Astoņi saullēkti Nepālā

Maza Grupa

Pavasaris Nepālā ir labākais laiks, lai to apceļotu, jo dienas ir garas un viss, kam lemts ziedēt, raisa pumpurus. Nepāla iedala katram savu daļu vēstures, kultūras un dabas skaistuma, nemanāmi parādot, kā dzīvot pilnvērtīgu dzīvi pasaulē augstākajos kalnos. Buda māca nepieķerties lietām un daba to apstiprina. Nepālā iepazīsim to, ko radījis cilvēks un Dievs, un daļiņu no tā visa paņemsim sev līdz. Tā šī nelielā pasaules daļa - Nepāla, kļūst stiprāka, skaistāka un bagātāka.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.03.2020 22.03.2020 10 Vietu nav 1880 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 02.03. pl.18:15.

Ceļojuma programma

Rīga – Katmandu – Kakani – Nagarkota – Pokhara – Čitvanas parks – Katmandu – Rīga

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Lidojums ar Qatar Airlines. Gaidīšanas laiks Dohā – 3 stundas turpceļā un 2 stundas atpakaļceļā;
 • Katru dienu apdzīvotās vietās ar kājām jāveic 3 - 5 km;
 • Trīs pārbraucieni 5 – 9 stundu garumā;
 • Pārgājiens: uzkāpšana līdz Miera stupai, kur pēdējā ceļa ceturtdaļā stāvs kāpums;
 • 3 - 4 stundu pārgājiens lejup no Chandragiri kalna ~2500 m v.j.l.
 • Dzīvošana 3* viesnīcās. Dienā divreizēja ēdināšana. Čitvanas parkā – 3 reizes.

1. diena, piektdiena, 13.03. Rīga – Doha

12.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 14.50 – 15.05 lidojums Rīga – Stokholma. 16.25 – 00.35 lidojums   Stokholma - Doha.

2. diena, sestdiena, 14.03.  doha Katmandu (~ 1300 m v. j.)

Ne bez nodoma esam izvēlējušies ceļot pa Nepālu pavasarī. Gribas ziedoni piedzīvot divreiz: Nepālā un dzimtajā Latvijā. 03.20 - 10.30. lidojums Doha – Katmandu. Līdzko lidmašīna uzsāk nolaišanos, zem lidmašīnas spārniem, sveicot mūs ar ierašanos, parādās Himajaju kalnu virsotnes – Daulagiri un Anapurna – baltas, aukstas un majestātiskas. Pēc ielidošanas Nepālas Federatīvās Demokrātiskās republikas galvaspilsētā Katmandu, dosimies uz viesnīcu atpūsties.  

Pēcpusdiena. Katmandu ir seno tempļu, svētvietu, laukumu un pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, prinči un princeses, vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Pēcpusdiena paredzēta Katmandu iepazīšanai. Karaliskā pilsēta – Katmandu Durbar Square – piļu, pagalmu, tempļu komplekss, kas būvēts 12.–18. gs. savulaik kalpojis par Katmandu karaļa Mallas rezidenci. Swoyambhunath Stupa, uz kuras gleznotās četras visu redzošās acis, vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stupa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Katru rītu pirms rītausmas simtiem svētceļnieku dodas augšup pa 365 pakāpienu garo ceļu uz  tempļa augšu, kur uzsāk 108 gājienu sēriju apkārt stupai pulksteņrādītāja kustības virzienā. Izbaudīsiem pilsētas burvību un eksotiku. Nozīmīga vieta Durbar laukumā ierādīta Kumari templim, kur mīt pašreiz Dzīvojoša dieviete. Apmeklēsim vecāko tirgu Katmandu – Asonas tirgu, kur tirgo garšvielas, tējas un dārzeņus. Pusdienas. Nakts viesnīcā Katmandu.

3. diena, svētdiena, 15.03. katmandu – Chandragiri – katmandu

Šodien aktīvā diena – daba un pārgājiens lejup Chandragiri kalna. Ar pacēlāju pacelsimies uz Chandragiri kalnu, kas paceļas virs Katmandu ielejas 2500 m augstumā. Pacēlāja garums līdz kalna augšai ir 2.5 km. Laba laika apstākļos no augšas redzama Katmandu ieleja, kuras vienu pusi ieskauj zaļie kalni un no otras – pilsētai pieguļošā ciematu ainava.  Lejup dosimies ar kājām. Tas varētu aizņemt apmēram 3 stundas, atkarībā no gājēju iešanas ātruma. Taka vīsies cauri bagātīgi saaugušiem zaļiem džungļiem un vairākiem maziem ciemiem. Tā no sākuma būs diezgan stāva un iesim lēnām, bet vēlāk izlīdzināsies un augšup lejup ejot, sasniegsim Matatirtha ciemtu, kur mūs sagaidīs autobuss, kas aizvedīs uz viesnīcu. Atlikušais laiks varēs izstaigāt tūristu iecienīto Thamel tirgu, iepirkt suvenīrus, kā arī aizstaigāt uz Sapņu dārzu (Garden of dreams). Ieejas maksa – 3 USD. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Katmandu.

4. diena, Pirmdiena, 16.03. katmandu – nagarkota

Agri no rīta, skaidra laika apstākļos, iesakām (par papildus maksu ~ 200 USD), doties stundu garā lidojumā virs Himalaju kalnu virsotnēm. To skaitā virs Everesta - pasaulē augstākās virsotnes. Atgriežoties uz zemes,  dosimies skatīties lielāko Tibetas budistu būvi - žilbinoši balto, iespaidīgo Boudhanath Stupu. Rietumu cilvēkam fascinējošs ir Pashupatinath templis svētās Bagmati upes krastā, ar zeltā darinātu jumtu un milzīgām sudraba ārdurvīm. Bagmati upes krastā vērosim kā notiek mirušo svētā kremēšana. Apmeklēsim vienu no trim Katmandu ielejas karaliskajām pilsētām - Bhatktapuru,  kas atrodas ap 20 km no Katmandu. Tā iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā un ir zināma kā Dievietes pilsēta un kā  Nepālas kultūras pērle. Tās centrs ir Durbara laukums. Pilsēta pārpilna ar monumentiem, pilīm un tempļiem, kas rotāti smalkiem kokgriezumiem, zeltītiem jumtiem un atvērtiem pagalmiem, daudzviet izkaisītas pagodas un reliģiskas svētvietas. Pēcpusdienā brauksim no Bhatktapuras uz Nagarkotu – kalnu ietvertu, nelielu pilsētiņu, no kuras rietošās saules gaismās, paveras skaistākās kalnu ainavas. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Nagarkotā.  

5. diena, otrdiena, 17.03. nagorkota – Pokhara (250 km, 8 stundas; 895 m v.j.l.)

Cerams, ka laika apstākļi būs mūsu pusē un rīts atausīs ar skaidrām debesīm, parādot, pirmajos saules staros, zaigojošās Himalaju virsotnes. Nagarkota ir viena no skaistākajām vietām, kur saullēkti ir pārsteidzoši. Tālāk brauksim uz Pokharu. Sagaidāms garš brauciens. Vēlā pēcpusdienā ieradīsimies Pokhārā. Atlikušajā laikā, līdz vakara tumsai, izstaigāsim Pheva ezera piekrasti vai pavadīsim laiku kādā no mazajiem krodziņiem, ko īpaši iemīļojuši kalnos kāpēji, atgriežoties no Anapurnas trekinga. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Pokharā.

6. diena, trešdiena, 18.03. Pokhara – Dhampus

Modīsimies pirms saullēkta un dosimies kalnos - uz Miera Stupu, kas sūta pasaulē aicinājumu dzīvot mierā un saticībā. No stupas paveras īpaši iespaidīga ainava ar Pokharu un Pheva ezeru ielejā. Atgriežoties no Miera stupas, pa ceļam piestāsim pie Deiva ūdenskrituma un Gupreshower alas. Pēcpusdienā braucam uz Dhampus ciematu, kas ceļotāju iepriecina ar pilnīgi atšķirīgu ainavu – zeltaino rīsu terasēm. Protams, netrūkst kalni ar baltām virsotnēm. Bet tomēr pāri visam ir ainava ar  Pokhāru un kalniem saulrietā.  Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Dhampus.

7. diena, ceturtdiena, 19.03.  dhampus – Čitvanas nacionālais parks (195 km, 7 stundas)

Šodienas galamērķis ir viens no skaistākajiem Nepālas dabas parkiem – Čitvanas nacionālais parks, pirmais un vislabāk uzturētais nacionālais parks Nepālā, kurā dzīvo lielie zīdītāju pārstāvji: viendeguna degunradži, antilopes, tīģeri un lāči. Te arī liels skaits putnu sugu. Pēcpusdienā, ja veiksies ar laicīgu nokļūšanu parkā, apstaigāsim tuvāko apkārtni. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā.

8. diena, piektdiena, 20.03. čitvanas nacionālais parks

Visa diena dabā. Iepazīsim bagātīgi saaugušos džungļus. Četru stundu braucienā ar džipiem sekosim parka interesantāko dzīvnieku ceļiem. Brokastis, pusdienas, vakariņas un folkloras šovs. Nakts parka viesnīcā.

9. diena, sestdiena, 21.03. čitvanas nacionālais parks – Katmandu (185 km, 6 stundas)

Pēc brokastīm dosimies atceļā uz Katmandu. Brauciens garš. Pa ceļam piestāsim nelielai atpūtas pauzei un vēlā pēcpusdienā ieradīsimies Kathmandu. Vakarā atvadu vakariņas un folkloras šovs. Brokastis, vakariņas. 23.00 transfērs uz lidostu.

10. diena, svētdiena , 22.03. Katmandu – doha  rīga

20:35 - 23:45.lidojums Katmandu – Doha. 01:50 – 06:20 Doha – Stokholma. 09:00 – 11:10 Stokholma – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Katmandu – Rīga;    
 • transporta pakalpojumi;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • ēdināšana pēc apraksta;  
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • Nepālas vīzu izmaksas – 25 USD;
 • programmā neminēto pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana;
 • dzeramnauda šoferim, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • Nepālas vīzai - krāsaina pases kopija un 1 krāsaina fotogrāfija (4.5 x 3.5 cm) jāiesniedz birojā grupas sapulces laikā

Pieteikšanās ceļojumam: 

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.01.                    

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (23.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (24.01.- 06.02), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.02., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
13.03.2020 Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 02.03. pl.18:15.

Astoņi saullēkti Nepālā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.