Vilinošā Nepāla un Butāna!

Maza Grupa

Himalajos puse no apskates vērtības ir elpu aizraujoši kalnu skati ceļā uz galamērķi un objektu izvietojums izcili skaistās ainaviskās vietās ar plašiem skatiem uz apkārtējo kalnu ainavu.
Pērkonpūķa zeme Butāna nav parasta vieta. Himalaju karaliste dzīvo mītu un leģendu pasaulē, bet ar milzīgu entuziasmu pieņem jaunākās globālās attīstības tendences. Valsts, kur kopējā nacionālās laimes izjūta (Gross Natinal Happiness) tiek vērtēta augstāk kā materiālā pārticība (Gross National Produkt). Tā ir valsts, kur karalis mīl savu tautu, rūpējas par to, un tauta godā un mīl savu karali. Butāna mums piedāvā daudzus pārsteigumus – cigarešu iegāde ir nelegāla, rīss te ir sarkans, čili - galvenā garšviela, valsts darbinieki un skolēni te valkā tradicionālās vietējās goda drēbes - gho un kiru, milzu falli zīmēti uz ieeju sienām aizsardzībai. Zeme, kur budistu tradīcijas ir ikdiena. Šoreiz apmeklēsim 3 festivālus: Timpu Tseču un Tangbi Mani Bumtangas un Gangtey Tseču – krāšņus un dinamiskus vietējās kultūras svētkus, kas ir liels notikums butāniešu dzīvē.
Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
04.10.2019 19.10.2019 16 Vietu nav 3575 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Irina Klapere

Ceļojuma programma

Katmandu – Paro – Timpu – Punaka – Bumtanga – Paro – Čitvana NP – Pokhara  Katmandu

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz zemēm Himalaju kalnos;
 • Ceļojuma laikā vairāki svētki.

1. DIENA, piektdiena, 04.10. RĪGA – STAMBULA  KATMANDU

Plkst. 10:20 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:15 lidojums  Rīga – Stambula. 20:35 lidojums Stambula – Katmandu, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SESTdiena,  05.10. KATMANDU

Ierašanās Katmandu - Nepālas galvaspilsētā, pēc nelielas atpūtas ekskursija pa Katmandu –  Pērtiķu templis, Durbanas laukums un Patana (Lalitpura) - tulkojumā no sanskrita  -  Skaistuma pilsēta, kurā ir labākā piļu un tempļu kolekcija Nepālā, 1200 budistu monumentu vien, 2015.gada zemestrīce to skārusi mazāk kā citviet. Vakarā tipiskas nepāliešu vakariņas un kultūras programma. Nakts viesnīcā Katmandu.

3. DIENA, SVĒTdiena,  06.10. KATMANDU – PARO  TIMPU

Pēc brokastīm turpināsim mūsu ceļojumu ar lidojumu Katmandu - Paro. Skaidrā laikā redzama varenā Himalaju grēda teju kā uz plaukstas. Ielidojam Paro, sveiciens Butānā! Pārbrauciens uz Timpu. Vakarā kultūras programma un vakariņas butāniešu stilā. Nakts viesnīcā Timpu.

4. DIENA, PIRMdiena, 07.10. TIMPU

Timpu Tseču festivāla 1.diena. Priecājamies par dejām, dziesmām un unikālo festivālu atmosfēru. Timpu Tseču ikgadējais festivāls ir ierindots TOP 5 festivālu 1.vietā, - tas ir pats nozīmīgākais un visvairāk apmeklētais festivāls Butānā, kas veltīts Guru Rinpoče. Dejas izpilda mūki un vietējie dejotāji krāšņos  krāsainos tērpos un maskās, kurus apmāca Karaliskā Uzvedumu Mākslas Akadēmija, priekšnesumi ir ļoti profesionāli savā dinamikā un krāsainībā. Dejas ir par dusmīgām un līdzjūtīgām dievībām, dēmoniem, varoņiem un dzīvniekiem. Deju laikā klauni atdarina dejotājus, un pat uzmācas skatītājiem, lai par atlīdzību dotu svētību ar koka fallu. Timpu ieleja  - Trashi Chhoe Dzong –Karaļa rezidence un Butānas Budisma vadības vasaras mītne. Noskatīsimies arčeri spēli – Butānas nacionālo  sporta veidu. Nacionālā Memoriālā Stupa. Vērosim Timpu pilsētu un ieleju no Budas Skatpunkta (Kuenselphodrang) - lielākais Buda valstī. Suvenīru tirgus, kurā varēs iegādāties visu veidu butāniešu izstrādājumus. Nakts viesnīcā Timpu.

5. DIENA, OTRdiena, 08.10. TIMPU  PUNAKA

Pārbrauciens uz Punaku ar apstāšanos Dochulas pārejā (3080m) ar 108 čorteniem, no kurienes skaidrā laikā paveras skats uz Masagangas (7158m), Tsedagangas (6960m), Terigangas (7060m), Jejegangphugangas (7158m), Kangphugangas (7170m), Zongphugang (7060m) un Butānas augstāko kalnu Gangkar Puensum - 7497m v.j.l. Pusdienosim zemnieku saimniecībā Lobesas ciemā. Ceļš vīsies cauri dažādām meža zonām, un nonāksim auglīgajā Punakas ielejā. Gājiens uz  dievišķi trako mūku  templi - Čimi Lhakang, kas celts 15.gs. Pie tempļa aug koks, kas, kā vēsta leģenda, izspraucās no zemes,  kad  svētais Drugpa uzsūtīja pērkona negaisu, lai aizgaiņātu templi apsēdušos ļaunos garus. Šai templī budisms mācīts netradicionāli - dziedot, ar humoru un izmantojot seksuālus uzbudinājumus. Punaka – senā Butānas ziemas galvaspilsēta. Apmeklēsim sešstāvu Punakha Dzong jeb Dižās Laimes Pili, kas celta divu upju satecē (Poču un Moču), kas ir izcils Butānas arhitektūras piemineklis, tā ir bijusi arī Butānas valdības ēka. Guru Rinpoče bija pareģojis šīs pils celtniecību, kas tiks celta vietā, kuru norādīs valdnieks pie kalna, kas atgādinās ziloni. Redzēsim Butānas tradicionālo garāko iekārto tiltu. Nakts viesnīcā Punakā.

6. DIENA, TREŠdiena, 09.10. PUNAKA  BUMTANGA

Dienas pārbrauciens Punaka - Bumtanga (197 km 8 stundas) caur Trongsu, vērojot kalnu ainavas – gan ozolu un zilo priežu meži, gan subtropiskā augu valsts. Pele La pāreja 3300m.v.j.l. Bumtangu  dēvē  par  Butānas kultūras šūpuli, tās senie klosteri ieņem nozīmīgu vietu Butānas attīstībā,  te radušies unikāli Butānas Budisma aspekti, tā saistīta ar Guru Rinpoče un leģendām par butāniešu svēto Pema Lingpa. Ceļā piestāsim Čendebji Čortenā divu upju satecē un apskatīsim Trongsu, kas iegūlusi ielejā, ko no  rietumiem un austrumiem ieskauj augstas kalnu virsotnes. No Trongsas cēlusies tagadējo karaļu dinastija. Trongsas Dzongs. Ceļa posms no Trongsas līdz Džakarai ir viens no interesantākajiem Butānā, tas vijas cauri daudziem ciematiem un klosteriem Čummes ielejā, līdz sasniegsim Yotong La pāreju 3425m v.j.l. Džakaru Butānas 1.karalis bija izvēlējies par savu rezidenci – te apskatāma viņa pils un Dzongs. Piestāsim Yatra aušanas centrā. Nakts viesnīcā Bumtangas ielejā.

7. DIENA, CETURTdiena, 10.10.  BUMTANGA

Tang ieleja Bumtangā ir visnomaļākā, augsne te mazāk auglīga, tāpēc butānieši te audzē griķus un tieši oktobrī ieleja pārvēršas par koši sārtu griķu ziedu klāju. Tang ielejā audzē aitas un augstāk kalnos jakus. Ogyen Chholing pils, kas tagad pārvērsta muzejā, stāsta par Tang ielejas karaļiem. Pusdienas zemnieku saimniecībā pie muzeja. Atgriežamies Džakarā un apmeklējam Kurley Lhakang, kas tulkojams kā “ķermeņa nospiedums” , ko pēc leģendas te atstājis Guru Rimpoče, meditējot alā, kurai apkārt uzcelts templis. Nakts viesnīcā Bumtangas ielejā.

8. DIENA, PIEKTdiena, 11.10.  BUMTANGA  PHOBJIKHA

Tangbi Mani festivāla 2.diena Bumtangā. Tas ir viens no slavenākajiem festivāliem Chokhor ielejā pie Thangbi Lhakhang tempļa. Te redzēsim visslavenāko uguns deju Mewang (svētīšana ar uguni). Sanākušie apmeklētāji lec pār ugunskuru 3 reizes, atbrīvojot sevi no grēkiem un ļaunām darbībām, iegūstot aizsardzību pret visu ļauno uz veselu gadu. Uz festivālu sanāk butānieši no visiem apkārtējiem ciemiem savās vislabākajās svētku drēbēs, šī būs lieliska iespēja tikties.  Pastāv ticējums, ka festivāls nes laimi, labu ražu un pārticību dalībniekiem. Pusdienas pie vietējiem zemniekiem. Pārbrauciens Bumtanga - Phobjikha. Nakts biesnīcā Phobjikhā.

9. DIENA, SESTdiena, 12.10. PHOBJIKHA  TIMPU

Gangtey Tseču festivāls notiek Gangtey klosterī, kas atrodas kalnā ar plašu skatu uz Phobjikhas ieleju. Festivāla pēdējā diena ar reliģiskām dejām, kuras laikā tiek izkārta īpaša Tangha - reliģisks zīmējums par domāšanas un uzskatu atbrīvošanas tēmu. Šai festivālā redzēsim svēto masku dejas, no kurām dažas ir raksturīgas tikai Gangtey. Festivāls noslēdzas ar svētīšanu gudrībai un spēkam. Pastaiga pa Gangtey dabas taku – skaista ieleja ar maziem ciematiem, kartupeļu laukiem un pastaigu takām. Pārbrauciens Phobjikha - Timpu. Nakts viesnīcā Timpu.

10. DIENA, SVĒTdiena, 13.10. TIMPU  PARO

Pēc brokastīm dosimies uz Paro. Gājiens uz Tīģerligzdu 5-6 stundas. Taktsang Goemba - Tīģerligzdas templis, to bieži lieto kā Butānas simbolu, Butānas visslavenākais templis, piekļāvies 900m augstai klintij, nosaukums radies no leģendas par Guru Rinpoče, kas te ieradies tīģera mugurā  un meditējis. Vakarā tradicionālais vakariņas pie vietējiem zemniekiem.

11. DIENA, PIRMdiena, 14.10. PARO – KATMANDU – ČITVANA NP

Lidojums Paro – Katmandu, atgriešanās Nepālā. Brauciens uz Čitvanas nacionālo parku. Te redzēsim citādo Nepālu – ar lekniem augiem, purvainām slīkšņām un 8m garo ziloņzāli, kas kopā veido labu vidi vienraga degunradzim, tīģeriem, un te ir pietiekami barības savvaļas ziloņiem. Čitvanas nacionālais parks ir viena no labākajām vietām Azijā dzīvnieku vērošanai, tas iekļauts UNESCO. Vakarā kultūras programma - Tharu dejas. Nakts viesnīcā Čitvanā.

12. DIENA, OTRdiena, 15.10. ČITVANA NP

Brauciens džungļos ar ziloņiem vai džipu, ziloņu peldināšana un kanoe brauciens Čitvanas NP, kur vērosim ūdensputnus un krokodilus. Viesnīca Čitvanas NP.

13. DIENA, TREŠdiena, 16.10. ČITVANA – POKHARA

No rīta ceļosim uz Pokharu, kas izvietojusies Phewa ezera malā ar dramatiskiem kalnu masīviem fonā – tās izvietojums ir vērtēts kā viens no skaistākajiem Nepālā. Ekskursija Pokharā – Deivis ūdenskritums, Gupteshores ala, brauciens Phewa ezerā un vērosim apkārtējās virsotnes. Un tas viss uz Himalaju grēdas virsotņu fona! Nakts viesnīcā Pokharā.

14. DIENA, CETURTdiena, 17.10. POKHARA  

Brauciens uz Sarangkotu, no kuras saullēktā paveras fantastisks skats uz Daulagiri (8167m) rietumos, perfekto Machhapuchhare (6997m) un teltsveidīgo Anapurnu II (7937m) un Lamjung (6983m) austrumos. Tad 5 stundu trekings uz Austrālijas nometni caur Naudadu un Kandi. Nakšņošana viesu namā.

15. DIENA, PIEKTdiena, 18.10. POKHARA  KATMANDU

Vērosim saullēktu Himalajos un dosimies tālāk 3-4 stundu gājienā uz Dhampus – Phedi, tad garāks pārbrauciens uz Katmandu. Nakts viesnīcā Katmandu.

16. DIENA, SESTdiena, 19.10. KATMANDU  STAMBULA  RĪGA

No rīta lidojums Katmandu – Stambula, turpinājumā lidojums uz Rīgu, ap plkst. 17:20 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Katmandu – Rīga;
 • lidojumi Katmandu – Paro – Katmandu;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • 11 brokastis, 7 pusdienas un 6 vakariņas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • Nepālas un Butānas vīzas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 366 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 •   piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •   jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 •   2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 26.07.;
 •   pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 23.08.   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (15.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (16.08.–29.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (29.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
04.10.2019 Grupas vadītāja Irina Klapere

Butāna festivālu laikā un Himalaju zeme Nepāla

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.