Šrilanka - skaistā Āzijas pērle

4.8

Ceļotāju Vērtējums
10 atsauksmes

Maza Grupa

Šrilanka - viena no vecākajām valstīm, kas visai pasaulei bija pazīstama ar nosaukumu Ceilona. Pasaules kartes mērogā Šrilanka, izskatās kā lāsīte Indijas okeānā. Patiesībā sala ir pietiekoši liela, lai savām acīm piedāvātu dažādas ainavas, kuras ir vesela kontinenta cienīgas. Te vienuviet saplūst budisms, hinduisms, islāms un kristietība. Ceļotāji brauc uz Šrilanku, lai ieraudzītu pasakainu pasauli, pilnu eksotikas, baudītu dabu un veldzēties Indijas okeāna siltajos ūdeņos.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.10.2020 30.10.2020 13 Vairāk kā 6 1925 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Maija Zebņicka

Ceļojuma programma

Rīga – Kolombo – Pinnawala – Sigīrija – Nacionālais parks – Dambula – Kandy – Nuwara Eliya – Beruvala – Galle – Rīga

Grupā līdz 16 ceļotājiem

1. DIENA, SVĒTDIENA, 18.10  RĪGA – STAMBULA – KOLOMBO

17.30 tikšanās Rīgas lidostā. 19:25 – 22:25 lidojums Rīga – Stambula.

2. DIENA, PIRMDIENA, 19.10.  KOLOMBO

01:55 – 15:15 lidojums Stambula – Kolombo. Transfērs uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma.   Kolombo – Šrilankas galvaspilsēta. Skaļa, drudžaina ostas pilsēta. Juceklīgā satiksme, eiropietim neierastā kārtība uz ielām un sabiedriskās vietās šrilankiešos izraisa tikai smaidu un viņu jau par nacionālo moto kļuvušais teiciens no problem   liecina par austrumu domāšanas un uztveres veselīgumu. Nakts viesnīcā Kolombo.

3. DIENA, OTRDIENA, 20.10. KOLOMBO – PINNAWALA – SIGĪRIJA  HABARANA

Braucam   uz   Pinnawala   ziļoņu   rehabilitācijas   centru,   kuru aizsardzībā mitinās no ziloņu bara noklīdušie, vecākus zaudējušie vai slimie ziloņi. Upes malā varēsim noskatīties uz daudzo ziļonu ūdenspriekiem. Būs iespēja arī pabarot mazos zilonēnus. Pārbrauciens uz Sigīriju. Saskaņā ar senajām Šrilankas hronikām, Sigīriju kā jauno galvaspilsētu, izvēlējies karalis Kasyapa. Ieeju pilī "apsargāja” milzīgs akmens lauva. No tā cēlies šīs klints nosaukums – Lauvas klints. Šodien Sigīrija ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Sigīrijas cietoksnis – pasaules nozīmes arhitektūras un mākslas meistardarbs ar ūdens dārziem un brīnišķīgām jaunavu freskām uz klints sienām, spoguļu siena ar seniem grafiti, kas liecina par aizgājušās impērijas spožumu. Nakts viesnīcā Habaranā.

 4. DIENA, TREŠDIENA, 21.10. HIRIWADUNA  MINNERIYA NACIONĀLAIS PARKS  

Šodien piedzīvosim un izbaudīsim dienu tipiskā šrilankiešu ciematā. Pastaigā vērosim ciemata dzīvi un dabas ainavas. Neliels izbrauciens ar laiviņām. Būs iespēja pavizināties ziloņa mugurā. Pusdienas.Pēcpusdienā izbrauciens uz Minneriya Nacionālo parku. Šis parks savieno Kaudulla un Wasgomuwa parkus. Tas ir – 8889 hektāru liels. Tajā dzīvo apmēram 150 savvaļas ziloņu, bifeļu, briežu, lāču, leopardu, krokodīlu,160 sugu putnu, 26 – zivju, 78 – tauriņu. Parks ir sava veida piemineklis tropiskajiem mežiem, kas kādreiz bija visā Šrilankā. Nakts viesnīcā Habaranā.

5. DIENA, CETURTDIENA, 22.10. HABARANA – DAMBULA – MATALE  KANDY

No rīta pēc tējas nobaudīšanas, dosimies  uz Dambulu – Šrilankas skaistāko alu tempļu pilsētu. Alās atrodas dučiem stāvošu, guļošu Budas un Hivas dievību atveidojumu. Dambulas alu templis ir lielākais un neapšaubāmi iespaidīgākais ar 200 gadu veciem sienas gleznojumiem, kuros redzamas Budas dzīves ainas un Budas statujas.  

Pa ceļam uz Kandy, apskatīsim   garšaugu paradīzi Matali, kur redzēsim augam kanēli, krustnagliņas, muskatriekstus, vanilīna  pupiņas, kardemonu. Nakts viesnīcā Kandy.

6. DIENA, PIEKTDIENA, 23.10. KANDY – BOTĀNISKAIS DĀRZS

Kandy šeit kalnu ieskautā gleznainā ielejā vēsturiski izveidojies spēcīgākais budisma centrs Šrilankā. Apmeklēsim  Svētā  Budas  Zoba  templi  –  īpašas  ievērības  vietu Šrilankas budisma vēsturē. Šodienas programmā mums paredzēts arī Karaliskais Botāniskais dārzs Peradeniya ar pasaulē lielāko orhideju kolekciju; angļu plantatoru laikā stādīto palmu avēniju; no Birmas, Japānas, Ķīnas ievesto bambusu audzēm; muskatriekstu, kaučukkoku, hinīnkoku, tējas krūmu un kafijas koku birzīm. Vislabākā tēja ir tā tēja, ko esi savācis ar savām rokām. Nakts viesnīcā Kandy.

7. DIENA, SESTDIENA, 24.10. KANDY – NUWARA ELIYA

No Kandy pilsētasdosimies uz Nuwara Eliya – Mazo Angliju,  kas atrodas 1800 m augstumā. Tā ir angļu stila pilsēta ar sarkanu ķieģeļu ēkām, zaļojošu kalnu un tējas plantāciju ieskauta. Košo ainavu padara vēl dzīvāku 108 m augstie Ramboda ūdenskritumi. Te uzzināsim kā top visaktīvākās, garšīgākās, smaržīgākās un  enerģētiskākās tējas pasaulē. Nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 25.10. NUWARA ELIYA – BERUVALA

Brokastis. No kalnu reģiona dosimies uz pludmales viesnīcu Beruvalā. Apstāsimies Gallē, tā tika dibināta 16.gs. Vairākas reizes tā ir bijusi izpostīta un atjaunota, bet šobrīd tā ir tūristu ievērībai cienīga pilsēta. Vakarpusē ierašanš pludmales viesnīcā Beruvalā. Vakariņas un nakts viesnīcā.

9. -11. DIENA, PIRMDIENA TREŠDIENA, 26.10. – 28.10. BERUVALA

Brīvas dienas  atpūtai pie Indijas okeāna. Šajās dienās ir iespēja izbaudīt masāžas, ūdens un saules peldes, ekskursijas par papildus maksu. Vakariņas un nakts viesnīcā Beruvalā.

12. DIENA, CETURTDIENA, 29.10. BERUVALA – KOLOMBO STAMBULA

Transfērs uz Kolombo. Pilsētas apskates ekskursija. Transfērs uz  lidostu. 21.15 – lidojums Kolombo – Stambula. Nakts lidmašīnā.

13. DIENA, PIEKTDIENA 30.10. STAMBULA – RĪGA

06.20 – ierašanās Stambulā. 09.15 – 11.20 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kolombo – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Šrilankas vīza;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3*, 4*  viesnīcās divvietīgā istabā;
 • brokastis un vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • grupas vadītāja pakalpojumie latviešu valodā, krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda (~ 40 EUR), šoferiem gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 500 EUR

 Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma, t.i līdz 09.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojum, t.i. līdz 06.09.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas(29.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (30.08. – 12.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (13.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr.380.

Izbraukšana Piezīmes
18.10.2020 Grupas vadītāja: Maija Zebņicka

Šrilanka - skaistā Āzijas pērle

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.