Piedzīvojumu ekspedīcija uz Ganu

Gana ir viena no mierīgākajām un stabilākajām Āfrikas valstīm. Ģeogrāfiski tā no visām pasaules valstīm ir vistuvāk Zemes centram, kas atrodoties Atlantijas okeānā aptuveni 600 km no Ganas krasta. Ceļojums uz Ganu noteikti nebūs saistīts ar krāšņiem kūrortiem, smalkiem restorāniem un komfortabliem transportlīdzekļiem. Tā drīzāk būs pētnieciskā ekspedīcija – īsts dēkaiņu sapņu piepildījums –, kas atklās, ko nozīmē dzīve "civilizācijas šūpulī". Vērsim vaļā acis un lūkosim, kas mūs tur sagaidīs – bagāta kultūra, spēcīgas ģimeniskas saites un mīlestība uz darbu vai varbūt, gluži otrādi, nabadzība, vienaldzība un apkārtējo uzmācība… Iepazīsim to, kāda ir Ganas cilvēku ikdiena un kāda ir patiesā Āfrika.

Ilgums Cena
14 dienas no 1625 € SAŅEMT PIEDĀVĀJUMU
Aizpildi pasūtījuma formu un saņem cenas piedāvājumu šim ceļojumam!

Ceļojuma programma

Ekspedīcijas norises laiks: no 28.10. -10.11.2019.

Iepazīsim tā dēvēto “civilizācijas  šūpuli”, salīdzinoši nelielo Rietumāfrikas valsti - Ganu, kas atrodas okeāna krastā un kuru tūrisms vēl nav paspējis pārveidot pēc sava prāta. Tur baltais ir balts un melnais ir melns.

Kontrastiem bagāta Āfrikas valsts, kura pirmajai šī kontinenta iepazīšanas pieredzei ir vislabākā. Tā Āfrika, caur kuru ir salīdzinoši droši ceļot un baudīt valsts daudzveidību. Vienaldzīgo nav. Tā vai nu patīk un ierauj sevī liekot atgriezties vēl un vēl, vai nu nepatīk. Nepamēģināsi - neuzzināsi!

Ekspedīcijas misija

Mērķis ir  - izveidot ceļojuma maršrutu tiem, kuri nākotnē, nelielās grupiņās, vēlēsies kopā ar pavadoni apceļot šo patieso Rietumāfrikas valsti.

Šāda veida brauciens kopā vienkāršiem piedzīvojumu meklētājiem, dēkaiņiem, vai pasaules izzinātājiem mūsu (tikai septiņu) ceļotāju grupas vadītājam Mārtiņam Arentam būs pirmo reizi. Tamdēļ ceļotāju ikdiena paies noskaidrojot un meklējot to, kas varētu interesēt tiem, kas brauks pēc mums. Protams, būs nosprausts provizorisks kustības plāns, būs punkti kartē, kuri būs jāsasniedz…BET!  Kā jau Āfrikā ierasts…. To, vai tas izdosies, noskaidrosim tikai tad, kad būsim tur.

Aptuvenais plāns

Mēs dosimies uz Ganas lielāko nacionālo dabas parku - Mole. Tur mūs brīvā dabā gaidīs tie dzīvnieki, kurus diezgan skumjā paskatā esam raduši redzēt zoodārza būros.

Mēs kratīsimies vietējos autobusos. Kratīsimies kopā ar aitām, vistām un auto rezerves daļām uz jumta. Mēs gulēsim dīvainās viesnīcās. Pamatā tiks izmantots sabiedriskais transports – tieši tāds ko izmanto gandrīz 25milj. ganiešu.

 Mēs darīsim visu, lai redzētu procesu, kā lielākā daļa pasaules iegūst zeltu, tādēļ mēs meklēsim zelta raktuves un mēģināsim atrast paši savu zelta gabaliņu.

Mēs mēģināsim noskaidrot, kā iegūst kakao un centīsimies izprast, cik milzīgu artavu šokolāde ir ielikusi cilvēka dzīvē! Mēs apmeklēsim lielāko saimniecības preču tirgu Rietumāfrikā, kurā ir iespējams nopirkt visu…. Un tajā pašā laikā – neko!

Mēs dosimies ar kājām cauri džungļiem, lai no kalna virsotnes varētu vērot iespējams skaistāko saulrietu pār Gvinejas līci.

Mēs dosimies uz lielāko vergu pārkraušanas cietoksni Rietumāfrikā. Mēs ar laivu dosimies pa džungļu upi, lai redzētu kā cilvēki dzīvo “ciematā uz ūdens”. Un kā vietējie runā…  dzīvo tur jau 600 gadus.

Mēs peldēsimies okeānā un mēģināsim iemācīties sērfot. Mēs okeāna krastā kurināsim ugunskuru, klausīsimies īsta rastamana ģitāras spēlētās regeja skaņas.

Kopumā, centīsimies izbaudīt un izprast robežu, kur sabojātās mūsdienas satiekas ar pagātnes šķīsto cilvēka būtību.

“Protams man ir jābrīdina, ka ceļošana pretī nezināmajam nelielā draugu, paziņu vai gluži svešu cilvēku lokā var būt daudz aizraujošāka nekā tūrfirmā nopirkts ceļojums uz drošu kūrortu apsargājamā pludmalē.”

Svarīgi par ceļojuma “Zelta Krasts” dalībniekiem. Kādam jābūt?

Zelta Krasta ceļotājs ir cilvēks, kurš var izrāpties no savas komforta zonas. Cilvēks, kas nav pārgudrs īgņa. Nu tāds tips, kurš visiem besī. Neko pārcilvēcīgu mēs nedarīsim, bet slodze būs. Savas mantas būs jānes pašam. Būs aizraujoši karsti. Dažkārt būs jāpaciešas, lai sasniegtu kādu mazu mērķīti, vai sagaidītu kādu notikumu, kas savukārt ietekmē nākošo notikumu. Bremzētāji, protestanti, kaprīzie un citi vienā vārdā “smagie nūģi” netiks izstumti no grupas – bet gan tiks vienkārši ignorēti. Un tikai tāpēc, lai pavadonis varētu vairāk laika veltīt tiem, kuri tādi nav. Katrā gadījuma ar pavadoni viss ir sarunājams ! Galvenais būt tādam, kā Tu gribētu, lai ir pret Tevi.  J Tāpēc, ja tomēr atrodi sevī kādas nūģa pazīmes, labāk netērē laiku un izvēlies sev piemērotāku atvaļinājuma pavadīšanas formātu.

Apstākļi

Svarīga ir apziņa, ka jūs priekšā NEGAIDĪS fajansa podi, tīri kristāla trauki, kondicionēts gaiss un gudri cilvēki. Jūs arī nesagaidīs pavārs baltā cepurē un ar PVD izziņu rokā. Arī nazis un dakšiņa būs īpaša ekstra, kura būs speciāli jāizvilna pirms katras ēdienreizes. Jo ēdieni Ganā tiek ēsti ar rokām. Būs augļi! Daudz un dažādi… Tie tur garšo pilnīgi savādāk, nekā tie nabadziņi no Maximas plaukta. Ir paris elementāras lietas, kuras ir jāievēro un viss būs kārtībā. Ir wild, bet tas arī ir tas, kas ir interesanti.

Mārtiņš par sevi:

Esmu bijis Āfrikā ļoti daudz reizes un katru reizi Tā mani ar kaut ko pārsteidz. Pārsvarā esmu tur braucis strādāt, kas ir devis iespēju šo valsti iepazīt ne no tūrista skatu punkta. Esmu redzējis šo valsti no dažādiem rakursiem un dažādās situācijās- gan labās, gan savādākās. Esmu iepazinies ar daudz un dažādiem cilvēkiem. Gan labiem, gan ne tik labiem. Šobrīd dažus no labajiem es varu droši saukt par labiem čomiem. Es ar prieku būšu labs pavadonis, kurš parādīs savādāku Āfriku arī citiem dēkaiņiem. Šo kontinentu pilnībā nevar iepazīt un saprast. Tas pārsteidz vienmēr. Ar ko Āfrika šoreiz pārsteigs? Tas vēl ir jānoskaidro!

Cik ilgi būsim prom?

Braucienā kopā pavadītais laiks būs 14 dienas

Izmaksas

Dalība ekspedīcijā “Zelta Krasts” no 1625 Eur

 • Cenā iekļauts lidojums turp un atpakaļ;
 • Dokumentu noformēšana vīzas saņemšanai;
 • Pavadoņu pakalpojumi;
 • Pirmā nakts viesnīcā – galvaspilsētā Akrā.

Papildus izmaksas ar kurām jārēķinās (katram ļoti individuāli)

 • Ganas tūrisma vīza (275 eur);
 • Vietējie transporta izdevumi;
 • Pārtika;
 • Personīgie ikdienas tēriņi;
 • Naktsmītnes (izņemot pirmo nakti Akrā);
 • Ceļojuma apdrošināšana;
 • Vakcinācijas sertifikāts ar ierakstu, ka veikta profilaktiskā pote pret dzelteno drudzi. (ja tāds ir, tad viss ok. Derīgs viņš ir 10 gadus);
 • Pēc pieredzes - šo divu nedēļu ceļojumu var izbaudīt ar 600 līdz 1000 Eur (jau diezgan šiki), jo varam palikt hostelī pa 12 Eur, varam arī atļauties kādu lepnāku viesnīcu 150 Eur par nakti.

Pirms katra brauciena grupas vadītājs tiekas ar katru ceļot gribētāju individuāli, lai izrunātu visas ceļojuma detaļas.

Piesakies ekspedīcijai: Jolanta - tālr.: 67 359 452, jolanta@jekaba.lv

Piedzīvojumu ekspedīcija uz Ganu

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.