Vidusjūras apslēptais dārgums - Albānija

Maza Grupa

Albānija - zeme, kurā baudīt elpu aizraujošas ainavas un daudzveidīgu kultūru. Mūs gaida apburoši ciemati, krāšņi un seni tirdzniecības ceļi, draudzīgi cilvēki, garšīgi ēdieni un Vidusjūras klimats. Ielūkosimies nedaudz arī blakus esošajā Grieķijā, lai apskatītu slavenos un vienreizējos Meteoru klosterus.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
27.10.2020 03.11.2020 8 Vairāk kā 6 1460 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājA Irina Klapere. Grupas sapulce netiek rīkota, svarīga informācija tiek nosūtīta 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

Rīga  Tirāna  Kruja  Berata Gjirokastra  Meteora(Grieķija) – Butrinti – Saranda  Porto Palermo – Dhermi  Llogara nacionālais parks Tirāna  Rīga

Grupā paredzēti līdz 14 ceļotāji

1. DIENA.  OTRDIENA, 27.10.  RĪGA – TIRĀNA KRUJA

04:20 tikšanās Rīgas lidostā, 06:20 – 13:10 lidojums Rīga – Frankfurte – Tirāna. Pēc ierašanās dosimies uz Kruju – seno amatnieku pilsētu, kas atrodas kalnā (600 metri virs jūras līmeņa), no kura paveras burvīgs skats. Krujas pils  celtniecība notika VI - VII gadsimtā, un tā ir pārbūvēta no bizantiešiem un vēlāk arī no osmaņiem. Neliela pastaiga pa rokdarbu tirdziņu, kas celts pirms aptuveni 400 gadiem. Apmeklēsim rokdarbu darbnīcu, šeit redzēsim kā apstrādā tradicionālo vilnu un dažādu priekšmetu ražošanu, kas ir daļa no albāņu tradicionālajiem tērpiem. Pēc vakariņām Krujā mēs dosimies uz Tirānu, nakšņošana Tirānā.

2. DIENA.  TREŠDIENA, 28.10.  TIRĀNA – BERATA – GJIROKASTRA

Šodien dosimies uz Beratas pilsētu, kas ir viena no galvenajām apskates vietām visā valstī ar vairāk nekā 2400 gadu senu vēsturi. Berata ir brīnišķīga austrumu un rietumu kultūru, tērpu un tradīciju apvienojums – apskatīsim to un nobaudīsim vīna darītava vietējos vīnus. Beratas pils - feodālisma laikā pilī tika uzceltas baznīcas ar ievērojamām freskām un ikonām. Mūsdienās pili padara unikālu tas, ka cilvēki joprojām turpina tajā dzīvot. Slavens ir Onufri muzejs, kurā eksponēti nozīmīgākie albāņu ikonu gleznotāja darbi. Brīvais laiks. Berata ir plaši pazīstama ar tradicionālajiem akmens grebumiem, mums būs iespēja apskatīt to izgatavošanu. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Gjirokastru, kas ir vēl viens UNESCO pasaules mantojums. Vakariņas un nakšņošana Gjirokastrā.

3. DIENA.  CETURTDIENA, 29.10. GJIROKASTRA

Diena sāksies ar Labova ciematu apmeklējumu. Tas ir pazīstams kā viens no vissvarīgākajiem bizantiešu pieminekļiem Balkānos. Tālāk dosimies ~2h pārgājienā uz Libohovas pilsētu, apciemosim vietējo ģimeni un pusdienosim. Mums būs arī iespēja vērot siera ražošanu ļoti tradicionālā veidā. Pēcpusdienā apskatīsim Gjirokastras pilsētu – izcilu Osmaņu tirgotāju pilsētas liecinieci, apmeklēsim šeit tradicionālo māju - ļoti interesants piemērs šī reģiona pilsētas dzīvei. Vakariņas tradicionālajā restorānā būs lieliska pieredze. Mēs nobaudīsim šim reģionam raksturīgos mājās gatavotus ēdienus, tradicionālās albāņu tautas mūzikas skanējuma pavadībā, ko sauc par izo-polifoniju, kas ir oriģinālmūzika un ir iekļauta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Nakšņošana Gjirokastrā.

4. DIENA.  PIEKTDIENA, 30.10. GJIROKASTRA – METEORA KLOSTERI GRIEĶIJĀ – KASTRAKI

Pēc brokastīm sāksies mūsu ceļojums uz Meteoru Grieķijā. Vieta ir pazīstama ar neparastiem klinšu veidojumiem un sešiem klosteriem, kas uzbūvēti virs tiem. Šīs vieta ir daudz vairāk nekā elpu aizraujoša. Pirmie Meteoras mūki ieradās 14. gadsimtā, izveidojot šos klosterus uz milzu klintīm. Viņi izvēlējās to darīt nevis tāpēc, ka bija viegli, bet tāpēc, ka bija grūti un gandrīz neiespējami. Mēs apmeklēsim divus klosterus un uzzināsim no mūkiem viņu vēsturi. Nakšņošana viesnīcā Kalabaka pilsētā, kas atrodas uz Meteora klinšu veidojumu pamatnes.

5. DIENA.  SESTDIENA, 31.10. KASTRAKI – METSOVO – IOANA – BUTRINTI  SARANDA

Pēc brokastīm dosimies atpkaļ uz Albāniju, pa ceļam piestājot Metsovo un Ioanina pilsētās. Pēc pusdienu pārtraukuma turpināsim virzīties Sarandas virzienā. Pēcpusdienā piestāsim uz īsu brīdi viesnīcā un tālāk dosimies  uz Butrinti. Tā ir vissvarīgākā Albānijas arheoloģisko izrakumu vieta. Vakarpusē brīvais laiks Sarandas pilsētā. Nakšņošana Sarandā.

6. DIENA.  SVĒTDIENA, 01.11. SARANDA – PORTO PALERMO  PĀRGĀJIENS – PIRĀTU ALA – DHERMI

Pirmā pietura paredzēta Porto Palermo līcī. Tā ir viena no skaistākajām vietām visā Jonijas jūras piekrastē. Tās osta ir bijusi viena no vissvarīgākajām militārajām bāzēm aukstā kara laikā. Apmeklēsim uz nelielas salas esošo Ali Pasha pili. Dosimies nelielā pārgājiena pa grants ceļu uz Ngjipe pludmali. Tā ir Jonijas jūras piekrastes viena no skaistākajām neskartajām pludmalēm. Pēcpusdienā ar motorlaivu dosimies uz Dhermi. Pusdienas. Apmeklēsim  Pirātu alu - kas ir vairāk nekā 30 m. gara, 8 m plata un 10 m augsta. Pēcpusdienā būs brīvs laiks, lai izbaudītu jūru un sauli. Nakšņošana viesnīcā Dhermi.

7. DIENA.  PIRMDIENA, 02.11. DHERMI – LLOGARA NACIONĀLAIS PARKS  TIRĀNA

Pēc brokastīm dosimies uz Llogara nacionālo parku - tā ir viena no skaistākajām vietām Albānijā ar kopējo platību 1020 ha. Tā mežos ir skaistas pļavas, te atrodami neskaitāmi dabas resursi un daudzas dzīvnieku un putnu sugas, dosimies nelielā pārgājienā. Sekosim ķeizara pēdās, kad karā ar Pompeusu ķeizara armija noenkurojās Palsā, un no turienes devās pa šo ceļu, lai nokļūtu uz Orikum pilsētu un pieveiktu Pompeusu. Pēcpusdienā turpināsim ceļu uz Tirānu. Brīvs laiks. Vakariņas un nakšņošana Tirānā.

8. DIENA.  OTRDIENA, 03.11. TIRĀNA RĪGA

Dienas pirmajā pusē apskatīsim Tirānu, tā dibināta 1614. gadā, un 1920. gadā kļuva par Albānijas galvaspilsētu un ir galvenais Albānijas kultūras un rūpniecības centrs. Pilsētas bulvāros manāmas Osmaņu, Itālijas un komunistiskās pagātnes relikvijas. Tirāna pēdējos divdesmit gados ir neticami mainījusies no blāvās, pelēkās pilsētas, kāda tā kādreiz bija. Tirāna ir pilsēta, kurā tiek garantēta jautrība: dzīva, skaļa, traka, krāsaina, vienkārši aizraujoša. Došanās uz lidostu un ceļš mājup: 13:50 – 00:30(+1) Tirāna – Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Frankfurte – Tirāna – Frankfurte – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros; 
 • 7 brokastis; 3 vakariņas, 2 pusdienas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru –200EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (18.08.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (15.09.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (07.09.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (08.09. - 21.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (22.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase.

Grupas sapulce: netiek rīkota, svarīgākā informācija par braucienu 2 nedēļas pirms ceļojuma elektroniski e-pastā.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
27.10.2020 Grupas vadītājA Irina Klapere. Grupas sapulce netiek rīkota, svarīga informācija tiek nosūtīta 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Vidusjūras apslēptais dārgums - Albānija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.