Tibeta, Nepāla, Butāna, acumirklis Ķīna un atpūta Taizemē

Maza Grupa

Nepāla iedala katram savu daļu vēstures, kultūras un skaistuma, nemanāmi parādot kā dzīvot pilnvērtīgu dzīvi pasaulē augstākajos kalnos. Buda māca nepieķerties lietām. Daba to apstiprina un sašūpo kalnus ar iekšējo spēku līdz nolīdzina ar zemi kā cilvēku kulta celnes, tā mājvietas. To, ko radījis cilvēks un Dievs, braucam uz Nepālu iepazīt un daļiņu paņemt sev līdz. Tā šī nelielā pasaules daļa - Nepāla, kļūst stiprāka, skaistāka un bagātāka. Tibeta – nepieejamā mūsu ģenetiskā fonda noslēpumainā glabātuve. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
15.09.2020 29.09.2020 15 Vietu nav 4200 € Programma

Ceļojuma programma

 Rīga – Guangzhou – Lhasa – Katmandu – Paro – Thimpu – Paro – Bangkoka – Rīga

Grupā paredzēti 14 ceļotāji

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Lidojums ar Turkish Airlines. Gaidīšanas laiks Stambulā 5 stundas turpceļā un 3 stundas atpakaļceļā;
 • Katru dienu apdzīvotās vietās ar kājām jāveic 3 - 5 km;
 • Nav garo pārbraucienu; Tikai garāks pārbrauciens: Butānā  Paro – Thimphu – Paro
 • Viens pārgājiens – uz  Tīģera ligzdu. 3 stundas (5 kilometri) uz augšu kalnos, 1 stunda atceļš.
 • Absolutie augstumi no 21 m v.j.l. līdz 3656m.
 • Esot Lhasā var parādīties augstkalnu slimības simptomi;
 • Dzīvošana 3* viesnīcās. Dienā divreizēja ēdināšana. Čitvanas parkā – 3 reizes.

1. diena, otrdiena, 15.09. Rīga – Stambula – Guangzhou 21 m v.j.l.

17.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 19.25 – 22.25 lidojums Rīga – Stambula. Nakts lidmašīnā.

2. diena, trešdiena, 16.09. Guangzhou

01.30 - 16.50 lidojums Stamula – Guangzhou. Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Guangzhou.

3. diena, ceturtdiena, 17.09. GuangzhouLhasa (3656 m v.j.l)

Lidojums uz Lhasu. Neliela atpūta un kāju ievingrināšana līdz lidojumam uz Tibetas galvaspilsētu Lhasu. Ierodoties Lhasā, dosimies uz viesnīcu atpūsties. Atlikusī diena – vieglām pastaigām, lai adaptētos augstkalnu apstākļiem. Lhasas augstums virs jūras līmeņa – 3600 m. Tibetas valodā Lhasa nozīmē Svētā zeme. To dēvē arī par Budas zemi. Lhasa ir Tibetas politikais, ekonomikais un kultūras centrs. Pilsēta arī nominēta kā viena no 24 Ķīnas vēsturiskajām un kultūras pilsētām. Potalas pils krāšņums un varenība joprojām ir pasaules slavenais simbols, kas raksturo šī reģiona politikas un reliģijas mīklaino spēku. Brokastis. Nakts Lhasā 3* viesnīcā.

4. diena, piektdiena, 18.09. Lhasa

Lhasa ir Tibetas sirds. Šodien izstaigāsim tās nozīmīgākās vietas. Tāir viena no visvairāk apmeklētākajām budisma vietām pasaulē, kaut arī grūti sasniedzama attāluma un absolūtā augstuma dēļ. Iespaidīgais kultūras mantojums, kas uzkrāts vairāk nekā tūkstoš gadu garumā un veidots, pateicoties romantiskai un noslēpumainai tibetiešu reliģijai, vilina ceļotājus no visas pasaules. Jokhang templis - Tibetas garīgais centrs. Ik dienu šeit ierodas svētceļnieki no visiem Tibetas nostūriem. Daļa no tiem ceļu veic pārvietojoties rāpus stāvoklī, līdz sasniedz tempļa slieksni. Svētceļnieki aizdedz jaku tauku lukturīšus, godājot dievības un pie sevis skaitot svētās mantras, iesien baltas drāniņas, tā apliecinot pietāti Budam. Barkhor ir milzīgs tirgus rajons, kasizvietojies  ap  Jokhang templi. Ik dienu apkārt templim pulksteņa rādītāja virzienā dodas svētceļnieki un tūristi, griežot lūgšanu dzirnaviņas. Sera klosteris atrodasTatipu kalna pakājē. Tā nosaukums tibetiešu valodā nozīmē – Savvaļas roze. Tas apvieno vairākas būves, kurās glabājas statujas ar zelta uzrakstiem un ar zelta pulveri rakstīti raksti. Savulaik klosterī dzīvoja ap 6000 mūku no visas Tibetas. Brokastis. Nakts viesnīcā Lhasā.  

5. diena, sestdiena, 19.09. lhasa

Potala Palace – 7. gadsimtā celtā pils atrodas Sarkanā kalna virsotnē. 1645. gadā Piektais Dalailama to pārbūvēja. Kopš tā laika Potalas pils ir visu Dalailamu mītnes vieta un Tibetas politiskais centrs. Pils kompleksā ietilpstošā Baltā pils un Dalailamas ziemas rezidence Sarkanā pils pasaulē izslavētas to grandiozo izmēru, sarežģīto konstrukciju, dievbijīgās pielūgsmes atmosfēras un grezno mākslas darbu dēļ. Drepungas klosteris atrodas apmēram 8 km uz rietumiem no Lhasas centrālās daļas un bija viens no lielākajiem klosteriem pasaulē, kurā dzīvoja apmēram 10000 mūku. Drepungas klostera sastāvā ir Gandenas pils, Galvenā asamblejas zāle, Ngagpa un Loselingas koledžas. Brokastis. Naks viesnīcā Lhasā.

6. diena, Svētdiena, 20.09. lhasa – katmandu (Nepāla) (1400 m v.j.l)

Lidojums Lhasa – Katmandu. Līdzko lidmašīna uzsāk nolaišanos, zem lidmašīnas spārniem, sveicot mūs ar ierašanos, parādās Himajaju kalnu virsotnes Daulagiri un Anapurna – baltas, aukstas un majestātiskas. Pēc ielidošanas Nepālas Federatīvās Demokrātiskās republikas galvaspilsētā Katmandu, dosimies uz viesnīcu atpūsties. Katmandu - seno tempļu, svētvietu, laukumu un pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, prinči un princeses, vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Pēcpusdiena paredzēta Katmandu iepazīšanai. Katmandu šodien apmeklēsim Swoyambhunath Stupu, uz kuras gleznotās četras visu redzošās acis, vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stupa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Katru rītu pirms rītausmas simtiem svētceļnieku dodas augšup pa 365 pakāpienu garo ceļu uz  tempļa augšu, kur uzsāk 108 gājienu sēriju apkārt stupai pulksteņrādītāja kustības virzienā. Apskatīsim vēl vienu pilsētas daļu - karalisko pilsētu Katmandu Durbar Square – piļu, pagalmu, tempļu komplekss, kas būvēts 12. – 18. gs. savulaik kalpojis par Katmandu karaļa Mallas rezidenci. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Katmandu.

7. diena, pirmdiena, 21.09. katmandu

No rīta - lielākais Tibetas budistu templis ārpus Tibetas budistu svētceļojumu gala punkta - žilbinoši baltā, iespaidīgā Boudhanath Stupa.  Svētās Bagmati upes krastā, ar zeltā darinātu jumtu un milzīgām sudraba ārdurvīm, atrodas Pashupatinath templis. Šivam to veltījuši pasaules ticīgie. Te ir vieta Bagmati upes krastā, kur notiek mirušo svētā kremēšana. Apmeklēsim vēl vienu no trim Katmandu ielejas karaliskajām pilsētām - Bhatktapuru,  kas atrodas ap 20 km no Katmandu. Tā iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā un ir zināma kā Dievietes pilsēta un kā  Nepālas kultūras pērle. Tās centrs ir Durbara laukums. Pilsēta pārpilna ar monumentiem, pilīm un tempļiem, kas rotāti smalkiem kokgriezumiem, zeltītiem jumtiem un atvērtiem pagalmiem, daudzviet izkaisītas pagodas un reliģiskas svētvietas. Brokastis, pusdienas. Nakts viesnīcā Katmandu. 

 8. diena, otrdiena, 22.09. Katmandu – Paro (Butāna), (2200 m v.j.l )  – Thimphu (2334 m v.j.l)

Atvadāmies no Nepālas, kas vēl nesen bija karaliste un lidojam uz  Pērkona Pūķa zemi – Butānu. Ielidojam Paro. Butāna ir neliela valsts lielo Himalaju pakājē. Pa serpenīniem iezīmētu kalnu ceļu brauksim uz galvaspilsētu Thimphu. Brauciens vienmēr ir arī piedzīvojums, jo ceļā, skatoties pa autobusa logu, garām slīdošās ainavas sniedz priekštatu par zemi, ko apceļojam. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Thimphu.

9. diena, trešdiena, 23.09. Thimphu  paro

Butānas galvaspilsētā Thimphu apmeklēsim milzīgo bronzā izlieto, 51 metru augsto Budas statuju. Saules gaismā tā izgaismo telpu sev apkārt un rada viegluma iespaidu. Tradicionālais Changanankha templis atrodas uz kalna kores virs Thimphu pilsētas. Tajā norisinās dažādas ar svētcelošanu saistītas aktivitātes. Iegriezīsimies arī nelielā papīra ražošanas darbnīcā. No galvaspilsētas dosimies uz Paro. Skaistā Paro ieleja ceļotājam dod iespēju baudīt brīnišķīgu dabu, senus tempļus, grandiozus fortus, klosterus, gleznainus ciematus, neaizmirstamas pastaigas nokalnēs. Paro atrodas šī skaistuma viducī. Vēsturiski tā ir viens no galvenajiem strapposmiem ceļā uz Tibetu. Pa ceļam stāvajās klinšainajās kalnu nogāzēs lūkosim ieraudzīt kādu takinu, Butānas nacionālo  aizsargājamo dzīvnieku. Brokastis, pusdienas un vakariņas. Nakts viesnīcā Paro.

10. diena, ceturtdiena, 24.09. Paro – Tīģera ligzda (3100 m v.j.l )  Paro

Kā ceļojuma noslēguma akcents - pārgājiens uz svēto Taktshang klosteri jeb Tīģera ligzdu (2950 m). Daudzi lieliski budisma meistari ierodas te no Tibetas, lai meditētu. Tas piekļāvies vertikālai granīta klintij 800 m augstumā virs Paro ielejas. Leģenda vēsta, ka 8. gadsimtā tantriskais guru Rinpoči lidojis tīģerienes mugurā uz alu meditēt vietā, kur tagad atrodas templis. Turp dosimies arī mēs. Tas būs ne visai viegls, bet skaists un pārsteidzošs gājiens augšup uz templi (~2 st). Ieteikums – līdz paņemt siltāku jaku vai džemperi, jo templis atrodas kalnos un tā iekštelpās iekļūst maz saules siltuma. Brokastis, pusdienas un vakariņas. Nakts viesnīcā Thimhpu.

11. diena, piektdiena, 25.09. PARO – bANGKOKA  Pataija

Lidojums Paro – Bangkoka. Atstājam pārdomas par Himalaju zemēs piedzīvoto uz vēlāku laiku, kad būsim mājās, bet šodien lidosim uz Taizemi, kas noteikti sagaidīs mūs ar saules siltumu, augļu un jūras velšu bagātību, siltu Indijas okeānu. Transfērs Bangkoka – Pataija. Pāris dienas atpūta Pataijā. Brokastis. Nakts 4* viesnīcā Pataijā.

12. diena, sestdiena, 26.09. Pataija

Atpūta pie jūras. Brokastis. Nakts 4* viesnīcā Pataijā.

13. diena, svētdiena, 27.09. Pataija

Atpūta pie jūras. Brokastis. Nakts 4* viesnīcā Pataijā.

14. diena, pirmdiena, 28.09. Pataija – Bangkoka – Stambula 

Vēl visa diena brīva. Viesnīca jāatstāj ap 12.00. Vakarā transfērs uz lidostu. Dodamies mājup. 23.00 lidojums Bangkoka – Stambula.

15. diena, otrdiena, 29.09. Stambula – Rīga

05.20 ielido Stambulā. 08.20 - 11.20 liojums Stambula - Rīga

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļetes Rīga – Stambula – Guanžova, Guanžova – Lhasa, Lhasa – Katmandu, Katmandu – Paro; Paro – Bangkoka;    
 • transporta pakalpojumi; naktsmītnes 3*  un 4* viesnīcās divvietīgā numurā; ēdināšana pēc apraksta;  
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi;
 • Butānas vīza, Tibetas iebraukšanas atļauja.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • Nepālas vīza – saņem ielidojot Katmandu, maksā 35 USD;
 • Ķīnas vīzas – 60 EUR – (katram personīgi jāiet uz vēsniecību Rīgā);
 • Iebraukšanas atļauja Tibetā – 65 EUR (jāmaksā uz vietas Katmandu);
 • programmā neminēto pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana;
 • dzeramnauda šoferim, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 375 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kura derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • 5 krāsainas pases kopijas;
 • 5 (piecas) 3.5 x 4.5 cm krāsainas foto;
 • aizpildīta vispārējā vīzu anketa jāiesniedz brojā līdz 24.08.2020.

Pieteikšanās ceļojumam: 

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 800 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.01.                    

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (23.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (24.01.- 06.02), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.02., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas,       lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Tibeta, Nepāla, Butāna, acumirklis Ķīna un atpūta Taizemē

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.