Zelta rudens Ziemeļkaukāzā

Pārskats Galerija

Zelta rudens Ziemeļkaukāzā

Maza Grupa

Kaukāza reģions ir izstiepies starp Melno un Kaspijas jūru, tajā atrodas vairākas valstis. Kaukāza kalnu grēda dabiski nodala Krieviju no Gruzijas un Azerbaidžānas. Šajā ceļojumā iepazīsim Kaukāza kalnu ziemeļu daļu, kurā atrodas Krievijas teritorijā esošās Karačajevo – Čerkesijas un Kabardinas – Balkārijas republikas. Kalnu ziemeļu daļa ir īpaša ar savu termālo darbību, kalniem, ielejām, ūdenskritumiem un dažādo etnisko un reliģisko dažādību. Vietējā virtuve un viesmīlība raksturīga Kaukāzam. Kalnu augstākā virsotne varenais 5642 m augstais Elbruss apskatāms no tās ziemeļu puses.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
12.09.2021 19.09.2021 8 Vairāk kā 6 1410 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Rīga – Mineraļnije Vodi – Žeļeznovodska – Dombajs – Kislovodska – Essentuki – Azau – Elbruss – Pjatigorska – Mineraļnije Vodi – Rīga

Grupā aptuveni 12 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz Kaukāzu, kur valda sava kārtība;
 • Ceļojums dabas mīļotājiem ar nelielām pastaigām;
 • Rudenī vietām iespējama temperatūra ap + 14C un var gadīties lietus;
 • Naktsmītnes tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās.

1. DIENA, SVĒTDIENA, 12.09. RĪGA – MASKAVA – MINERAĻNIJE VODI – ŽELEZNOVODSKA

Pulcēšanās Rīgas lidostā 09:45, lidojums 11:45 Rīga – Maskava, pēc tā 16:30 lidojums Maskava – Mineraļnije Vodi. Vakarā ierašanās Kaukāza reģionā un brauciens uz viesnīcu. Žeļeznovodska atrodas pie kalnu un upju ielokiem, kā rezultātā vasarās dienas šeit ir karstas, taču naktis ir vēsas. Jau no 1899.gada šajā kūrortā praktizē ārstnieciskas procedūras, izmantojot ezera dūņas. Nakts viesnīcā Železnovodskā.

2. DIENA, PIRMDIENA, 13.09. ŽELEZNOVODSKA – ARHIZA – DOMBAJS

Pēc brokastīm sāksim iepazīt Kaukāza reģionu. Dosimies uz kūrortu Arhiza. Šeit redzēsim vienu no Eiropas lielākajie teleskopiem un senu nocietinājumu. Pēc tā turpināsim ceļu tuvāk Kaukāza kalniem. Nonāksim līdz nelielam, bet ainaviskam ciematam, kas iekārtojies stāvu kalnu pakājē - Dombajs. Šis slēpošanas kūrorts atrodas Karačajevo - Čerkesijas republikā tuvu Gruzijas robežai. Nakts viesnīcā Dombajā.

3. DIENA, OTRDIENA, 14.09. DOMBAJS – MUSA AČITARA – TUMANLI KEĻ EZERS – DOMBAJS

No rīta iepazīsim “kalnu virsotnes”, brauciens ar pacēlāju Musa Ačitara kalnā. Uzbraucot augšā ar vairākiem pacēlājiem paveras plašs skats uz apkārtni un Kaukāza kalnu virsotnēm. Šeit ir iespēja baudīt kalnu varenumu un izjust patieso Kaukāzu. Pacelsimies aptuveni līdz 3000 m vjl. augstumā. Pēcpusdienā iepazīsim tuvējo apkārtni, Tumanli Keļ ezers un ielejas. Nakts viesnīcā Dombajā.  

4. DIENA, TREŠDIENA, 15.09. DOMBAJS – ŪDENSKRITUMI UN SVĒTNĪCAS – KISLOVODSKA

Šodien turpināsim iepazīt Dombaja apkārtni un virzīsimies ziemeļu virzienā. Apmeklēsim divus kalnus – Senti un Šoana, kuros katrā izvietojušās senas bizantiešu laika svētnīcas. Uzzināsim par šo periodu, kas ietekmējis visu Ziemeļkaukāzu un atstājis savu vēstures nospiedumu. Turpināsim baudīt kalnu ainavas un nākamais mūsu mērķis ūdenskritumi. Kā runā vietējie, ūdenskritumu ūdens dāvā otro jaunību! Pēc to apskates ierašanās Kaukāza pērlē Kislovodskā. Nakts viesnīcā Kislovodskā.

 5. DIENA, CETURTDIENA, 16.09. KISLOVODSKA – ESSENTUKI – KISLOVODSKA

Kislovodska ir lielākais šī dienvidu reģiona kūrorts. To no visām pusēm ieskauj kalni, kuri aizsargā pilsētu no vējiem. Kislovodsku dēvē par Saules pilsētu, jo 320 dienas gadā šeit spīd saule. Kūrortam ir tikai aptuveni 200 gadu, bet tas ir pazīstams ne tikai Krievijā. Šeit atrodas slavenais narzāna avots. Kislovodskas parka iepazīšana, pilsētas viena no svarīgākajām daļām. Izbrauksim ārpus pilsētas Essentuki pilsētas virzienā, kur atrodas Petropavlovskas kalns, kurā uzcelta milzīga Kristus statuja. Vērosim ainavas un apskatīsim uzceltās svētnīcas. Nakts viesnīcā Kislovodskā.

6. DIENA, PIEKTDIENA, 17.09. KISLOVODSKA – ZILAIS EZERS – ČEGEMAS ŪDENSKRITUMI – AZAU

Pēc brokastīm ceļosim tālāk šoreiz tuvāk kalniem Kabardinas – Balkārijas republikā. Kā saka vietējie, šeit viss ir lielākais - augstākie kalni ( aptuveni 7 virsotnes virs 5000 m vjl.) un dziļākie ezeri. Apmeklēsim Zilo ezeru, kas dziļākajā vietā sasniedz pat 259 m. Turpinājumā Čegemas ūdenskritumi, šī vieta ir īpaša, vieni no Kaukāza pazīstamākajiem ūdenskritumiem, kuri šaurā aizā plūst gar kalnu un ietek upē. Vakarā ierašanās tuvāk pašai Kaukāza kalnu sirdij – varenajam Elbrusam. Nakts viesnīcā Azau.

7. DIENA, SESTDIENA, 18.09. AZAU – ELBRUSS – AZAU

Šodien mūs sagaida piedzīvojums, bez speciāla aprīkojuma vai iemaņām nokļūsim vairāk kā 3500 m vjl. augstumā pie paša Elbrusa. Ar trim atsevišķiem pacēlājiem celsimies augšup un vērosim plašos kalnu masīvus un Kaukāza augstākās virsotnes. Šeit redzami ledāji un alpīnistu ceļš uz Elbrusa virsotni. Pēc tvertajiem mirkļiem kalnos dosimiem lejup un vakars Azau ciematā Elbrusa pakājē. Nakts viesnīcā Azau.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 19.09. AZAU – PJATIGORSKA – MINERAĻNIJE VODI – MASKAVA – RĪGA

No rīta dosimies atpakaļ uz līdzenumiem, brauciens uz Pjatigorsku. Šī ir viena no Ziemeļkaukāza slavenākajām kūrorta pilsētām. Īpaši ir Pjatigorskas simboli: Eolova arfa, Ķīniešu lapene, Cvetnik bulvāris un Narzāna galerija.  Pēc tās apmeklējuma plkst. 17:15 lidojums Mineraļnije Vodi – Maskava un 22:55 Maskava – Rīga, ap 00:45 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Maskava 0 Mineraļnije Vodi – Maskava - Rīga;
 • 6 brokastis, 6 pusdienas un 5 vakariņas;
 • nakšņošana tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • elektroniskā Krievijas vīza;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi krievu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 285 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās. 

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 04.07.2021;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 01.08.2021.                 

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (24.07.2021.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (25.07.2021. – 07.08.2021.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 07.08.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka dalībai ceļojumā ir nepieciešama obligāta apdrošināšana, lai segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380;
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību;
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
12.09.2021 Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Zelta rudens Ziemeļkaukāzā

Priekšstatījums