No Barenca līdz Baltajai jūrai Kolas pussalā

Pārskats Galerija

No Barenca līdz Baltajai jūrai Kolas pussalā

Maza Grupa

Kolas pussala tiek uzskatīta par vienu no Krievijas neskartākajiem reģioniem, tie ir ziemeļu plašumi, daba, kalni, ezeri, ziemeļbriežu audzētāji sāmi. Augusta beigās mūs priecēs 17 stundu garā diena. Lai iepazītu šos, aiz Polārā loka esošos apgabalus, būs jāceļo arī pa bezceļiem. Murmanska ilgstoši bijusi slēgta pilsēta, tā skaitās visapdzīvotākā pilsēta visā pasaulē aiz Polārā loka. Iepazīsim šo skarbo, bet dabas bagāto un maz iepazīto reģionu no Barenca līdz Baltajai jūrai Kolas pussalā, no pilsētām līdz ciematiem un no ezeriem līdz jūrām.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.07.2021 25.07.2021 9 4 1990 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Kristaps Veide

Ceļojuma programma

Rīga Murmanska – Seido ezers – Lovozero Kirovska Hibīnu kalni – Baltā jūra – Kandalakša  Murmanska – Teriberka  Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz Kolas pussalu ar braucieniem arī pa bezceļiem;
 • Iekļautas ēdienreizes pēc vietējiem paradumiem;
 • Ceļojums dabas mīļotājiem ar pastaigām;
 • Naktsmītnes 4* viesnīcā Murmanskā, tūristu bāzē pie Lovoezero, 3* viesnīcā Kirovskā.

1. DIENA, SESTDIENA, 17.07. RĪGA – MASKAVA  MURMANSKA

Pulcēšanās Rīgas lidostā plkst. 10:00, lidojums 11:45 Rīga – Maskava 13:20, pēc tā 15:10 lidojums Maskava – Murmanska, ap 17:45 ierašanās lielākajā pilsētā aiz Polārā loka  Murmanskā. Tikšanās ar mūsu gidu un šoferi. Brauciens uz viesnīcu un iekārtošanās. Nakts 4* viesnīcā Murmanskā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 18.07. MURMANSKA – SEIDO EZERS

Šodien ceļosim dziļāk Kolas pussalā, iepazīsim  īpašu vietu - Seido ezeru, senajiem sāmiem tas ir bijis svarīgs un pat svēts. Tas atrodas pašā kalnu masīva centrā. Par šo vietu plaši runā senie sāmi un viņu leģendas. Izbrauksim ar kuteri pa ezeru un pusdienosim bāzē. Pēc tā brauciens uz tūristu bāzi, vakariņas un nakts tūristu bāzē.

 3. DIENA, PIRMDIENA, 19.07. LOVOZERO  KIROVSKA

Apmeklēsim Lovozero un iepazīsim tuvāk vietējos iedzīvotājus sāmus. Pazīstami kā ziemeļbriežu audzētāji, sāmi apdzīvo ziemeļu teritorijas Kolas pussalā un Skandināvijā. Iepazīsimies ar viņu sadzīvi, apskatīsim pašus ziemeļbriežus, redzēsim Sibīrijas haskijus un pusdienās būs sāmu virtuve. Vēlā pēcpusdienā pārbrauciens uz Kirovskas pilsētu. Vakariņas un nakts viesnīcā Kirovskā.

 4. DIENA, OTRDIENA, 20.07. KIROVSKA – HIBĪNU KALNI  KIROVSKA

Brokastis viesnīcā un pēc tām iepazīsim Hibīnu kalnus. Lai iepazītu šos kalnus un piekļūtu skaistākajām tā vietām sēdīsimies bezceļu auto. Dosimies piedzīvojumā pa šiem seno sāmu mītiskajiem kalniem. Hibīnu kalni tiek uzskatīti par vienu no Kolas pussalas nozīmīgākajām vietām. Kalnu ezeri, ziemeļu skarbā daba, panorāmas skati sniedz spilgtas emocijas par šo reģionu. Pusdienas piknika veidā. Vēlā pēcpusdienā atgriešanās un nakts viesnīcā Kirovskā.

 5. DIENA, TREŠDIENA, 21.07.KIROVSKA – KANDALAKŠA

Turpināsim mūsu ceļojumu un sasniegsim Kandalakšas līci, kas saplūst ar Balto jūru. Apmeklēsim savdabīgas vietas Kandalakšas tuvumā, gan senu akmens labirintu, gan seno sāmu ziedojumu vietas. Uzzināsim par Balto jūru un tās tuvumā dzīvojošajiem cilvēkiem. Baudīsim pusdienas un pēc tām dosimies pastaigā līdz Kolvišu ūdenskritumam. Pēc tā vakariņas un nakts viesnīcā Kandalakšā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 22.07.KANDALAKŠA  MURMANSKA

Pēc brokastīm dosimies aptuveni 3 stundu garā pārgājienā uz “Krustu kalnu” no kura paveras skats uz Balto jūru, salām un Kandalakšas apkārtni. Ziemā šī vieta pārtop par slēpošanas kūrortu. Pēc pastaigas baudīsim pusdienas un atgriešanās ceļojuma sākumpunktā – Murmanskā. Vakariņas un nakts viesnīcā Murmanskā.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 23.07. MURMANSKA – TERIBERKA  MURMANSKA

No rīta dosimies uz Teriberkas ciematu, šī ir vienīgā vieta Krievijas Eiropas daļā kur pa normālu ceļu var nokļūt līdz atklātai Barenca jūrai. Barenca jūra ir daļa no Ziemeļu Ledus okeāna un aiz tās atklājas tikai Arktika un pats Ziemeļu Ledus okeāns. Ciemats guva atpazīstamību pēc Krievijā pazīstamās filmas Leviathan uzņemšanas. Pastaigas un dabas baudīšana. Pusdienas pie Teriberkas līča. Apskatīsim vienu no Kolas pussalas slavenākajiem ūdenskritumiem kas iztek no tuvējā ezera. Atgriešanās un nakts viesnīcā Murmanskā.

8. DIENA, SESTDIENA, 24.07. MURMANSKA

Pēc brokastīm iepazīsim Murmansku. Šī pilsēta ir izpelnījusies savu atpazīstamību, jo tā ir apdzīvotākā pilsēta virs Polārā loka. Kā arī tās vēsturiski nozīmīgā atrašanās vieta, tuvums Barenca jūrai un pilsētas noslēgtība to saglabājusi maziepazītu. Apskatīsim pilsētas simbolu memoriālu Arktikas aizsargātājiem un milzīgo 42 m augsto statuju no kuras paveras skats uz pilsētu un Kolas līci. Pēc pusdienām apmeklēsim ostu un būs iespēja izstaigāt pirmo pasaules atomledlauzi “Ļeņin” kas tika darbināts ar atomenerģiju. 1959.gadā celtais ledlauzis 30 gadus lauzis ledu Arktiskajos ūdeņos.Uz kuģa izveidota interaktīva izstāde par Ziemeļu ledus ceļiem un Arktiku. Vakariņas un nakts viesnīcā Murmanskā.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 25.07. MURMANSKA – MASKAVA  RĪGA

No rīta plkst. 10:35 lidojums Murmanska – Maskava, turpinājumā 18:15 Maskava – Rīga, ap 19:55 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Maskava - Murmanska – Maskava - Rīga;
 • 8 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • dzīvošana tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • elektroniskā Krievijas vīza;
 • vietējā gida pakalpojumi krievu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 285 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās. 

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 08.05.2021;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 05.06.2021.                  

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (28.05.2021.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (29.05.2021. – 11.06.2021.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 11.06.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka dalībai ceļojumā ir nepieciešama obligāta apdrošināšana, lai segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.;
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību;
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
17.07.2021 Grupas vadītājs Kristaps Veide

No Barenca līdz Baltajai jūrai Kolas pussalā

Priekšstatījums