Pārgājiens: Pasiene - Neikšāni

Mūsu Latvija – tik tuva un pazīstama un vienlaikus joprojām pārsteigumu pilna! Apmīļosim Latviju ar saviem soļiem un domām, iepazīsim tās visattālākos nostūrus un vislabāk glabātos noslēpumus. Pievienojies pats, sauc ceļā savus draugus, tuviniekus, darba kolēģus un ārzemju viesus – Latvijas skaistuma un bagātību pietiks visiem!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.09.2020 27.09.2020 2 Vairāk kā 6 7 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

JĒKABA CEĻOJUMU PROJEKTA "APKĀRT LATVIJAI" DIVU DIENU PĀRGĀJIENS:
PASIENE - NEIKŠĀNI. DISTANCE: ~ 51 KM

Pasienes katoļu baznīca, ap kuru slaidos lokos riņķo baltie stārķi, pirmajā mirklī nešķiet īsta. Tās baltie mūri rotāti baroka stila kolonnām, bet iekšā acis žilbina apzeltītas svētbildes un ābeļziedu krāsas griesti. Māras ceļš šo neparasti skaisto celtni savieno ar Latvijas austrumu tālāko baznīcu Šķaunē, aiz kuras jau vīd Baltkrievijas meži. Bet tālāk ceļš aizvijas uz Neikšāniem, kas izkārtojušies gleznainās Ošupes krastos.

 

 SVARĪGI! Visiem gājējiem ir jānokārto Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide pierobežas joslas apmeklējumam!  Speciālo caurlaidi var pieprasīt un saņemt, izmantot e-pakalpojumu vienotajā pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai arī ar iesniegumu  griezties jebkurā Valsts robežsardzes struktūrvienībā. Neskaidrību gadījumā  par pierobežas joslas speciālo caurlaižu pieteikšanas un saņemšanas kārtību lūdzam zvanīt uz diennakts informatīvo tālruni 67075616. http://www.rs.gov.lv/index.php?id=803&top=0 

 1. diena, sestdiena, 26.09.  Pasiene - Šķaune ~ 30  km 

 No pl. 9:30 Tikšanās pie Pasienes baznīcas.  Atrašanās vieta: https://bit.ly/32qPiuq  

 No pl. 9:30 - 9:45 Dalībnieku reģistrācija. Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena šoferi ar organizēto transportu tiks aizvesti tām pakaļ.

 Pl. 9:50 Rīta aplis, dosimies ceļā, šoreiz mums jāpieveic krietns pierobežas ceļa posms, pēc kartes mērot - 30 km. Ceļš vedīs līdz draudzības kurgānam, uz kuru stiepjas trīs alejas: no Latvijas puses - liepu, no Baltkrievijas - kļavu, no Krievijas puses - bērzu. Te satek kopā vienuviet 3 valstu robežas.  Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā noteikti piestāsim pie tālākā Latvijas autrumu punkta, kas iezīmēts ar vienu no četrām tēlnieka V. Titāna izveidotajām skulptūrām  "Austras koks".

 Ceļā pusdienpauze ar savām līdzpaņemtajām maizītēm. Lūgums nodrošināties ar dzeramo ūdeni.

 Pl. 18:15 No Šķaunes tautas nama, kur nakšņosim, visi šoferi ar autobusu tiek aizvesti uz Pasieni pēc savām mašīnām.  Atrašanās vieta: https://bit.ly/32RppSV 

Nakšņošana: Šķaunes tautas namā ar saviem matračiem un guļampiederumiem vai teritorijā savās teltīs (2 Eur/pers). Atrašanās vieta: https://bit.ly/32RppSV  

Pl.19:15 Vakariņu zupa  (3,00- Eur/pers). Trauki pašiem savi! 

Pl. 20:00 Turpat tautas namā mūs priecēs vietējo pašdarbnieku koncerts

No pl. 21:00 iekārtošanās naktsmieram

 2. diena, svētdiena, 27. 09., Škaune - Neikšāni ~22 km

Pl.8:30 Brokastu putra, kafija, tēja (3 eur/pers). Trauki pašiem savi.

Pl.9:30 No Neikšānu Vides izglītības centra atiet autobuss uz Šķauni. Atrašanās vieta: https://goo.gl/maps/YdTX12AfhfhxBbU8A 

No pl. 9:30-10:00 - kamēr šoferi pārdzen auto - pārējiem ir iespēja apmeklēt latgaļu rakstnieces Marijas Andžānes piemiņas istabu turpat Šķaunes tautas namā (par ziedojumiem).

Pl.10:00 Rīta aplis. 

Pl.10:10 izejam no Šķaunes uz Neikšāniem. Ceļš vedīs garām Ladskoronas Vissvētās Trīsvienības baznīcai, kas ir Latvijas austrumu tālākā baznīca. Baznīca ar žogu un diviem zvanu torņiem ir būvēta 1828. gadā un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. 

Pusdienas ceļā ar savām līdzpaņemtajām maizītēm.

Pārgājienu noslēgsim Neikšānos, kas kādreiz saukta par Ošupi. Degustāciju namā „Meža veltes” varēsim pirms mājupceļa nobaudīt iepriekš pieteikto launagu. Kā arī turpat esošajā vides izglītības un kultūras centrā "Ķepa" -  būs iespēja aplūkot meža tēmai veltīto ekspozīciju, kas dod ieskatu pārsteigumiem bagātajā Dagdas novada meža pasaulē.

Papildus informācija

 • PIETEIKTIES GĀJIENAM: https://bit.ly/3h2ywpa
 • Apmaksas noteikumi:

  • Vieta pārgājienā tiek rezervēta pēc dalības maksas pārskaitījuma uz Jēkaba Ceļojumu kontu;
  • Ja gājējs atsakās no dalības līdz vienai nedēļai pirms pārgājiena, dalības maksa netiek atgriezta, bet tiek pārcelta un kādu no citiem pārgājieniem;
  • Ja dalībnieks atsakās no pārgājiena pēdējā nedēļā, dalības maksa netiek atgriezta vai pārcelta uz citu pārgājienu.

  IEVĒRBAI:

  • Tehniskais transports pārgājiena laikā tiks nodrošināts pēc konkrēta izsaukuma. Bērni līdz 14.g.v. tehnisko palīdzību izmanto tikai kopā ar vienu no vecākiem, jo tehniskais transports nogādā gājējus vai nu līdz saviem auto, vai līdz nakšņošanas vietai.
  • Aicinām pārgājiena dalībniekus draudzīgi apvienoties braucienam uz pārgājienu, lai šoferu būtu pēc iespējas mazāk (ierobežots vietu skaits šoferu pārvadāšanas transportā).

  DALĪBAS MAKSĀ IETILPST:

  • konkrētā maršruta izstrāde;
  • transporta pakalpojumi pārgājiena laikā (šoferu nogādāšana līdz mašīnām);
  • tehniskās palīdzības nodrošināšana pārgājiena laikā;
  • ceļa koordinatora klātbūtne pārgājiena laikā.

  DALĪBAS MAKSĀ NAV IEKĻAUTS:

  • transporta izdevumi uz/no pārgājiena;
  • ēdienreizes;
  • nakšņošana.

Pārgājiens: Pasiene - Neikšāni

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.