Kontrastu zeme Indija un kalnu karaliene Nepāla

Maza Grupa

Senās Indijas kultūra pārsteidz ar savu krāšņumu un greznumu, kā arī attieksmi pret cilvēku, reliģiju, senatni. Neparastais godbijīgi izskan visā: gan rituālos, gan atskatā uz pagātni, gan kulta dzīvē, jo, neskatoties uz Eiropas elpas ienākšanu Indijā un modernizāciju, indieši saglabā savus gadsimtiem senos rituālus. Seno Austrumu kultūras dzīve rit lēni un nesteidzīgi, un tā nav piedzīvojusi krasas pārmaiņas kā Eiropas civilizācija. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
07.10.2020 19.10.2020 13 Vairāk kā 6 2598 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Rīga Delhi – Agra – Jaipur – Varanasi – Lumbini – ChitwanPokhara – Bandipur Katmandu – Rīga

Grupā paredzēti 15 ceļotāji

1. diena, trešdiena, 07.10.  Rīga – Stambula – Deli

10:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:15 – 01:.25 lidojums Rīga – Stambula. 20:20 – lidojums Stambula – Deli.

2. diena, ceturtdiena, 08.10.  Deli

04:45 no rīta ielidosim Indijas galvaspilsētā Deli un dosimies uz viesnīcu, lai pēc lidojuma nedaudz atpūstos. Pēc brokastīm dosimies ar rikšām iepazīt Deli vecpilsētu - cauri vecākajam Chandi Chowk tirgum līdz Sarkanajam fortam. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Deli.

3. diena, piektdiena, 09.10.  deli – agra (220 km, 4 st.)

Pēc brokastīm posīsimies ceļā uz Agru – mīlestības pilsētu. Apskatīsim Mughal imperatora Shan Jehanto uzcelto, Indijā skaistāko, iespaidīgāko, izsmalcinātāko monumentu mīlestībai - Tadžmahalu. Balto marmora templi viņš veltījis savas mīļotās sievas piemiņai. Pievakarē, ierodoties Agrā, dosimies uz Agras fortu, kas būvēts 1565. gadā militāra rakstura vajadzībām. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Agrā.    

4. diena, sestdiena, 10.10. Agra – Fathepur sikri  Džaipura

No rīta, saules gaismas apmirdzēts, mīlestības templis Tadžmahals ir visskaistākais. Ekstravagantais monuments prasījis 22 gadu ilgu darbu. Tā unikalitāte slēpjas perfektajās proporcijās, zeltainā marmora nokrāsā saullēktā un saulrietā, zilbinošajā baltumā dienas laikā un pērļainajā mirdzumā pilnmēnesī un musona laikā. Vēlāk brauksim uz Džaipuru, bet pa ceļam piestāsim Fatehpur Sikri – sarkanā smilšakmenī rotātā pilsētā, kas celta imperatora Akbara laikā. Te apskatīsim imperatora Akabara dzīvojamo māju kvartālu un mošeju. Turpināsim ceļu uz Radžastānas galvaspilsētu Džaipuru, kas lepojas ar rozā smilšakmenī būvēto vecpilsētu un nes Rozā pilsētas nosaukumu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Džaipurā. 

5. diena,  svētdiena, 11.10. džaipura – Varanasi

Džaipura iegūlusi izžuvuša ezera gultnē, kuru ieskauj kalni, cietokšņi un izrobotu pilsētas vaļņu joslas. Amber cietoksnis ir piļu komplekss, kas atrodas pacēlumā virs pilsētas. Augšā dosimies ar ziloņiem – pārsteidzošas ainavas un sajūtas! Pilsētas pils - perfektsmogulu un Radžastānas arhitektūru mijiedarbības panākums. Daļa pils darbojas kā muzejs, kurā skatāmas mākslas darbu, paklāju, emaljas trauku un ieroču kolekcijas.  Jantar Mantar  –  lielākā un vislabāk saglabājusies 17. gadsimtā celtā karaliskā Saules observatorija. Vēju pils – piramīdveida piecstāvu būve ar daudziem maziem lodziņiem un īpatnējas formas jumtu. Dosimies uz lidostu, lai ceļotu uz Varanasi. Brokastis, vakariņas. Nakts Varanasi viesnīcā.

6. diena, pirmdiena, 12.10. varanasi

Varanasi – pilsēta svētās upes Gangas krastos, ko dibinājis Visuma pavēlnieks Šiva, viena no vissenāk apdzīvotajām pilsētām pasaulē, nozīmīgākā svētceļotāju vieta Indijā. Tā savulaik bija plaukstošs tirdzniecības centrs. Varanasi ir pārbagāta ar tempļiem. Apmeklēsim vairākus no tiem: Bharat Mata Mandir, Durgas, Tulsi Manas Ki tempļus un  Almagir mošeju. Kashi Vishwanath templis – veltījums lordam Šivam. Tautā to sauc par Zelta templi, jo tā smaili 15.5 m augstumā sedz zelta pārklājums. Pēcpusdienā dosimies uz Sarnath, kur atrodas galvenais budistu centrs Indijā. Vakarā – Aarti ceremonija Gangas krastā. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Varanasi.

7. diena, otrdiena, 13.10.  varanasi  sonauli – lumbini (305 km, 7 st.)

Līdz ar saullēktu dosimies kruīzā pa Gangas upi, lai atklātu rītausmas mirkļa brīnumu. Tempļu zvani un lūgšanu skaņas gaisā vēl spilgtāk papildinās aarti ceremonijas radītās emocijas. Atgriežoties viesnīcā, brokastosim. Tad garš pārbrauciens no Indijas uz Nepālu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Lumbini.

8. diena, trešdiena, 14.10.  Lumbini – Čitvanas nacionālais parks

Lumbini ir Budas dzimšanas vieta. Te apskatīsim Mayadevi templi un Puskarni ezeru, kurā Budas māte peldējās pirms Budas dzimšanas. Birmas, Ķīnas, Korejas, Nepālas tempļi – katrs no tiem ir veltījums Budam. Vēlāk pārbrauciens uz Čitvanas nacionālo parku Nepālā. Brokastis, vakariņas. Nakts tūristu apmetnē Čitvanas parkā.

 9. diena, ceturtdiena, 15.10. Čitvanas nacionālais parks

Indijas ziloņu mugurā sēžot, šajā dienā dosimies pārgājienā uz džungļiem. Lietus mežs ar staipīgiem, karājošiem augiem, kas klājas cits pār citu, upe ar skaidru ūdeni, neliels ciemats ar rimtu ikdienas dzīvi. Brokastis, vakariņas. Nakts tūristu apmetnē Čitvanas parkā.

10. diena, piektdiena, 16.10. Čitvanas nacionālais parks  pokhara

No zaļajiem džungļiem laiks doties uz Himalaju piekāji – Pokhāru, kur sākas daudzi kalnos kāpēju ceļi uz augstajām Himalaju virsotnēm. Pokhara atrodas 827 m v.j.l. un ir otra lielākā pilsēta aiz Katmandu. To ieskauj sniegiem klātas Himalaju virsotnes, upēs plūst kristāldzidrs ūdens. Te sākas daudzie pārgājieni apkārt Anapurnas virsotnei, te rodamas neskaitāmas budistu svētvietas, gar Phewas ezera krastu izvietojušās krāsainas suvenīru bodītes. Seti upes ieleja ar stāviem krastiem, kas līdzinās aizai, ir viens no Pokharas dabas pārsteigumiem. Binddabasini – hinduistu templis celts pagodas stilā. No tā paveras skats uz Pokharas pilsētu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Pokharā.

11. diena, sestdiena, 17.10. Pokhara bandipur

Modīsimies agri. Dosimies uz  Sarangkota kalnu, no kura skatāms viens no skaistākajiem saullēktiem virs  Anapurnas un Fishtail virsotnēm. Rīts gaidāms pavēss, ģērbjamies silti. Atgriežoties – brokastosim. Tad brauksim uz Bandipuru – kādreiz bijusi plaukstošs tirdzniecības centrs, tagad glabā tā laika spozmes lieciniekus – šarmantas ēkas ar neoklasicisma fasādēm un sīkrūtotiem logiem. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Bandipurā.

12. diena, svētdiena, 18.10. bandipur – katmandu

Šodien atgriežamies Nepālas galvaspilsētā Katmandu. Pa ceļam iegriezīsimies Bhaktapuras pilsētā. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Katmandu.

13. diena, pirmdiena, 19.10. katmandu  riga

Transfērs uz Katmandu lidostu. 07.40 – 12.55 lidojums Katmandu – Stambula. 15.30 – 18.30 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli,  Katmandu – Stambula – Rīga; lidojums Dežaipura – Varanasi;
 • transporta pakalpojumi;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošu gidu pakalpojumi;

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • Indijas vīza  ~ 75 EUR;
 • Nepālas vīza – 33 EUR;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam; dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 350 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 29.07.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas  pirms ceļojuma, t.i. līdz 26.08.;

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (18.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR; 
 • atsakoties 49 – 36 dienas (19.08. – 01.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 01.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas;

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • 1 krāsaina fotogrāfija Indijas vīzai 5.5 cm x 5.0 cm uz balta fona;
 • 1 krāsaina fotogrāfija Nepālas vīzai 3.5 x 4.5 cm. Fotogrāfijas un ieskanēta pases kopija jāiesniedz līdz 07. septembrim. Nepālas vīzu saņemsim ielidojot Katmandu.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Kontrastu zeme Indija un kalnu karaliene Nepāla

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.