Pārgājiens: Rekova - Kārsava

Apmīļo Latviju ar saviem soļiem un savām domām – pievienojies mūsu pārgājieniem un iepazīsim Latviju kopā!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.06.2020 14.06.2020 2 Vietu nav 7 € Programma

Ceļojuma programma

JĒKABA CEĻOJUMU PROJEKTA "APKĀRT LATVIJAI" DIVU DIENU PĀRGĀJIENS:
REKOVA - KĀRSAVA. DISTANCE: ~ 41 KM

PĀRGĀJIENA PROGRAMMA TIKS PRECIZĒTA!

Dalībnieku skaits ierobežots!

Latgale ir ne tikai zilo ezeru, bet arī zilu brīnumu zeme. Gājienu sāksim Viļakas novada Rekovas ciemā, kur dzirnavas atdzimušas no pelniem pat veselas divas reizes! Pirmoreiz pirms vairāk nekā 85 gadiem, kad koka dzirnavas nodegušas un uzreiz uzbūvētas no jauna – no akmens. Un otrreiz, kad pavisam nesen no drupām tās pārvērstas par vietējo zemnieku rosības centru. Ielūkosimies arī plašās zemnieku saimniecības “Kotiņi” darbā, kur dzimst latgaļu zelts – labība, un apciemosim Upīti, kas ir nozīmīgs nemateriālā kultūras mantojuma centrs. Pēc tam dosimies tālāk, lai šķērsotu 57. paralēli.

SVARĪGI! Visiem gājējiem ir jānokārto Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide pierobežas joslas apmeklējumam!  Speciālo caurlaidi var pieprasīt un saņemt, izmantot e-pakalpojumu vienotajā pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai arī ar iesniegumu  griezties jebkurā Valsts robežsardzes struktūrvienībā. Neskaidrību gadījumā  par pierobežas joslas speciālo caurlaižu pieteikšanas un saņemšanas kārtību lūdzam zvanīt uz diennakts informatīvo tālruni 67075616.http://www.rs.gov.lv/index.php?id=803&top=0

1. diena, sestdiena, 13.06. Rekova - Baltinava ~ 21 km 

Pl. 9:00 un pl. 9:30 dalībnieku reģistrācija Rekovas dzirnavās. Lai ievērotu valsts ieteiktos norādījumus, iespējams, gājējiem būs jāpiesakās uz konkrētiem laikiem! Informācija tiks precizēta pēc 9, jūnija.

Iespēja pieteikties uz rīta kafiju/tēju ar pupu miltu plātsmaizi 3,00 eur/pers. Atrašanās vieta: http://b.link/maps994 

Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena šoferi ar organizēto transportu tiks aizvesti tām pakaļ.

Pl.10:00 Dosimies ceļā līdz Z/S Kotiņi (~3,5 km), kur iepazīsimies ar vienu no lielākajām sēklu rūpnīcām Latvijā. Izziņas ekskursijā pavadīsim apmēram 1 h 30 min (2 Eur/pers.) un tālāk dosimies uz Upīti, kas ir ievērības cienīga vieta un nozīmīgs Nemateriālā kultūras mantojuma centrs. Tur mūs sagaidīs Ziemeļlatgales tradīciju kopējs, foklorists, “Laiks Ziedonim” novadpētniecības balvas ieguvējs - Andris Slišāns ar Upītes saimi, lai atklātu, kā tik mazai vietai pašā Latvijas nomalē pie Krievijas robežas izdodas uzturēt dzīvas vietējās tradīcijas. Nabyus nikaidu jūku - muoceisimies latgaļīšu volūdys pyrmūs pamatvuordus, lai varātu sazarunot latgaļiski. Apmuoceibai byus nūviertējums - īšonys laikā byus tests! Šeit iespēja 1836 ceļotāju pasēs iespiest zīmodziņu. Tepat varēsim nobaudīt pusdienas, kas sniegs mums ieskatu kulinārā mantojuma garšu pasaulē. Pīduovojumā skuobātu kuopustu sups ar vuškas gaļi + gordumi nu Māgalina Cipītiem + čajs. (3,50 Eur/pers) Ejot tālāk, pa ceļam, ir iespēja iegriezties Zeļčos “Janku” mājās un apciemot tekstilmākslinieci, audēju, dabas un sirds cilvēku - Anneli Slišāni, kas ir radījusi unikālu dāvanu Latvijas 100 gadē - “100 deči Latvijai”. Pēc tam  - šķērsosim 57. paralēli, kuru īpaši atzīmējis lielākais alus darītājs Latvijā „Aldaris”, kas arī atrodas uz 57. paralēles. 1999. gadā Aldaris realizēja ideju – ar īpašām akmens zīmēm atzīmējot vietas, kurās paralēle šķērso valsts austrumu un rietumu robežu. Pirmā akmens zīme tika uzstādīta „Aldara” pagalmā, bet nākamā vieta bija Zelči, kas, sākot no valsts austrumu robežas, ir pirmā apdzīvotā vieta uz Latvijas garākās – 57. paralēles. Akmens zīme 1999. gada 17. augustā tika uzstādīta Oduma Vizuļa dzimto māju vietā Kūkovas krastā. Akmens zīmē iegravēts: “57*00 Aldaris 1999”. Dienu noslēgsim Baltinavā pie kultūras nama. 

Pl. 17:30 No Baltinavas kultūras nama visi šoferi ar autobusu tiek aizvesti uz Rekovu pēc savāmmašīnām.  Atrašanās vieta: http://b.link/maps383 

Nakšņošana Baltinavā savās teltīs ar saviem gulēšanas piederumiem (2,- Eur/pers)

Pl.18:30 Vakariņu zupa - meža gaļas un cūkgaļas zupa (3,50- Eur/pers) vai dārzeņu zupa (3,00 eur/pers) nakšņošanas vietā kultūras namā.

Esot Baltinavā, grēks būtu neredzēt kādu no Baltinavas amatierteātra “Palādas” izrādēm. Ontana un Annes parkā pl. 19:30 īpaši mūsu uzmanībai tiks rādīta izrāde (latgaļu valodā). Samaksa -  ziedojums pēc katra ieskatiem. 

2. diena, svētdiena, 14.06., Baltinava - Kārsavas dzelzceļa stacija ~21 km 

Pl. 8:30  Brokastīs pērļu grūbu putra ar zaļumu sviestu, kafija, tēja (2,50 Eur/pers).

Pēc brokastīm šoferi aizdzen savas mašīnas līdz Kārsavas dzelzceļa stacijai. Atrašanās vieta:http://b.link/maps602

Pl. 9:30 No Kārsavas dzelzceļa stacijas šoferi un otrās dienas jaunpienācēji ar organizēto autobusu tiek atvesti uz Baltinavu, lai kopīgi dotos pārgājienā. 

Pl. 10:00 Rīta aplis. 

Tuvojoties Rubuļa kalnam, kopīga pusdienpauze ar savām līdzpaņemtajām maizītēm. 

Visi kopā iesakņosim 1836 ceļa stabņu nr.22, iemarķējot Apkārt Latvijas ceļu.

Pārgājienu noslēgsim Bozovā pie Kārsavas dzelzceļa stacijas.

Tehniskais transports pārgājiena laikā tiks nodrošināts pēc konkrēta izsaukuma. Bērni līdz 14.g.v. tehnisko palīdzību izmanto tikai kopā ar vienu no vecākiem, jo tehniskais transports nogādā gājējus vai nu līdz saviem auto, vai līdz nakšņošanas vietai.

Aicinām pārgājiena dalībniekus draudzīgi apvienoties braucienam uz pārgājienu, lai šoferu būtu pēc iespējas mazāk (ierobežots vietu skaits šoferu pārvadāšanas transportā).

Ievērībai:

 • Dalības maksa: 12 EUR/pers. (senioriem 8 EUR un skolēniem no 16 g.v. – 7 EUR, līdz 16 g.v. – bez maksas);

 • Lai izvairītos no rindām un burzmas reģistrācijas laikā, aicinām pārskaitīt dalības maksu un papildus izmaksas pirms pārgājiena ar pamatojumu “Dalības maksa pārgājienam”.
    Rekvizīti: SIA “Jēkaba Aģentūra”, Reģ. Nr.40003620095
    Bankas konts: Swedbank: LV09HABA0551004187151

 • Noteikti paņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus un nokārtot pierobežas caurlaidi!

Papildus informācija

 • DALĪBAS MAKSĀ IETILPST:

  • konkrētā maršruta izstrāde;
  • transporta pakalpojumi pārgājiena laikā (šoferu nogādāšana līdz mašīnām);
  • tehniskās palīdzības nodrošināšana pārgājiena laikā;
  • ceļa koordinatora klātbūtne pārgājiena laikā.

  DALĪBAS MAKSĀ NAV IEKĻAUTS:

  • transporta izdevumi uz/no pārgājiena;
  • ēdienreizes;
  • nakšņošana.

  PAPILDUS IESPĒJAMS PASŪTĪT:

  • ēdienreizes (vakariņas pirmās dienas vakarā un brokastis otrās dienas rītā).

Pārgājiens: Rekova - Kārsava

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.