Ziemeļspānija ar gleznaino Basku zemi

Maza Grupa

Ziemeļspānija un basku zeme stipri atšķiras no pārējās Spānijas ar savu daudzveidīgo un neskarto dabu. Ir jūtamas arī nacionālās īpatnības - ne tikai valoda, bet arī tradīcijas un ikdiena. Tā mūs aicina pie sevis arī ar autentisko un mākslas bagāto Bilbao, un slaveno Gugenheima muzeju. San Sebastian kūrorts ar visā pasaulē slaveno Gliemežvāku pludmali – tā vien vilina mūs atgulties tās zeltainajās smiltīs. Un kur nu bez San Sebastian tapu krodziņiem – noteikti izmēģiniet vairākus no tiem! Un, protams, pati majestātiskā Madride.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
07.06.2020 15.06.2020 9 Vietu nav 1370 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

Rīga – Madride – Avila – Salamanka – Zamora – Burgosa – Vitoria – Pamlpona  – SanSebastiana – Bilbao – Segovija – Toledo – Madride – Rīga

Grupā paredzēti 8 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Brauciens 9 cilvēku grupā – grupas vadītājs būs pie stūres mikroautobusam; vietējie gidi netiek ņemti.
 • Paredzēts viens garāks pārbrauciens ~420 km.

1. DIENA.  SVĒTDIENA, 07.06.  RĪGA – MADRIDE – AVILA

11:00 tikšanās Rīgas lidostā, 13:00 – 16:20 lidojums Rīga - Madride. Pārbrauciens uz Avilu. Nakts viesnīcā Avilas apkārtnē.

2. DIENA.  PIRMDIENA, 08.06.  AVILA – SALAMANKA – ZAMORA

Apskatīsim Avilas pilsētu – pilsētu kura atrodas UNESCO dārgumu sarakstā un visaugstāk kalnos no visu provinču galvaspilsētām. Redzēsim iespaidīgo pilsētas nocietinājumu ar 88 cilindriskiem torņiem. Tālāk dosimies uz Salamanku, ko dēvē par pilsētu - muzeju (Katedrāle, Romiešu tilts, Plaza Mayor u.c.). Vēlāk mūs gaida senā robežspilsēta Zamora, caur kuru gāja “Sudraba ceļš”. Būs iespēja iepazīt gan pilsētas veco daļu, gan 19.gs.- 20.gs. arhitetoniski interesantā stilā veidoto pilsētas centru. Pilsētā ļoti jūtams Portugālei raksturīgais arhitektoniskais stils. Nakts viesnīcā Zamoras apkārtnē.

3. DIENA.  OTRDIENA, 09.06.  BURGOSA – VITORIA

Šodienu veltīsim bijušās provinces Burgosas apskatei, kurā varēsim iepazīt pompozo arhitektūras pērli - Sv. Marijas arku, kā arī pilsētas interesantāko objektu – gotiskā stilā celto katedrāli. Gar vecpilsētas sienām plūst straujā Artanzonas upe, kuras krastos izveidoti skaisti apstādījumi un šī vieta ir pašu burgasiešu un arī pilsētas viesu iemīļota pastaigu un atpūtas vieta. Tālāk dosimies uz basku zemes galvaspilsētu - Vitoriu, kur apskatīsim interesantākās vietas - Virgen Blanca laukumu un, protams, krāšņo vecpilsētu. Nakts viesnīcā Vitorias apkārtnē.

4. DIENA.  TREŠDIENA 10.06.  POMPLONA – SAN SEBASTIANA

Pusi dienas veltīsim visā pasaulē pazīstamajai Pomplonas pilsētai, kur vecpilsētas ielās notiek pretrunīgi vērtētie buļļu skrējieni. Varēsim veikt pastaigu pa šī skrējiena maršrutu no buļļu cīņu laukuma līdz skrējiena finiša vietai, kā arī skatīsim šiem tradicionālajiem skrējieniem veltīto pieminekli. Apmeklēsim vīna darītavu un degustēsim Rioja vīnu. Vēlāk dosimies San Sebastian virzienā, kur baudīsim Biskajas līča spirdzinošos viļņus. Nakts viesnīcā San Sebastian apkārtnē.

5. DIENA.  CETURTDIENA 11.06.  SANTANDER – BILBAO

Dienu sāksim ar īsu Santander kūrorta apmeklējumu. Dosimies tālāk lielākās ostas pilsētas Biskajas līča krastā – Bilbao apskatē, Nervionas upes krastmalas jaunajā un modernajā centrā un, protams, pasaulslavenais Gugenheima muzejs. Brīvajā laikā būs iespējams pacelties panorāmas skatu laukumā virs pilsētas, kā arī iepirkties gājēju tirdzniecības ieliņās. Nakts viesnīcā San Sebastian apkārtnē.

6. DIENA.  PIEKTDIENA, 12.06. DIENA JŪRAS KRASTĀ – SAN SEBASTIAN

Brīva diena atpūtai San Sebastian. Pilsētai ir divas pludmales - visā pasaulē slavenā Gliemežvāka pludmale un jaunā pludmale, kuras atdala Monte Urgull pakalns. Būs iespēja gan peldēties un sauļoties Biskajas līča viļņos, gan izklaidēties pilsētā. San Sebastian vecpilsēta arī ir slavena ar neskaitāmiem uzkodu (tapas) restorāniem. Pilsētu uzskata par Spānijas viselegantāko kūrortpilsētu. Nakts viesnīcā San Sebastian apkārtnē.

7. DIENA.  SESTDIENA, 13.06.  SEGOVIJA – MADRIDE

Pārbrauciens uz Segoviju – Eresmas un Klamereses upju ieskauta, pilsēta atrodas vairāk nekā 1000m virs jūras līmeņa. Šeit atrodas gandrīz 2000 gadus senais romiešu celtais akvedukts, kurš darbojās vēl 19.gs. beigās. Apskatīsim Segovijai raksturīgā liesmojošā gotikas stilā celto katedrāli un šaurās vecpilsētas ieliņas. Tālāk dosimies uz Madridi. Nakts viesnīcā Toledo apkārtnē.

8. DIENA.  SVĒTDIENA, 14.06.  TOLEDO – MADRIDE

Šodien apskatīsim seno galvaspilsētu Toledo – cietoksni Taho upes krastos. Viena no visskaistākajām Spānijas pilsētām – El Greko muzejs, sinagoga, neaizmirstami panorāmas skati uz pilsētu no upes augstākā – pretējā krasta. Pēcpusdienā ierašanās Madridē, kur apskatīsim Prado muzeju, Saules laukumu, Servantesa pieminekli, Kolumba memoriālu, Atočas staciju, vēršu cīņu laukumu u.c. Nakts viesnīcā Toledo apkārtnē.

9. DIENA.  PIRMDIENA, 15.06.  MADRIDE – RĪGA

Rīta pusē brīvais laiks Madridē vai pēc grupas vadītāja ieteikuma - Madrides muzeju apskate. Pēcpusdienā došanās uz lidostu. Lidojums mājup 16:50 – 21:50 Madride - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Madride – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3*/4* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 8 brokastis,
 • vīna degustācija;
 • grupas vadītāja - mikroautobusa vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru – 295 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (28.03.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (26.04.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (18.04.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (19.04. - 02.05.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (03.05.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: ID vaipase.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
07.06.2020 Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ziemeļspānija ar gleznaino Basku zemi

Priekšstatījums