Pavasaris Grieķijā citrusu ziedos

Maza Grupa

Pavasarī, kad zied kalni, ielejas un piejūras ciematiņi, ir īstais laiks, lai dotos un izbaudītu šo maigo Vidusjūras zemi. Skarbi skaistā Dievu zeme, kur vēsturiskās un arheoloģiskās bagātības, iespējams savienot ar laisku atpūtu piejūras kūrortos un salās. Izbaudīsim grieķu sirsnību un viesmīlību, vērojot tik dažado Grieķijas ainavu ar plašām olīvkoku audzēm, kalniem ar smuidrām, tumšzaļām cipresēm, citruskoku birzīm, bet Loutraku kūrortā un Grieķijas salās būs īsta paradīze pludmales cienītājiem, kur iespējams baudīt saules un jūras peldes. Grieķija ir zeme, kur saule spīd vairāk kā 300 dienas gadā. Dosimies baudīt šo zemi lēnām, nesteidzoties, no sirds un patiesi. Ļausimies bezrūpīgai atpūtai Grieķijā, tās pilsētās, salās un svētvietās, kur katrs gadalaiks atklāj ceļotājiem savu burvību, un dāvā neaizmirstamus iespaidus.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
08.05.2021 15.05.2021 8 Vairāk kā 6 1460 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ilze Erdmane

Ceļojuma programma

Rīga – Atēnas – Sounio – Glifāda – kruīzs -  Aigina –  Hidra – Poros – Atēnas – Delfi – Meteora – Lutraki – Korintas kanāls – Epidaura – Nafplio – Mikēnas – Atēnas – Rīga

Grupā līdz 12 ceļotājiem 

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Iepazīšanās ar pasaules senākajām kultūras un vēstures vērtībā

1. DIENA, SESTDIENA, 24.04. RĪGA – ATĒNAS – SOUNIO – GLIFĀDA

Plkst. 6:00 pulcēšanās Rīgas lidostā, 07:55 lidojums Rīga - Atēnas. Satiksim vietējo gidu un dosimies ekskursijā uz Sounio zemes ragu, kas atrodas Atikas pussalas galējā dienvidu  punktā. Lieliskais, baltā marmora Poseidona templis, kas paceļas uz klints kraujas Egejas jūras krastā, kalpoja par ceļa zīmi gan senlaiku, gan mūsdienu jūrniekiem. Vēlāk mūsu ceļš vedīs cauri Varkiza piekrastes apgabaliem, Voulagmeni, kur varēsim vērot  brīnišķīgas Saronikas līča ainavas. Iespēja ieturēt pusdienas kādā no piekrastes zivju tavernām. Vakarpusē ierašanās un nakts viesnīcā Glifādā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 25.04. GLIFĀDA – SALU KRUĪZS POROS – HIDRA – AIGINA GLIFĀDA

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz Faliro ostu. Salu kruīzs Aigina - Hidra- Poros. Grieķijas salas tik dažādas - klinšaini kalni, izroboti līči, blīvi apdzīvotas mazas pilsētiņas ar balti kaļķotām mājiņām. Katrai salai un tās iedzīvotājiem ir savs individuāls raksturs un vēsture, kas cieši saistīta ar jūru, pa kuru šeit ieradušies vietējie iedzīvotāji. Dosimies dienas kruīzā pa Saronikas līča trim salām. Baudīsim sauli, peldes tirkīzzilās salu pludmalēs un bagātīgas pusdienas uz kuģa. Hidras salā motorizētos sauszemes līdzekļus nomainījuši mūļi un ēzelīši, bet piekrastē rindojas greznas atpūtnieku jahtas un vietējo zvejnieku laivas ar tīkliem ,bet rīta loms jau tiek piedāvāts vietējos krodziņos. Pelde salas pludmalē. Poros sala, kura zemestrīces rezultātā atdalījusies no Peloponēsas. Virs vecpilsētas,  kalna galā paceļas balts pulksteņa tornis, bet pati vecpilsēta izkārtojusies kalna nogāzē, ostas rajonā. Aiginā, kas ir vulkāniskas izcelsmes sala, ir Greiķijā lielākās pistāciju plantācijas, šeit arī iespēja nopeldēties. Pārbraucienos starp salām uz kuģa klāja mums tiks dota iespēja klausīties grieķu mūzikas skaņās, iespēja iemācīties Sirtaki dejas soļus, vērot folkloras programmu, un tiks piedāvātas bagātīgas pusdienas. Vakarā atgriešanās Faliro ostā un transfērs Faliro osta - Glifada. Nakts viesnīcā Glifādā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 26.04. ATĒNAS – DELFI

Atēnas – Rietumu civilizācijas un demokrātijas šūpulis, viena no vecākajām un ievērojamākajām pasaules pilsētām. Pilsēta kontrastu un pārsteigumu pilna, kurā harmoniski savijas dažādu laikmetu stili.  Akropole, Marmora stadions, interesantā goda sardzes maiņa pie parlamenta, karaliskie dārzi, mīti un leģendas, kas saistās ar šo vēsturisko pilsētu. Pēcpusdienā iepazīsim Plaku - vecpilsētu un kolorīto augļu- dārzeņu, garšvielu tirgu, šeit arī laiks pusdienām. Dienas otrajā pusē pārbrauciens uz Delfiem, kur vakarpusē mūsu celš vedīs pa Parnasa kalniem, cauri ainaviskam Arahovas ciematam, kas izslavēts ar saviem ādas paklājiem. Vakarpusē ierašanas un nakts viesnīcā Delfos.

4. DIENA, OTRDIENA, 27.04. DELFI  KALAMBAKA

Brokastis viesnīca.  Delfu svētvieta. Šeit pie Fedriadēm – mirdzošajām klintīm ap Pītijas lūpām tika lemti cilvēku un valstu likteņi. Apmeklēsim svētvietu, kur pirmatnejais dabas skaistums ir harmonijā ar seno vēsturi. Izstaigāsim Svēto ceļu, kāpjot augšup un vērojot apkartejās krašņās ainavas, ejot gar kādreiz tik bagātajām mantnīcām, Apollona templi- Delfu orākulu, seno teātri un stadionu. Vēlāk apmeklēsim Defu muzeju, kurā glabājas izrakumos atrastie priekšmeti-  brīnumainas, senas liecības par šo, kādreiz grieķiem, tik nozīmīgo vietu. Ap pusdienas laiku pārbrauciens pāri Parnasa kalniem,  pusdienu pauze,  brauciens caur auglīgo Tesālijas līdzenumu. Vakarpusē ierašanās un nakts viesnīca Kalambakā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 28.04. METEORAS  LUTRAKI

Meteoras - viena no unikālākajām vietām uz planētas. Šķiet kaut kas neaizsniedzams un fantastisks. Šis akmens mežs – vieta starp debesīm un zemi. Mēs dosimies iekarot šīs 300-600 metrus augstās īpatnējās smilšakmens klintis, lai apmeklētu filigrāni būvētos klosterus. Ikonu darbnīcas apmeklējuma laikā būs iespēja vērot kā top šis svētbildes, kas rotā Meteoru klosterus. Pārbrauciens uz Lutrakiem. Pusdienu pauze. Vakarpusē ierašanās un nakts viesnīcā Lutrakos.

6. DIENA, CETURTDIENA, 29.04. LUTRAKI

Brokstis viesnīcā. Brīva diena kūrortā. Lutraku kūrortā,  kur gaisā virmo pīniju un eikliptu  aromāts, ir neskaitāmas kafejnīcas, bāri, tavernas un veikaliņi, tieši šeit jums būs iespēja nobaudīt grieķu virtuvi ar izcilām svaigām jūras veltēm. Lutraki – viens no populārākajiem Grieķijas kūrortiem. Cilvēkus jau izsenis ir piesaistījis maigais vidusjūras klimats, Korintas līča siltie, kristālzilie ūdeņi un četrus kilometrus garā pludmales josla. Daudzie atpūtnieki uz Lutrakiem brauc lai relaksētos Loutraku SPA un dziedinātos,  dzerot dabīgos, patīkamos pēc garšas, ar magniju un sodu sturošos minerālūdeņus, kas silti plūst tieši no zemes dzīlēm. Sajutīsimies kā antīkie Dievi, kas nokāpuši no Olimpa kalna, izvēlējās savai atpūtai tieši Lutrakus un to ūdeņus. Nakts viesnīcā Lutrakos.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 30.04. KORINTAS KANĀLS  EPIDAURAS  NAFPLIO  MIKĒNAS

Brokastis viesnīcā. Brauciens uz Argolīdu. Peloponēsā Iespaidīgais klintīs izcirstais Korintas kanāls, Epidaura – Asklēpija kulta vieta un sengrieķu izcilais teātris, venēciešu celtais Palamidi cietoksnis  virs Nafplio pilsētas, un leģendām apvītās un zelta bagātās  Mikēnas. Apmeklēsim arī keramikas darbnīcu, kurā būs iepēja skatīt kā top un tiek apgleznotas grieķu vāzes. Tieši Peloponēsā ir Grieķijas lielākās citrusu plantācijas, kur ceļmalās šos augļus ir iespēja iegādāties visu gadu. Pēcpusdienā atgriešanās kūrortā, saules un jūras peldes vēl tik siltajos Korintas līča ūdeņos. Vakarā iespēja apmeklēt Grieķu tavernu, kur iespējams nogaršot svaigas, gardas jūras veltes. Atgriešanās un nakts viesnīcā Lutrakos.

8. DIENA, SESTDIENA, 01.05. LUTRAKI – ATĒNAS RĪGA

No rīta brauciens uz Atēnu lidostu, 11:45 lidojums Atēnas – Rīga, ap 14:55 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Atēnas – Rīga ar AirBaltic;
 • nakšņošana 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 7 brokastis un 3 pusdienas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • kruīzs pa salām – 109 EUR;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 235 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: ID karte vai pase.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 13.02.2021;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 13.03.2021.   

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (05.03.2021.) tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (06.03.– 19.03.2021.) tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (19.03.2021.) tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
08.05.2021 Grupas vadītāja Ilze Erdmane

Pavasaris Grieķijā citrusu ziedos

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.