļojums tiem, kuri mīl dabu, kam patīk to iepazīt tiešā saskarsmē, dodoties pārgājienos, pārvietojoties ar laivām, ciemojoties vietējo ciematos, tiekoties ar endēmiem dzīvniekiem un vērojot dzīvnieku dzīvi un uzvedību Galapagu salās.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
09.11.2019 22.11.2019 14 4 4340 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis. Grupas sapulce 28.10. pulksten 18:15.

Ceļojuma programma

Rīga – Amsterdama – Kito – Papallacta – Amazones džungļi – Banos – Lasso – Cotopaxi nacionālais parks – Kito – (Galapagu salas) – Baltra – Santa Cruz – Izabelas sala – Guayaquil – Amsterdama – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums balstās uz dabu un dzīvniekiem;
 • Puse ceļojuma Ekvadorā kontinenta daļā, puse Galapagu salās;
 • Ceļojumā plānotas pastaigas.

1. diena, SESTdiena, 09.11. Rīga – Amsterdama – KITO

No rīta plkst. 05:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 07:35 lidojums Rīga – Amsterdama. Pēc aptuveni stundas lidostā turpinām ceļu 10:15 lidojums Amsterdama – Kito, vakarā ierašanās Ekvadoras pilsētā Kito, brauciens uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Kito.

2. diena, svētdiena, 10.11. kito

Kito atrodas uz paša ekvatora 2850 m v.j.l. Šie divi iemesli nosaka konstantus klimatiskos apstākļus visu gadu. Saullēkts kā likums ir sešos no rīta un saulriets sešos vakarā. Pēc brokastīm dosimies Ekvadoras galvaspilsētas Kito apskates ekskursijā. Izstaigāsim Kito koloniālo daļu. Neatkarības laukumā atrodas Prezidenta pils, Katedrāle un El Sagrario baznīca, La Compania baznīca ar apzeltītiem altāriem. San Francisko – vecākā Ekvadoras baznīca ar 16. gadsimta interjeru un dažādu mākslas darbu kolekcijām, pilsētas El Panecillo monuments, no kura paveras visaptverošs skats uz Kito. Pabūsim arī uz ekvatora, kas dabā atzīmēts ar monumentālu būvi. Nakts viesnīcā Kito.

3. diena, pirmdiena, 11.11.  kito – Papallacta – Amazone

Pēc brokastīm dosimies uz nelielo pilsētiņu, karsto avotu kūrortu Papallacata, kas iegūlusi starp Kito un Amazones džungļiem. Kūrorts ir īpaša atpūtas vieta, kur var baudīt karstu minerālūdens avotu peldes. Pēcpusdienā dosimies tālāk uz Amazones džungļiem, pa ceļam vērojot dabas zonu izmaiņas. Daudzas Amazones pietekas šķērso šo apvidu, darot to auglīgu un sulīgu. Vietējie iedzīvotāji quichua - seno inku pēcteči, saimnieko Amazones lietusmežos, nenoguruši uztur senču dzīvesveidu un tradīcijas. Pēc pāris stundu brauciena nokļūsim pievilcīgā džungļu apmetnē, kur arī nakšņosim. Vakarā –tropiskais saulriets – labs iesākums džungļu piedzīvojumam! Nakts džungļu apmetnē.

4. diena, otrdiena, 12.11.  Amazones lietusmeži uin Napo upe

Visu dienu pavadīsim Amazones džungļos dažādās aktivitātēs, dodoties braucienā pa Napo upi. Vērosim augus  un dzīvniekus upes krastos, uzzināsim interesantus faktus par vietējo floru un tās pielietojumu. Nakts džungļu apmetnē.

5. diena, trešdiena, 13.11. Amazones džungļi – banos  

Pēc brokastīm dosimies uz apdzīvotu vietu Tenu, vietu, kas ģeogrāfiski iezīmē Amazones baseina robežu. Ceļā vērosim Pastaza kanjonu, kalnu nogāzes ar bagātīgu augu segu un skanošos ūdenskritumus. No Rio Verdes ciemata līdz Velna katla ūdenkritumam  kanjonā būs jādodas  kājām. Ūdenskrituma dārdi sadzirdami jau pa gabalu. Divi simti metrus dziļā kanjona abus krastus savieno iekārtais kājāmgājēju tilts. Pēcpusdienā nonāksim Banos mazpilsētā, kas iekārtojusies Andu kalnu ielejā un lepojas ar patīkamo klimatu, karstajiem avotiem un cukurniedru konfektēm. Nakts viesnīcā Banos.  

6. diena, ceturtdiena, 14.11.  Banos – Lasso

Pēc gardām brokastīm dosimies ceļā uz Lasso pa ceļam piestājot vairākās interesantās vietās. Pirmā pieturvierta - vietējais ieziemiešu tirgus. Pakaulēsimies, iepirksimies un dosimies tālāk – uz vienu no desmit Ekvadoras vietām, kas jāredz – Quilotoa vulkāna krāteri. Brīva izvēle – doties lejup pa krātera nogāzi, lai redzētu neparastas ainavas, izjustu absolūtu klusumu un skaidro zilganzaļo ūdeni krātera ezerā. Atpakaļcelš – augšup pa nogāzi. Tie, kas vēlas atvieglot kāpšanu, var izīrēt mūli, kas uzvedīs līdz krātera augšējai malai (8 USD). Pārbrauciens un nakts viesnīcā Lasso.

7. diena, piektdiena, 15.11. Lasso – Cotopaxi nacionālais parks – Kito

Pēc brokastīm dosimies uz Cotopaxi nacionālo parku. Tas ir Ekvadoras visiecienītākais nacionālais parks. Parka simbols ir Cotopaxi vulkāns, kas ir pasaulē augstākais. Tā virsotne duras cauri mākoņiem un sasniedz vairāk nekā 5000 m.v.j. l. Pēc īsas pastaigas pie Limpiopungo ezera, dosimies pārgājienā uz apmetni kalnos (kopējais pacēlums ~ 300 m), kas atrodas 4800 m augstumā. No šejienes paveras visaptverošs skats uz augstkalniem. Vakarā ierašanās Kito, nakts viesnīcā Kito.

9. diena, sestdiena, 16.11. Kito – Galapagu salas – Izabelas sala

No rīta lidojums no Kito uz Galapagu salām. Galapagu salas, 965 km attālumā no Ekvadoras, ir vulkānisko salu arhipelāgs, kas izkaisīts ap ekvatoru. Tas ir pirmais Ekvadoras nacionālais parks. 1959. gadā izveidota Čārlza Darvina izpētes stacija, kas rūpējas arī par salu ekoloģisko aizsardzību. Pēc ierašanās Baltras lidostā, ar prāmi pārcelsimies pāri Itabaca kanālam, kas savieno Baltru ar Santa Cruz salu. Pēc pusdienām dosimies  uz Izabelas salu. Te uz pāris naktīm iekārtosimies piekrastes viesnīcā. Dienas atlikušo daļu varat veltīt pastaigai pa salu vai atpūšoties jūras krastā. Nakts viesnīcā Izabelas salā.

10. diena, svētdiena, 17.11. Sierra Negra vulkāns un apkārtne

Sierra Negra vulkāns ir viens no iespaidīgākajiem vulkāniem Izabelas salā. Tā krāteris ir milzīgs - aptuveni 10 km rādiusā. Interesants būs gājiens pa vulkāna radīto lavas lauku līdz sasniegsim kūpošo Chino vulkānu, no kura pavērsies vienreizējs skats uz Izabelas un Fernandina salām. Nakts viesnīcā Izabelas salā.

11. diena, pirmdiena, 18.11.  IZabela – Santa Cruz sala

Las Tintoreras sālsūdens lagūna ap sevi pulcē daudzveidīgus dzīvniekus: rifu haizivis, Galapagu pingvīnus un lielā skaitā jūras iguānas. Pēc to apskates pārbrauciens uz Santa Cruz salu. Tās nosaukumu piešķīruši spāņu ceļotāji, atrodas arhipelāga vidū. Piekrastes daļu aizņēmuši jūras bruņurupuči un daudzkrāsaini jūras putni. Ierodoties, vispirms izstagāsim gleznaino Puerto Ayora ciematu. Nakts viesnīcā Santa Cruz salā.

12. diena, otrdiena, 19.11.  Santa Cruz sala

Rīta pusē apmeklēsim Čārlza Darvina izpētes centru. Rancho Primicias dabas rezervātā sastapsim Galapagu gigantiskos bruņurupučus dabiskā vidē, bruņurupuču dzīves ilgums ir 100 – 150 gadu. Pēcpusdienā dosimies uz  baltu smilšu  Tortuga līci, kas atrodas apmēram vienas stundas gājiena attālumā no viesnīcas.  Peldēsimies un snorkelēsim ar pingvīniem, jūras lauvām. Šīs rotaļas pavadīs virs jūras lidojošas milzu kaijas. Acīm paslēptajā Playa Mansa līcī atrodas neskaitāmas jūras lauvas. Nakts viesnīcā Santa Cruz salā.

13. diena, trešdiena, 20.11. Santa Cruz sala

Brīva diena atpūtai. Sauļošanās, peldēšana, pastaigas. Nakts viesnīcā Santa Cruz salā.

14. diena, ceturtdiena, 21.11. Santa Cruz – Baltra – guayaquil –Amsterdama

Ceļš uz mājām. Vēl pa ceļam Los Gemelos - Dvīņu krāteri, kas veidojušies vulkāniskajām krokām sabrūkot, tagad apklusuši un klāti ar biezu augteni. To iemīļojuši mušķērāji, dzeņi un žubītes. Dvīņu krāteri ir ļoti laba vieta putnu vērošanai un augu iepazīšanai. Tuvējā apkārtnē sastopamas ap 300 paparžu sugu un interesantie margrietiņu koki. Ar pozitīvām  sajūtām teiksim ardievas Galapagu salām un dosimies uz lidostu, lidojums uz Guayaquil un pēc tā lidojums Guayaquil – Amsterdama, nakts lidmašīnā.

15. diena, piektdiena, 22.11. Amsterdama – Rīga

13.30 ielidošana Amsterdamā un 18:55 lidojums Amsterdama – Rīga, ap 22:10 atgriešanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kito/ Gvajakila – Rīga;
 • iekšzemes pārlidojumi un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās un džungļu apmetnē divvietīgā istabā;
 • 12 brokastis, 5 pusdienas un 10 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi;
 • ieejas maksas Galapagu salās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksas:

 • par vienvietīgu numuru – 605 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga6 mēnešus pēc atgriešanās.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 28.09.                   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (20.09.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (21.09. - 04.10), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (04.10.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
09.11.2019 Grupas vadītājs Uldis Alksnis. Grupas sapulce 28.10. pulksten 18:15.

Ekvadora un Galapagu salas

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.