Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Maza Grupa

Īstais laiks, lai dotos, un izbaudītu šo maigo Vidusjūras zemi. Skarbi skaistā Dievu zeme Grieķija – tā ir valsts, no kuras nākusi virkne mums pazīstamu tēlu, tai skaitā senās grieķu dievības. Ceļojumā mūs gaida Atēnas, Delfi, kruīzs pa jūras salām un Meteoru klosteri kalnu virsotnēs. Dosimies baudīt šo zemi lēnām un nesteidzoties.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
06.10.2020 13.10.2020 8 Vietu nav 1560 € Programma

Piezīmes:
Grupas vaditaja Ilze Erdmane. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

Rīga – Sunio rags – salu kruīzs – Atēnas – Delfi – Meteoru klosteri – Loutraki kūrorts – Peloponesas pussala – Rīga

Grupā paredzēti aptuveni 14 ceļotāji!

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Dienvidu saule un peldes Egejas jūrā, jūras velšu baudīšana;
 • Iepazīšanās ar pasaules senākajām kultūras un vēstures vērtībām.

1. DIENA,  OTRDIENA, 06.10.  RĪGA – ATĒNAS

05:55 tikšanās Rīgas lidostā, 07:55 – 11:05 lidojums Rīga – Atēnas. Sunio rags – Attikas tālākais dienvidu punkts, kur apskatīsim jūras dieva Poseidona templi, kas būvēts 5.gs. p.m.ē. Pēc tam brauksim uz vīna degustāciju. Vidusjūras klimatā aug izcilas vīnogas – sulīgas un saldas. Kopš seniem laikiem saglabājušās īpašās vīnogu audzēšanas un vīna darīšanas metodes, ar kurām iepazīties mūs aicinās viesmīlīgie saimnieki. Viesnīca Atēnu piepilsētā Glifadā.

2. DIENA,  TREŠDIENA, 07.10.  SALU KRUĪZS

Šajā dienā būs iespēja atpūsties pie jūras. Izvēlei: doties ar kuģi kruīzā pa grieķu salām – Eginu, Porosu un Idru (109 EUR). Kruīzs aizņems visu dienu, tā laikā klausīsimies vietējo mūziku, mācīsimies sirtaki deju soļus, skatīsimies folkloras šovu un baudīsim bagātīgas pusdienas. Eginas sala slavena ar peldošo augļu tirgu, 2500 gadus seno Afaijas templi un pistāciju plantācijām. Nogaršosim un iegādāsimies pistācijas, pavadīsim laiku pludmalē. Porosas salas nogāzēs izkaisīti pasteļkrāsas mājokļi. Salas galvenā pilsēta Porosa atrodas uz diviem klinšainiem pakalniem virs gleznaina, tirkīzzaļa līča. Salu sedz citronu mežs, kuru jau gadu tūkstošiem iecienījuši dzejnieki un mīlnieki. Viesnīca Atēnu piepilsētā Glifadā.

3. DIENA, CETURTDIENA, 08.10.  ATĒNAS

Atēnas – viena no pasaules vecākajām un ievērojamākajām pilsētām, demokrātijas dzimtene. Pilsēta kontrastu un pārsteigumu pilna, tajā harmoniski savijas dažādu laikmetu stili. Māksla šeit ir ikdienas dzīves neatņemama sastāvdaļa. Atēnas bija plaši atzīts kultūras un mākslas centrs jau antīkajos laikos. Grieķijas parlamenta ēka, karaliskie dārzi, baltais marmora stadions, kur notikušas pirmās mūsdienu Olimpiskās spēles. Senais tirgus laukums Agora, politiskās un sabiedriskās dzīves cents Akropole ar slaveno Partenonu. Pārbrauciens līdz Delfiem, viesnīca Delfos.

4. DIENA,  PIEKTDIENA, 09.10.  DELFI

Leģendārie Delfi, kur senajos laikos lemti cilvēku, tautu, pilsētu un valstu likteņi. Šeit, Parnasa kalnu pakājē, pie mirdzošajām klintīm Fedriadēm priesterienes Pītijas izteica Orākula pareģojumus. Tieši šeit ir uzcelts pirmais templis dievam Apolonam. Apmeklēsim svētvietu, kur pirmatnējais dabas skaistums ir harmonijā ar seno vēsturi, izstaigāsim Svēto ceļu, ejot gar kādreiz tik bagātajām mantnīcām, templi, seno teātri. Delfu stadions ar seno Pītisko spēļu vēsturi. Pārbrauciens pa gleznaino ceļu pāri Parnasa kalniem uz auglīgo Tesālijas līdzenumu. Nakts viesnīcā Kalambakā.

5. DIENA,  SESTDIENA, 10.10.  METEORA

Šajā dienā apmeklēsim unikālos Meteoru klosterus. Pelēkajās smilšakmens klints virsotnēs kristieši izbūvēja klosterus, lai būtu tuvāk Dievam un rastu dvēseles mieru. Bizantiešu mūki apmetās šeit jau 11.gs.,  viduslaikos te bija 24 klosteri, bet līdz mūsdienām saglabājušies tikai seši. Pa līkumotajiem ceļiem starp klintīm sasniegsim klosteru kompleksu Megalo Meteora, kas filigrāni stāv uz 619 m augstas klints. Pēc klostera apskates ceļš līdz Korintas līcim. Nakts viesnīcā Loutraki kūrortā.

6. DIENA,  SVĒTDIENA, 11.10.  LOUTRAKI

Atpūtas diena kūrortā. Loutraki – viens no populārākajiem Grieķijas kūrortiem, ar pīniju, lavandas, eikaliptu un garšaugu aromātiem, maigo Vidusjūras klimatu, Korintas līča silto, kristāldzidro ūdeni, kas iestiepjas 4 km garā pludmales joslā ar neskaitāmajiem bāriem un kafejnīcām. Īsta paradīze gan maziem, gan lieliem! Daudzi atpūtnieki uz Loutrakiem brauc uzlabot veselību – dzert siltos dabīgos minerālūdeņus, kas šeit plūst no zemes dzīlēm. Bet kūrorta vietējās tavernās iespējams nobaudīt svaigas jūras veltes. Nakts viesnīcā Loutraki kūrortā.

7. DIENA,  PIRMDIENA, 12.10.  PELOPONĒSAS PUSSALA

Brauciens uz Peloponesas pussalu. Šķērsosim Korintas kanālu, kas savieno Egejas un Jonijas jūru. Mikēnas – viena no ievērojamākajām arheoloģisko izrakumu vietām, te skatīsim valdnieku ģimenes kapenes un dārgumu krātuvi. Lauvu vārti un Agamem­nona kapenes. Nafplija – Grieķijas pirmā galvaspilsēta ar Venēciešu citadeli – Palamidi cietoksni, kas lepni slejas virs jūras līča. Senās pasaules populārākais ārstniecības centrs Epidaura. Svētvieta un slavenais teātris, kas ievērojams gan ar īpašo arhitektūru, gan ar izcilo akustiku. Pēcpusdienā atpūta Loutraki kūrortā. Nakts viesnīcā Loutraki kūrortā.

8. DIENA,  OTRDIENA, 13.10.  ATĒNAS – RĪGA

Pēc brokastīm došanās uz lidostu, ceļš mājup,  11:45 – 14:45 lidojums Atēnas - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Atēnas – Rīga, nododamā bagāža 20 kg;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3*/4* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis un 3 pusdienas, vīna degustācija otrajā dienā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • kruīzs pa 3 salām ~110 EUR;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;

Piemaksa par vienvietīgu numuru –235 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (28.07.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (25.08.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (17.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (18.08. - 31.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (01.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase vai ID karte.

Grupas sapulce: netiek rīkota, svarīgākā informācija par braucienu 2 nedēļas pirms ceļojuma elektroniski

e-pastā.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
06.10.2020 Grupas vaditaja Ilze Erdmane. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.